Rzut Okiem - Tom Clancy's Endwar

Strona główna Aktualności

O autorze

zan

Dzięki uprzejmości firmy Ubisoft mieliśmy okazję przyjrzeć się nadchodzącej wielkimi krokami strategii czasu rzeczywistego na domowe sprzęty najnowszej generacji. Tak, to prawda - Tom Clancy’s: Endwar nie zostanie wydane na komputery równocześnie z wersjami konsolowymi, choć jest sprawą chyba oczywistą, że na nasze poczciwe pecety jednak się kiedyś ukaże. Toteż szczęśliwi posiadacze Xboksów 360 i PlayStation 3 już z pewnością odliczają dni do premiery. A nie ma się czemu dziwić - III Wojna Światowa jeszcze nigdy nie zapowiadała się tak smakowicie

Na sam początek muszę napisać o sterowaniu w grze, gdyż jest ono akurat tym wszystkim, co obiecali nam twórcy. Mimo wątpliwości odnośnie sterowania głosowego wyrażanych przez wiele osób zainteresowanych strategiami okazuje się, że system ten działa tutaj wyjątkowo sprawnie. Zamawianie nowych jednostek, czy na przykład wzywanie nalotu jest sprawą dziecinnie prostą – używamy po prostu odpowiedniej kombinacji słów, które z kolei uruchamiają konkretne opcje. Co widać zresztą na ekranie. Podobnie jest z poruszaniem się armiami po mapie. Określone punkty strategiczne oznakowane zostały za pomocą liter greckiego alfabetu i jeśli chcemy, aby nasza kompania czołgów udała się w konkretne miejsce po prostu wydajemy taki rozkaz. Nie zastępuje to po prawdzie sterowania myszką, ale oferuje naprawdę dobre, a do tego miodne, rozwiązanie.

Ubisoft obiecuje, że system głosowy działał będzie doskonale dla wielu języków. Co ciekawe na E3 nie kłamano - faktycznie dostępna ma być również wersja polska. Podobno akcent jakim mówi gracz nie będzie miał wpływu na rozpoznawanie mowy. O ile ten problem nie wystąpi pewnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie dialekty aż tak bardzo między sobą się nie różnią (o ile ktoś nie posługuje się slangiem) tak w Wielkiej Brytanii gracze napotkać mogą na problemy. Pracownik Ubisoftu nie odpowiedział na przykład na pytanie, czy rodowity mieszkaniec północnej części Szkocji nie będzie miał kłopotu ze sterowaniem swoimi jednostkami. Cóż, ale to tak naprawdę nie nasz problem, prawda?

1 3
© dobreprogramy