Przyspieszamy z Intelem i Asusem – zaczynamy nowy konkurs

Strona główna Aktualności

O autorze

Wiemy, że lubicie nasze konkursy. Dzisiaj więc rozpoczynamy dla Was nowy konkurs, poświęcony overclockingowi, a w szczególności rozwiązaniom z tej dziedziny stosowanym w najnowszych generacjach mikroprocesorów Intela i płyt głównych firmy ASUS. Jak słusznie myślicie, to właśnie te firmy ufundowały całkiem atrakcyjne nagrody.

Zasady konkursu, który potrwa od dzisiaj do piątku, są całkiem proste. Każdego dnia publikowane będą po dwa pytania konkursowe, wyświetlane przez 24 godziny. Zalogowani w naszym serwisie Czytelnicy mogą udzielać na nie odpowiedzi w poniższym formularzu. Wszyscy ci, którzy odpowiedzą poprawnie na dziesięć pytań, wezmą udział w losowaniu jednej z trzech nagród.

Nagrody

Główną nagrodą w naszym konkursie jest:

ASUS Transformer Book T100, z procesorem Intel Atom Bay Trail-T Z3740, 2 GB RAM, ekranem dotykowym 10,1” i dyskiem 500 GB, działającym pod kontrolą systemu Windows 8.1.

Pozostałe dwie nagrody to dyski półprzewodnikowe (SSD) Intel 530 Series o pojemności 120 GB, z interfejsem SATA3. Ich szybkość odczytu to 540 MB/s, zaś zapisu 480 MB/s.

Z regulaminem konkursu możecie zapoznać się tutaj. Zapraszamy do zabawy!

Pytania – zestaw 1

1. czym różnią się od siebie czipsety Intel Z97 i Intel H97?

2. co oznacza pierwsza cyfra w numeracji procesorów Core Intela?

© dobreprogramy
s