reklama

Półfinały Google Code Jam 2008

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziś rozgrywa się kolejna runda kwalifikacji w ramach ogólnoświatowego konkursu dla programistów Code Jam - finał odbędzie się 14 listopada w Mountain View w Kalifornii.

Uczestnicy wystartują dzisiaj w europejskich półfinałach Google Code Jam 2008, organizowanych w biurach Google w Krakowie, Londynie, Monachium, St. Petersburgu i Zurychu. Uczestnicy zostali wyłonili podczas internetowych eliminacji. Aby dostać się do dzisiejszego półfinału, musieli zwyciężyć w trzech rundach rozwiązując trudne zadania. Sprawdzają one nie tylko umiejętności programistyczne, ale także kreatywność. Dziś programiści zmierzą się z szeregiem kolejnych wyzwań, mając nadzieję na awans do rundy finałowej, która odbędzie się w listopadzie w głównej siedzibie Google w Mountain View w Kalifornii.

Polacy regularnie zajmują wysokie miejsca w kolejnych edycjach konkursu. Mamy nadzieję, że i tym razem wśród internautów znajdą się nasi rodacy. Wycieczka do lokalnego biura inżynierskiego Google oraz do Mountain View to nie jedyne nagrody. Finaliści podziel? między siebie 80 tys. USD w nagrodach pieniężnych od 10 tys. dolarów za pierwsze do 250 za miejsca 76-100.

Więcej informacji na temat Google Code Jam, w tym regulamin, można znale na stronie code.google.com.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama