Programista Drupala ukarany za swoje preferencje seksualne

Programista Drupala ukarany za swoje preferencje seksualne

Programista Drupala ukarany za swoje preferencje seksualne
Mariusz Błoński
29.03.2017 23:55

W świecie IT, któremu ton nadaje politycznie poprawna Krzemowa Dolina z politycznie poprawnej Kalifornii, należy przestrzegać pewnych reguł również w życiu prywatnym. Gdy jest się szefem Ubera nie powinno się chodzić do barów karaoke zatrudniających prostytutki, a gdy jest się ważnym programistą Drupala nie należy chłostać kobiet ani czynić ich swoimi niewolnicami. Nawet, jeśli same tego chcą.

Wspomnianym programistą jest Larry Garfield, który miał tego pecha, że ujawnione zostało jego zaangażowanie w społeczności BDSM i Gorean. Szczególnie niepoprawna jest ta druga, która zakłada podporządkowanie kobiety mężczyźnie. Gdy o zainteresowaniach Garfielda dowiedzieli się liderzy Drupala, programistę poproszono, by zrezygnował z pracy, gdyż jego system wartości jest sprzeczny z założeniami projektu.

W ostatnich miesiącach szczegóły mojego życia prywatnego wyciekły do wiadomości publicznej, zostały użyte w kampanii FUD przeciwko mnie i doszły do uszu zarządzających Drupalem. Czuję, że nie mam innego wyjścia, jak otwarcie powiedzieć kim jestem i wyrazić swoje najgłębsze obrzydzenia tym, jak niektórzy zachowywali się wobec mnie

– napisał Garfield na blogu.

Programista sądzi, że ktoś uzyskał dostęp do jego profilu na jednej z witryn internetowych propagujących – jak sam określa – alternatywny styl życia, nie spodobało mu się to, co zobaczył i wykorzystał post sprzed siedmiu lat, by poddać w wątpliwość jego moralność. Post został umieszczony na stronie społeczności Drupala, która stwierdziła, że nie doszło do naruszenia jej standardów. Wówczas inny programista, Klaus Purer, zaatakował Garfielda i postanowił sprawdzić, co też robi on w sieci. Spór się zaogniał i zaangażowano weń odpowiedzialnych za Drupala Driesa Buytaerta i Megan Sanicki.

W efekcie, jak stwierdził Garfield, grupa ludzi uznała, że nie podoba im się mój styl życia. Nie akceptują kultury Gor, uznali, że mogą rozmawiać o tym za moimi plecami, naruszać moją prywatność, zastraszać mnie, prześladować i w końcu wyrzucić mnie z projektu. Niewykluczone, że im się udało.

Buytaert postanowił bronić decyzji szefostwa. Na początku swojego blogowego wpisu w tej sprawie stwierdził, że nie jemu osądzać prywatne życie innych i jego osobiście nie obraża życie seksualne Garfielda, jednak uznał, że nie może wspierać kogoś, kto promuje filozofię Gorean. Nie może, bo sam wierzy w równość płci. W dalszej części wpisu sugeruje zaś, że Garfiled komentując całą sprawę pominął istotne kwestie, a to one właśnie stały za jego wyrzuceniem. Jakie to kwestie, tego Buytaert nie zdradził.

Komentujący całe zdarzenie stają zwykle po stronie Garfielda i potępiają szefostwo Drupala za jego wyrzucenie. Mikkel Høgh, długoletni współpracownik Drupala stwierdził, że Garfield został ukarany nie za to, co zrobił, ale za słowa umieszczone na prywatnym zamkniętym forum Dries i Drupal Association postanowili działać jak Policja Myśli. Zdecydowali, jakich poglądów nie można mieć i, niezależnie od tego co robisz, jeśli dowiedzą się o Twoich nieprzyzwoitych myślach, zostaniesz wyrzucony.

Być może nadszedł czas, by uczelnie techniczne wzbogaciły swoje programy nauczania o przedmiot „Etyka Krzemowej Doliny”. Może on też się przydać uczelniom ekonomicznym i szkołom biznesu, bo a nuż któryś z ich absolwentów zostanie menedżerem w firmie IT i nie będzie wiedział jak się zachować w czasie wolnym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (144)