Samsungu nie śpij! ASUS jako pierwszy wypuści smartfona ze Snapdragonem 821

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Mamy nadzieję, że większość osób już dostrzega, że wśród producentów smartfonów można znaleźć Asusa. Tajwańczycy tworzą bardzo dobre urządzenia, które mogą konkurować z produktami Samsunga czy HTC. Właśnie ogłosili, że to oni jako pierwsi wypuszczą smartfona z nowym Snapdragonem 821, a będzie nim wydajny ZenFone 3 Deluxe.

Asusa spora część osób kojarzy głównie z laptopami, a to spory błąd. Ten producent zaatakował rynek smartfonów i to mając świetną broń, oferującą dobry stosunek jakości do ceny. Nowych modeli Tajwańczyków oczekujemy niemal jak nowego produktu Samsunga i słusznie. Zapowiedziany ZenFone 3 Deluxe to prawdziwie topowy model. Bardzo wydajny, dobrze wykonany i atrakcyjny na tyle, że można się zauroczyć, a może i potem, nawet zakochać.

No dobrze, przejdźmy do specyfikacji. ASUS ZenFone 3 Deluxe w topowej edycji będzie dostępny ze Snapdragonem 821, układem mogącym się za sprawą podkręconych zegarów pochwalić 10% wzrostem wydajności względem poprzednika – Snapdragona 820. W skrócie, ten procesor poradzi sobie z każdą aplikacją i grą w Sklepie Play. Ten model jest także potwierdzeniem upadku Intela na rynku smartfonów. ASUS do tej pory chętnie sięgał po układy Intela, ale w końcu zrozumiał, że w mobilnym świecie liczą się procesory ARM. Oprócz nowego Snapdragona dostaniemy aż 6 GB RAM i 256 GB pamięci UFS 2.0 na dane. Nieźle!

Do dyspozycji mamy mieć duży, bo 5,7-calowy wyświetlacz Full HD. Wykonany on będzie w technologii Super AMOLED, a więc otrzymamy szerokie kąty widzenia i miejmy nadzieję, że również dobrą widoczność w słońcu. Zdjęcia wykonamy z wykorzystaniem głównej kamery o rozdzielczości 23 Mpix, a długi czas pracy będzie starał się zapewnić akumulator o pojemności 3000 mAh. Smartfon będziemy ładować z wykorzystaniem USB Type-C.

Całość będzie działać pod kontrolą nowego Androida 6.0, oczywiście nie zabraknie nakładki ZenUI. Za topową edycję ZenFone 3 Deluxe będziemy musieli jednak sporo zapłacić, ma ona bowiem kosztować prawie 780 dolarów.

© dobreprogramy