SQL Server Kilimanjaro w 2010 roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Zespół pracujący nad SQL Serverem najwidoczniej nie podziela polityki innych zespołów i chętnie dzieli się informacjami co do przyszłej wersji oprogramowania bazodanowego. Stąd właśnie wiadomo, że kolejna wersja SQL Server oznaczona będzie kodową nazwą Kilimanjaro i zadebiutuje w pierwszej połowie 2010 roku. Pierwsza publiczna wersja beta ma się pojawić rok wcześniej. Jest to wiadomość interesująca nie tylko dla administratorów - warto pamiętać, że Microsoft jeszcze od wersji 2005 udostępnia bezpłatną edycję Express, także do zastosowań komercyjnych. W zupełności wystarcza ona do celów edukacyjnych, przyda się również małym firmom.

Kilimanjaro ma zawierać narzędzia do przeprowadzania samodzielnych analiz przez użytkowników (nazwa kodowa projektu: Gemini), które będą umożliwiały tworzenie aplikacji Business Intelligence bezpośrednio przy użyciu dobrze znanego pakietu Office. Gemini nie będzie osobnym modułem analitycznym, ale następcą SQL Server Analysis Services, dodatkowo rozszerzającym jego funkcjonalność.

Jeszcze jedna ciekawa informacja na temat SQL Server - Microsoft zapewnił, że zamierza wydawać kolejne wersje SQL Server co 24-36 miesięcy. Obiecano również dokładne i wczesne informowanie użytkowników o planowanych nowościach.

© dobreprogramy