r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Qualcomm obiecuje superszybkie ładowanie baterii dzięki QuickCharge 3.0

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Akumulatory smartfonów z nowymi procesorami Snapdragon będzie można naładować jeszcze szybciej. Podczas tegorocznego 3G/LTE Summit w Hongkongu, Qualcomm przedstawił wersję 3.0 mechanizmu QuickCharge, która dzięki inteligentnej kontroli napięcia znacznie skróci czas ładowania i wydłuży żywotność baterii.

W porównaniu do QuickCharge 2.0, wersja 3.0 ma być o 27% szybsza, zaś w porównaniu do 1.0 – aż dwukrotnie szybsza. Producent obiecuje przejście od 0% do 80% poziomu naładowania w ciągu zaledwie 35 minut. Osiągnięto to dzięki algorytmowi inteligentnego negocjowania optymalnego napięcia, który pozwala na dobranie właściwego napięcia dla aktualnego stanu urządzenia w trakcie ładowania. Zamiast stosować kilka ustalonych poziomów, QC 3.0 skaluje napięcie od 3,6 do 20 V w krokach co 200 mV.

r   e   k   l   a   m   a

Oczywiście pełen potencjał tego rozwiązania może zostać wykorzystany tylko przez złącza USB 3.1 gen 2 wspierające standard Power Delivery, ale nawet po podłączeniu smartfonu do zwykłego USB 2.0 powinniśmy zauważyć poprawę. Pierwsze obsługujące QuickCharge 3.0 urządzenia pojawić się mają na początku 2016 roku.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.