Microsoft przedstawia SQL Server 2016 #prasówka

Microsoft przedstawia SQL Server 2016 #prasówka

14.03.2016 12:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SQL Server 2016 to coś więcej, niż po prostu baza danych. To platforma danych dla inteligentnych aplikacji i systemów. Platforma, która jest w stanie sprostać dowolnemu projektowi związanemu z wykorzystaniem w aplikacjach danych każdego typu.

W świecie komputerów i biznesu trwa rewolucja technologiczna. Jej źródłem są trzy przeplatające się trendy: dane, analityka i chmura. Ogromne ilości danych, pochodzących z czujników, urządzeń oraz usług internetowych, umożliwiają cyfryzację zachowań oraz interakcji między człowiekiem a maszyną, co całkowicie zmienia doświadczenia użytkowników. Wnioski formułowane na podstawie tych danych z wykorzystaniem maszynowego uczenia się oraz zaawansowanych metod analitycznych, umożliwiają nam prognozowanie, przewidywanie i automatyzowanie. Z kolei chmura zapewnia infrastrukturę obliczeniową, oprogramowanie, a nawet usługi analityczne z bezprecedensową elastycznością i w wyjątkowo przystępnej cenie.

Obraz

Choć bazy danych zawsze były kluczowym elementem aplikacji przetwarzających dane, dotychczas nie tworzono ich z myślą o takim rozwoju sytuacji. W tradycyjnych bazach danych chodziło o bardzo niezawodne, bezpieczne i wydajne rejestrowanie oraz wyszukiwanie transakcji, takich jak zamówienia i płatności. Projektowano je pod kątem niezawodnych, bezpiecznych aplikacji o znaczeniu krytycznym, które miały działać w małej lub średniej skali w lokalnych centrach danych.

Bazy danych zbudowane z myślą o dzisiejszej rewolucji danych, analityki i chmury, umożliwią bardzo szybkie analizowanie danych w pamięci podczas rejestrowania lub sprawdzania transakcji. Będą obsługiwać zaawansowaną analitykę i maszynowe uczenie się, na przykład modele prognostyczne i predykcyjne, z wykorzystaniem tych samych danych, więc w aplikacjach będzie można łatwo osadzać funkcje analityczne. Będzie można je oferować jako w pełni zarządzane usługi chmurowe, co z kolei pozwoli łatwo budować i wdrażać inteligentne aplikacje SaaS (Software as a Service).

Bazy te zapewnią innowacyjne zabezpieczenia stworzone z myślą o świecie, w którym większość danych jest potencjalnie dostępna przez Internet. Zaoferują całodobową dostępność, efektywne zarządzanie oraz administrację na różnych platformach. Bazy danych zbudowane z myślą o dzisiejszych i nadchodzących wyzwaniach umożliwią zatem budowanie inteligentnych aplikacji o znaczeniu krytycznym, które będą mogły działać zarówno w chmurze, jak i w siedzibie firmy. Są ekscytującymi zwiastunami nowej ery „inteligencji otoczenia” (ambient intelligence).

SQL Server 2016 powstał z myślą o tym nowym świecie, a także o obecnych potrzebach firm. Obsługuje hybrydowe przetwarzanie transakcyjno-analityczne, zaawansowaną analitykę i maszynowe uczenie, mobilną analizę biznesową, integrację danych, przetwarzanie kwerend w postaci zaszyfrowanej oraz transakcje w pamięci z utrwalaniem wyników. Ponadto jest to prawdopodobnie pierwsza relacyjna baza danych, która „narodziła się w chmurze”, ponieważ większość jej funkcji najpierw wdrażano i testowano w 22 globalnych centrach danych Azure na miliardach żądań dziennie. Została przetestowana przez klientów i zahartowana w boju.

To nie tylko nasze zdanie. Analitycy branżowi doceniają nasze kwalifikacje w dziedzinie danych, analityki i chmury. Microsoft to jedyna firma uznana przez Gartnera za lidera zarówno pod względem wizji, jak i osiągnięć w takich dziedzinach, jak bazy danych, analiza biznesowa, zaawansowana analityka, magazyny danych, infrastruktura chmurowa oraz chmurowe platformy aplikacyjne.

Klienci, z którymi współpracowaliśmy w fazie testów, są równie podekscytowani jak my i już teraz czerpią korzyści z takich innowacji, jak funkcje analityczne wbudowana w SQL Server 2016. Oto przykład:

  • PROS Holdings, Inc. (NYSE: PRO) to firma specjalizująca się w znajdowaniu nowych źródeł przychodu i zysku, która pomaga klientom B2B i B2C w osiąganiu celów biznesowych poprzez naukową analizę danych. Firma zdołała ponad stukrotnie przyspieszyć zaawansowane analizy z wykorzystaniem SQL Server i Microsoft R Server. Royce Kallesen, starszy dyrektor ds. naukowo-badawczych w PROS, mówi: Przetwarzanie równoległe i ulepszone zarządzanie pamięcią w serwerze Microsoft R zintegrowanym z bazą SQL Server, zapewnia znacznie szybsze wyniki dzięki wspólnej platformie z wbudowanymi zabezpieczeniami.

SQL Server oferuje również najwydajniejsze w branży przetwarzanie danych w pamięci w czasie rzeczywistym. Technologia przyspiesza analizy nawet stukrotnie dzięki przechowywanym w pamięci indeksom kolumnowym, które można aktualizować. Ponadto jako jedyna komercyjna baza, która zapewnia zarówno najszybsze przetwarzanie (według testu TPC-E), jak i magazynowanie danych (według testu TPC-H), SQL Server zapewnia klientom niewiarygodną wydajność operacji na ogromnych zbiorach danych, jednocześnie umożliwiając wyciąganie wniosków w czasie rzeczywistym — we wszystkich aplikacjach.

  • W KPMG uzyskaliśmy mniej więcej 60-procentowe skrócenie czasu wykonania i dziesięciokrotny wzrost kompresji tabeli w jednej z naszych głównych procedur analitycznych, wykorzystując indeksy kolumnowe oraz funkcje równoległego wstawiania w SQL Server 2016 – mówi Michael S. Sellman, dyrektor, Global IT Services, KPMG LLP.

Dzięki unikatowej hybrydowości każde wdrożenie i każda aplikacja SQL Server może działać w chmurze prywatnej, chmurze hostowanej oraz w naszej chmurze publicznej, Microsoft Azure. Nowa technologia Stretch Database pozwala klientom dynamicznie, transparentnie i bezpiecznie „rozciągnąć” dane transakcyjne na chmurę Azure, tworząc niemal nieograniczoną bazę danych o doskonałym stosunku ceny do wydajności. Klienci mogą też skorzystać z nowych grup dostępności AlwaysOn, aby zyskać niedrogi mechanizm usuwania skutków awarii.

Bezpieczeństwo nigdy nie było ważniejsze niż dziś, a według rady bezpieczeństwa publicznego przy Narodowym Instytucie Standardów i Technologii (NIST), SQL Server od sześciu lat pozostaje najmniej podatną na ataki bazą danych. Kilka funkcji SQL Server 2016 pomaga chronić dane w spoczynku i w pamięci (Always Encrypted), szyfrować wszystkie dane użytkowników z niewielkim spadkiem wydajności (Transparent Data Encryption), zapobiegać atakom poprzez obsługę protokołu Transport Layer Security 1.2, a także budować aplikacje, które ograniczają dostęp i chronią dane przed konkretnym użytkownikami z wykorzystaniem dynamicznego maskowania danych (Dynamic Data Masking, DDM) oraz zabezpieczeń na poziomie wiersza (Row Level Security, RLS). Firma DocuSign pomaga organizacjom tworzyć procesy akceptacyjne, do których nie potrzeba choćby jednej kartki papieru, więc bezpieczeństwo i niezawodność mają dla niej kluczowe znaczenie, podobnie jak dla każdego współczesnego przedsiębiorstwa. Docusign zawarł partnerstwo z Microsoftem, aby zabezpieczyć dane swoich klientów, formułować wnioski z wykorzystaniem funkcji analizy biznesowej oferowanych przez SQL Server, a także korzystać z pomocy technicznej światowej klasy. Oto, co ma do powiedzenia Eric Fleischman, główny architekt i wiceprezes ds. platform w DocuSign: VIDEO

Wszystkie te wbudowane funkcje sprawiają, że SQL Server 2016 nie jest po prostu relacyjną bazą danych, lecz kompletną platformą danych dla firm, która oferuje im niedoścignione korzyści. Klienci używający oprogramowania SQL Server na 16 rdzeniach już teraz oszczędzają 10 milionów dolarów w ciągu trzech lat w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami.

Judson Althoff, prezes Microsoft North America, ogłosił nowy program, który ma zachęcić więcej klientów do przejścia na SQL Server 2016 i zaoszczędzenia pieniędzy. Klienci, którzy obecnie wykonują aplikacje lub obciążenia robocze na płatnych, komercyjnych platformach RDBMS firm innych niż Microsoft, otrzymają wyrównanie kosztów licencjonowania, planowania migracji i szkoleń przy przejściu na SQL Server 2016. Klienci będą również mogli przenieść aplikacje na SQL Server bez ponownego kupowania licencji SQL Server.

Wprowadzając SQL Server 2016, Microsoft realizuje wizję danych, analityki i chmury, której nie jest w stanie sprostać żadna inna, konkurencyjna firma. Aby dowiedzieć się więcej, warto obejrzeć wideo, które prezentuje nowe możliwości tej bazy danych do analityki o znaczeniu krytycznym.

Więcej informacji oraz filmów można znaleźć również na polskiej stronie SQL Server 2016 oraz oficjalnym kanale Microsoft Cloud Platform.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)