reklama

Przedwczesna informacja o śmierci Steve'a Jobsa

Strona główna Aktualności

O autorze

Bloomberg, jedna z największych finansowych agencji informacyjnych, opublikowała nekrolog Steve'a Jobsa. Na szczęście okazało się to pomyłką.

Podobnie jak wiele innych agencji, Bloomberg posiada gotowe nekrologi sławnych osób, które można szybko opublikować w przypadku śmierci tych osób. Ponieważ nekrologi te zawierają osiągnięcia i inne ważne fakty z życia danych osób, muszą być co jakiś czas uaktualniane aby potrzebna ilość zmian w chwili publikacji była jak najmniejsza. Podczas takiej rutynowej aktualizacji nekrologu Steve'a Jobsa doszło do jego omyłkowej publikacji. Błąd szybko zauważono i wycofano nekrolog. Fani Apple mogli odetchnąć z ulgą. Dla niektórych z nich bowiem informacja o śmierci Jobsa była wiarygodna. Podczas czerwcowej konferencji Worldwide Developers Conference wyglądał bowiem na dosyć wychudzonego i pojawiły się nawet żądania aby Apple udzieliło akcjonariuszom informacji o stanie zdrowia prezesa. Jobs ma też za sobą wygraną walkę z rakiem trzustki.

Oprócz samego nekrologu wyciekła także lista osób, z którymi należy się skontaktować w celu zebrania od nich opinii oraz refleksji i napisania szerszego artykułu. Wśród nich można znaleźć m.in. Billa Gatesa i byłą dziewczynę Jobsa.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama