reklama

Prestigio prezentuje smartfona MultiPhone 5430 z procesorem Intela

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator systemów i infrastruktury sieciowej. Pasjonat domatyki i nowoczesnych technologii. Zajmuje się szeroko pojętym wsparciem informatycznym oraz testowaniem sprzętu. W wolnym czasie podziwia i fotografuje dziką naturę.

Marka Prestigio rozpoznawana jest przez polskich klientów głównie dzięki serii tabletów i smartfonów, a także rejestratorów wideo i nawigacji GPS. Niedawno firma poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą Intel. Wynikiem wspólnych działań jest najnowszy MultiPhone 5430 napędzany przez układ Atom Z2420. Jest to pierwszy smartfon Prestio z procesorem Intela i jednocześnie pierwsze urządzenie z serii MultiPhone obsługujące tylko jedną kartę SIM, a szkoda.

Model 5430 został wyposażony w 4,3-calowy ekran obsługujący rozdzielczość 540×940 pikseli. Za obliczenia odpowiedzialny jest wcześniej wspomniany procesor Z2420 taktowany częstotliwością 1,2 GHz, który wykorzystuje technologię Hyper-Threading, pozwalającą na obsługę wielu aplikacji jednocześnie. Oprócz tego zdecydowano się na 1 GB pamięci operacyjnej i 4 GB pamięci wbudowanej, którą można rozbudować dzięki wbudowanemu czytnikowi kart microSD. Smartfon posiada także dwa moduły foto-wideo, 8-megapikselowy umieszczony z tyłu obudowy, oraz 0,3-megapikselowy z przodu, służący głównie do rozmów wideo. Całość zasilana jest z akumulatora o pojemności 2000 mAh i mieści się w obudowie o wymiarach 126×64×10 milimetrów i waży 140 gramów.

Niestety, Prestigio swój najnowszy produkt wprowadza na rynek z leciwym Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich, który pewnie nie dostanie aktualizacji. Sprzęt ma się pojawić w sklepach w cenie nieprzekraczającej 1000 złotych. Czy układ Intela jest tego warty?

© dobreprogramy

Komentarze

reklama