Jim Keller odchodzi z Intela po niespełna dwóch latach współpracy

Jim Keller odchodzi z Intela po niespełna dwóch latach współpracy
12.06.2020 13:25
fot. Materiały prasowe Intel
fot. Materiały prasowe Intel

Legendarny architekt procesorów, Jim Keller, ogłosił, że opuszcza szeregi Intela. To dość zaskakująca informacja, gdyż nie przepracował w Santa Clara nawet dwóch lat.

Jeśli chodzi o tworzenie procesorów, Keller to wręcz człowiek-legenda. Przypisuje się mu znaczący udział w stworzeniu kultowej mikroarchitektury AMD K7. Ponadto, był jednym z głównych projektantów układów Apple A4 i A5, które trafiły, odpowiednio, do iPhone'a 4 oraz 4S. Przed przejściem do Intela pracował z kolei nad autorskim chipem Tesli, a nieco wcześniej – pomagał opracowywać mikroarchitekturę AMD Zen.

W Intelu został wcielony do departamentu Technology, Systems Architecture and Client Group, by pomóc spółce we wdrażaniu nowych rozwiązań w zakresie platform sprzętowych. Nie wiadomo jednak, czy osiągnął jakieś większe sukcesy, jeśli w ogóle. Po kilku konferencjach mogłoby się wydawać, że zniknął na dalszy plan.

Teraz Jim Keller podjął decyzję o złożeniu wypowiedzenia, co, jak sam twierdzi, warunkowane jest sytuacją osobistą. Ale szczegółów tłumaczyć nie chce.

Wiadomo tylko tyle, że jeszcze przez następne pół roku musi pozostać częściowo z Intelem związany. Będzie mu świadczyć usługi w charakterze konsultanta. Przy czym umowa ta została podpisana na wyłączność, więc szybko Kellera pod inną banderą nie zobaczymy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)