Samsung Galaxy S10 z Androidem 10. Wydano publiczną betę

Strona główna Aktualności
(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)

O autorze

Samsung wydał publiczną betę Androida 10 dla smartfonów z rodziny Galaxy S10. Jak czytamy w informacji prasowej. aktualizacja zawiera odświeżoną nakładkę One UI, a także liczne usprawnienia wynikające wprost z obecności nowego robocika.

Producent szczególną uwagę przykłada do zmian w interfejsie. Tak zwane mikropowiadomienia, czyli wyskakujące okienka informujące o zdarzeniach takich jak zmiana głośności czy nadchodzące połączenie, zostały zmniejszone, przez co nie zasłaniają już tak okna nadrzędnej aplikacji.

Dopracowany tryb ciemny

Sporych zmian doczekał się tryb ciemny, w którym wzorem iOS 13 przytłumiona może zostać tapeta. Do tego funkcja obejmuje teraz także ekran blokady, który to w przypadku Androida 9 i One UI 1.5 zachowywał białe ikony nawet wtedy, gdy manualnie wymuszony był czarny kolor na ekranie głównym. Samsung obiecuje ponadto poprawę czytelności poszczególnych elementów.

Bezpośrednią naleciałość z Androida 10 stanowi tryb skupienia. Funkcja pozwala wyciszyć wybrane aplikacje na wypadek chęci obejrzenia na przykład wideo na YouTubie bez rozpraszania ze strony powiadomień Messengera, wiadomości e-mail czy nadchodzących połączeń.

Cyfrowe wellness w nowym wydaniu

Do tego dochodzą jeszcze rozbudowane aplikacje śledzenia czasu przed ekranem i konserwacji urządzenia. Ta druga ma bardziej efektywnie niż dotychczas oczyszczać pamięć, chociażby z duplikatów zdjęć i nieużywanych od dłuższego czasu apek.

Jak? Gdzie? Dla kogo?

Samsung nie precyzuje do jakich regionów beta trafiła, ale serwis The Verge zdołał już potwierdzić jej obecność w USA, Korei Południowej i Niemczech. Niewykluczone zatem, że na liście znalazła się także Polska, choć póki co to jedynie forma domysłu. Tak czy inaczej, aby wziąć udział w testach, niezbędne jest konto Samsung i aplikacja Samsung Members.

Powiadomienie o rozpoczęciu bety powinno pojawić się właśnie w rzeczonej aplikacji. Lista kompatybilnych urządzeń obejmuje całą rodzinę Galaxy S10. Począwszy od ekonomicznego S10e, poprzez regularne S10 i S10+, a skończywszy na S10 5G. Obejść się smakiem muszą natomiast posiadacze serii Note10. Chwilowo nie została uwzględniona.

© dobreprogramy
s