RIAA pozwana do sądu

Strona główna Aktualności

O autorze

Amerykańska organizacja RIAA, znana z procesów o łamanie praw autorskich została ostatnio pozwana do sądu przez mieszkankę stanu Oregon. Oskarżenie dotyczy sposobu, w jaki RIAA prowadziła postępowanie w jej sprawie. Prócz RIAA, pozwana została także firma MediaSentry.

Tanya Andersen jest niepełnosprawną, samotną matką, która razem z córką została przez RIAA oskarżona o nielegalną wymianę plików. Andersen odrzuciła zarzuty, twierdząc, że jest całkowicie niewinna i jednocześnie poprosiła o sprawdzenie jej komputera. RIAA nie zgodziła się na tą propozycję, przekazała sprawę do sądu, twierdząc, że posiada dokładne informacje na temat łamania przez nią praw autorskich.

Decyzją sądu RIAA sprawdziła komputer, ale nie znalazła żadnych dowodów, ale mimo to nadal domagała się odszkodowania. Dodatkowo, Andersen twierdzi, że organizacja RIAA dążyła do tego, aby jej córka zeznawała przed sądem, podobno pracownicy organizacji dzwonili do szkoły podszywając się pod babcię dziecka.

Prócz RIAA, Andersen oskarża także firmę MediaSentry, która według niej używa nielegalnych metod podczas pozyskiwania danych o osobach łamiących prawa autorskie. Jeśli Andersen wygra tą sprawę to prawdopodobnie zapoczątkuje masowe pozwy innych pokrzywdzonych przez RIAA.

© dobreprogramy