Zaczynamy przygodę z Cisco VIRL, cz.3 — „Mamy to!?"

W ostatnim wpisie opisywałem swoje nieudane próby zainstalowania hypervisora ESXi. Mam nadzieję, że poprzedni wpis pomógł komuś w uporaniu się z problemami i udało się zainstalować upragnionego VIRLa. W moim przypadku wybrałem alternatywną opcję i teraz opiszę wam jak uruchomić VIRLa na VMPlayer zainstalowanym pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 2012R2.

Instalacja Windows

Przede wszystkim podkreślam, że zawsze warto korzystać z legalnego oprogramowania i gorąco do tego zachęcam.

Zaczynamy przygodę z Cisco VIRL, cz.1 — „Gdzie mogę to uruchomić?"

Witam,postanowiłem dziś opisać dla Was jak zacząć przygodę z Cisco VIRL. Mam nadzieję, że wpis okaże się pomocny dla wszystkich, którzy mają w planach "zabawę" z tym symulatorem sieci.

Nie będę rozpisywać się co to Cisco, ani co to VIRL - jeśli ktoś nie wie to zapraszam na stronę projektu Cisco VIRL

No dobra - skoro już wszyscy wiemy o czym traktuje ten wpis i koniecznie zechcieliśmy zakupić VIRL to w pierwszej kolejności powinniśmy się zastanowić

Quo vadis Google?

Konferencja Google I/0 2012 już za nami, a więc nadszedł czas na refleksje. Nie będę rozpisywać się na temat zaprezentowanych nowości, choć chcę wyraźnie zaznaczyć, że oprócz spodziewanej premiery Androida 4.1 JB i trochę mniej (ale jednak) spodziewanej premiery Nexusa 7, to inżynierom z Mountain View udało się zaskoczyć świat nowymi pomysłami. O ile "okulary Google" to póki co tylko gadżet (ale o wielkim potencjale), to urządzenie Nexus Q jest dla mnie odpowiedzią na zawarte w tytule wpisu pytanie.

Witam

Tytułem krótkiego wstępu (bo i tak mało kogo to zainteresuje) witam na swoim blogu. Jestem młodym studentem informatyk uwielbiającym przede wszystkim gadżety i wszystko co z nimi związane. Postaram się tutaj dzielić swoimi przemyśleniami i z chęcią podyskutuje na dowolny temat - choć najlepiej gdyby były to dyskusje na tematy związane z IT :)