reklama

Powstaje System Shock 3, Shodan także powróci

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Kiedy zespół Night Dive Studios zapowiadał pełną przeróbkę niezapomnianego System Shocka, dawał również znać, że należy nastawiać się na część trzecią uznanej serii w przyszłości. Zastanawiano się, jak relatywnie młoda i nieduża ekipa podźwignie kilka projektów jednocześnie, ale okazuje się, iż nie o nią chodziło. Prace nad System Shock 3 potwierdziło bowiem OtherSide Entertainment. Niewiele poza tym na razie wiadomo.

Gra jest we wczesnym stadium rozwoju. Rzecz jasna w głównej roli wystąpi tutaj zbuntowana sztuczna inteligencja Shodan. Tak jak poprzednio, przemówi ona głosem Terri Brosius. Przybliżony nawet termin premiery, a także platformy docelowe (zapewne PC i konsole obecnej generacji) pozostają nieznane. Warto wiedzieć, że na czele deweloperów stoi Tim Stellmach, jeden z współtwórców marki. Od czasu założenia studia raptem kilka lat temu nie popisało się ono hitami, więc nie należy popadać w przesadny optymizm, nawet jeśli składa się z ludzi od poprzednich System Shocków...

© dobreprogramy

Komentarze

reklama