PrtScrn to za mało, by robić dobre zrzuty ekranu. Rozdajemy licencje na Ashampoo Snap 9!

Strona główna Aktualności

O autorze

Domyślny mechanizm zrzutów ekranu w Windowsie jest o lata świetlne do tyłu za tym, co oferuje KDE. Jednak osoby, które potrzebują takiej funkcjonalności na co dzień i mają większe wymagania niż to, co daje naciśnięcie klawisza PrtScrn, nie muszą przechodzić na Linuksa. Są na „okienka” narzędzia, które zadowolą nawet najbardziej wymagających, w tym ludzi robiących poradniki i wideoporadniki. Wśród nich na czele wysuwa się Snap 9 firmy Ashampoo. To narzędzie płatne – ale mamy dla Was na ten program 20 licencji do rozdania.

Snap 9: król narzędzi do zrzutów ekranu

Możliwości Snapa 9 są bardzo duże. Program pozwala na przechwytywanie nie tylko obrazów, ale też wideo, edycję ich na żywo, wstawianie dodatkowego tekstu czy strzałek. Nagrywać możemy nie tylko z ekranu, ale też z kamerki internetowej, z wykorzystaniem efektów specjalnych. Snap 9 potrafi też sam w wybranych momentach zastopować nagrywanie, pozwala też na płynną zmianę zrzucanego obszaru.

Sporym atutem programu jest mechanizm rozpoznawania tekstu (OCR) z całych stron, oraz ich automatycznego numerowania i katalogowania. To wszystko szybko można udostępnić innym aplikacjom, np. Photoshopowi, jak również przesłać do aplikacji przeglądarkowych czy dysków w chmurze. Snap 9 wspiera nie tylko Chrome czy Firefoksa, ale też nową przeglądarkę Microsoft Edge.

W stosunku do poprzednika (Snap 8), nowa wersja programu przyniosła też wsparcie dla rozdzielczości 4K, swobodny wybór ekranu w trybie edycji, kopiowanie obiektów do schowka w trybie edycji, kopiowanie obiektów pomiędzy zrzutami ekranu, przechwytywanie obrazów ze schowka, automatyczne tworzenie animacji GIF, edytowanie wideo na żywo oraz wyświetlanie naciskanych klawiszy podczas nagrywania.

Rozdajemy licencje!

Normalnie Ashampoo Snap 9 kosztuje 169,99 zł, ale dla 20 naszych Czytelników (posiadających aktywne konto w serwisie), którzy jako pierwsi napiszą w komentarzu pod tym materiałem, do czego zamierzają Ashampoo Snap 9 wykorzystać, rozdamy 20 kodów aktywacyjnych, pozwalających na korzystanie z programu bez ograniczeń na jednym stanowisku. Uwzględnimy komentarze umieszczone w ciągu 24 godzin od daty tej publikacji.

Ashampoo Snap 9 znajdziecie w naszej bazie programów, jest kompatybilny z Windowsem 7, 8 i 10.

Snap 2017: przechwytywanie obrazu za darmo

Nie każdemu tak rozbudowany program jak Snap 9 jest potrzebny. Dla wszystkich naszych Czytelników mamy więc Ashampoo Snap 2017, który aktywować możecie za darmo, po rejestracji na stronie producenta.

Program ten pozwala na przechwytywanie, edycję i dzielenie się zawartością ekranu, zarówno w formie pojedynczych obrazów, jak i edytowalnego wideo. Znajdziemy w nim narzędzia pozwalające na dodanie informacji lub dorysowania szczegółów na materiale źródłowym. Wersja ta pozwala na połączenie wielu zrzutów ekranu w celu wizualizacji wieloetapowej sekwencji, radzi sobie z rozdzielczościami ekranowymi do 4K. Zawiera także funkcję tworzenia animacji GIF.

Stworzone tak obrazy i wideo mogą być wysłane e-mailem bez konieczności otwierania klienta poczty, program pozwala też na skalowanie ich do zadanego rozmiaru. Warto podkreślić, że podobnie jak w komercyjnym Snapie 9, także i tu sprawujemy pełną kontrolę nad przechwytywaniem obrazu w czasie rzeczywistym, a obiekty i ustawienia pozostają edytowalne dzięki wersjonowaniu tła.

Ashampoo Snap 2017 znajduje się w naszej bazie programów, jest kompatybilny z Windowsem 7, 8 i 10. Uwaga: jeśli po zarejestrowaniu Snapa 2017 chcielibyście skorzystać z bardziej rozbudowanej, komercyjnej wersji, to zapłacicie za nią tylko 67,98 zł – to specjalna cena aktualizacji dla naszych Czytelników.

© dobreprogramy
s