reklama

Samsung nie zapomina o jednośladach i prezentuje owiewkę z wyświetlaczem

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Zdecydowana większość szanujących się firmy z branży IT ma w portfolio urządzenia, które mają przynieść standardy komunikacyjne odpowiednie dla drugiej dekady XXI wieku szeroko pojętym kierowcom. Z reguły dotyczy to oczywiście samochodów, jednak nie tylko: Samsung zaprezentował owiewkę skutera, na której mogą być wyświetlane informacje ze smartfona.

Trzeba przyznać, że motocykliści to w stosunku do kierowców samochodów stanowią nieco zaniedbaną przez producentów grupa. Wynika to zapewne z samej specyfiku pojazdu, który po prostu nie oferuje takich przestrzeni do wyświetlania informacji, jak choćby przednia szyba w samochodzie. To właśnie tego aspektu dotyczy prototyp opracowany przez Samsunga.

Koreańczycy opracowali bowiem owiewkę, na której wyświetlane mogą być wszelkiej maści komunikaty przesyłane przez Wi-Fi ze smartfona: prowadzący skuter może np. bez konieczności odrywania rąk od kierownicy, co było dla Samsunga, priorytetem, dowiedzieć się kto do niego dzwoni, czy przesyła SMS-a lub maila. Dostępna jest także obsługa nawigacji.

Niemożliwe będzie jednak wchodzenie w jakiekolwiek rozbudowane interakcje. Jedyną możliwością reagowania na komunikat o przychodzącym połączeniu jest zlecenie wysłania SMS-a do dzwoniącego z informacją, że osoba, do której dzwoni prowadzi w tej chwili rozmowę skuter.

Samsung uruchomił całą kampanię internetową, w której głównym argumentem jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Nie wiadomo jednak jak na razie nic o dostępności czy kompatybilności z konstrukcjami konkretnych skuterów czy motocykli. Brakuje także informacji jak owiewka poradzi sobie w dzień z jasnym światłem i jego odbiciami.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama