r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Samsung połączy czterdzieści aplikacji w jedną. Poznajcie SmartThings

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Samsung poszedł po rozum do głowy. Producent postanowił połączyć w jedną aplikację wszystkie swoje narzędzia do obsługi urządzeń automatyki domowej. W ofercie Samsunga jest obecnie aż 40 aplikacji, co świadczy jedynie o tym, że 40 działów zupełnie ze sobą nie współpracuje. Zamiast rozwijać kolejne własne rozwiązanie, Samsung wykorzysta do tego przejętą niedawno firmą SmartThings, z którą łączą się już liczne urządzenia IoT wielu producentów.

Użytkownicy sprzętu domowego Samsunga będą mogli zapomnieć o ściąganiu osobno aplikacji Samsung Connect, Samsung Smart Home i wielu innych. Połączenie ze wszystkimi urządzeniami IoT, kierowanymi na rynek konsumencki, będzie możliwe dzięki jednej z nich – zupełnie nowej aplikacji SmartThings na Androida i iOS-a. Aplikacja zostanie zaktualizowana w pierwszej połowie tego roku i będzie dostępna globalnie.

Aplikacja będzie dostępna także dla innych urządzeń, które mają ekran. Będzie można ją zainstalować na przykład na telewizorach i lodówkach Family Hub, wyposażonych w ekran dotykowy.

r   e   k   l   a   m   a

SmartThings to nie tylko aplikacja dla klientów, pozwalająca sprawdzić postęp prania i zmienić oświetlenie w mieszkaniu. To także, a raczej przede wszystkim, otwarta platforma, integrująca sprzęt różnych producentów, z której mogą korzystać także inni dostawcy usług internetowych. Dostępnych będzie 300 nowych paneli do kontrolowania urządzeń i każdy będzie mógł utworzyć własny.

Podczas prezentacji na CES Samsung poinformował, że gdy kupił SmartThings, do platformy połączonych było 15 tysięcy domów. Obecnie jest ich ponad milion, a wygoda korzystania z niej powinna przyciągnąć jeszcze więcej użytkowników.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.