ASUS prezentuje nowe ZenBooki – mniejsze, ale wcale nie mniej profesjonalne

ASUS prezentuje nowe ZenBooki – mniejsze, ale wcale nie mniej profesjonalne

ASUS prezentuje nowe ZenBooki – mniejsze, ale wcale nie mniej profesjonalne
30.08.2018 12:16

W Berlinie nie mogło zabraknąć nowości firmy ASUS, która poza urządzeniami ROG dla graczy prezentuje także niezwykle cienkie i lekkie laptopy z rodziny ZenBook, wyposażone oczywiście w procesory Intel Core ósmej generacji. Nowe ZenBooki nie tylko wyznaczają nowe standardy rozmiaru, ale też pokazują, że decydując się na mniejszą konstrukcję nie trzeba rezygnować z wysokich wymagań.

ZenBook 13, 14 i 15

Zacznijmy jednak od linii najbardziej tradycyjnej – ZenBook 13 (UX333), ZenBook 14 (UX433) i ZenBook 15 (UX533) to jedne z najbardziej kompaktowych na świecie laptopów w swoich klasach (13,3-, 14- oraz 15,6-calowej). Tak samo jak wcześniejsze ZenBooki, maszyny te są stylowe, smukłe i solidne zarazem. Wszystkie dostały ekrany NanoEdge, zajmujące 95% powierzchni pokrywy, oraz znany już mechanizm ErgoLift, nieznacznie podnoszący klawiaturę do wygodnego pisania po otwarciu laptopa. Modele 13 i 14 ponadto dostały nowy NumberPad, czyli blok numeryczny zintegrowany z touchpadem z delikatnym podświetleniem LED. Na rynku będą dostępne różne konfiguracje, aż do wersję z Intel Core i7 ósmej generacji i kartami graficznymi NVIDIA GeForce GTX 1050 Max-Q.

Obraz

ZenBook Flip 13 i 15: kompaktowe i uniwersalne

Dla szukających mniej tradycyjnych rozwiązań ASUS przygotował nową generację laptopów ZenBook Flip 13 i 15 (z matrycami 13,3" i 15,6"). Konstrukcje zostały o 10% zmniejszone względem poprzedników i są to prawdopodobnie najmniejsze laptopy konwertowalne tego roku. One również dostały ekrany NanoEdge, NumberPad w touchpadzie i zawias ErgoLift, ale tu mamy do czynienia nie tylko z podnoszoną klawiaturą, ale możliwością obrócenia ekranu o 360° do pozycji tabletu. Warto dodać, że ekran został zatwierdzony przez PANTONE i zapewnia bardzo dobre odwzorowanie kolorów. Laptopy dostały ponadto kamerę IR z możliwością szybkiego rozpoznawania twarzy oraz drugą, skierowaną na zewnątrz, do korzystania w aplikacjach rzeczywistości mieszanej.Tu także będziemy mieli wybór specyfikacji, aż do Intel Core i7 ósmej generacji i grafiki NVIDIA GeForce GTX 1050 Max-Q.

Obraz

ZenBook Pro 14: rewolucyjny ScreenPad

Profesjonalny laptop do pracy nie musi być duży, co pokazuje ZenBook Pro 14 (UX480) – bardziej mobilną alternatywa dla 15,6-calowego ZenBooka Pro 15. Jest on wyposażony w futurystyczny ScreenPad, czyli touchpad z ekranem i oprogramowaniem pozwalającym różnym aplikacjom wykorzystanie go jako dodatkowej przestrzeni (podobnie jak TouchBar w nowych MacBookach). Tu także dostępne będą różne konfiguracje, aż do procesora Intel Core i7-8565U ósmej generacji oraz grafiki NVIDIA GeForce GTX 1050 Max-Q. 14-calowy ekran FHD z cienką ramką także otrzymał certyfikat PANTONE. Nie zabrakło rozpoznawania twarzy i sterowania głosowego (Cortana i Alexa).

Obraz

Ciekawostką jest tu sam ScreenPad, czyli touchpad, który można przekształcić w dodatkowy zestaw przycisków dla konkretnych aplikacji. Przy okazji prezentacji ZenBooka Pro 14 ASUS zaprezentował kilka nowych aplikacji, które z niego skorzystają. Będzie możliwe na przykład cyfrowe podpisywanie dokumentów z użyciem Adobe Sign czy pisanie z rozpoznawaniem pisma odręcznego (a także dyktowanie). Poprawiony został tryb Extender, który zamieni touchpad w dodatkowy ekran Windowsa. Nowa wersja ASUS Sync z kolei ułatwi integrację ze smartfonem. Więcej na ten temat można dowiedzieć się z instrukcji.

Zen AiO 27: moc dla kreatywnych

Zen AiO 27 został zaprojektowany specjalnie dla twórców i profesjonalnych grafików. Wszystkie komponenty zostały umieszczone w podstawie, co nie oznacza jednak, że nie będzie można ich wymieniać na nowsze. ASUS przekonuje, że będzie to bardzo łatwe, a przy okazji uzyskaliśmy smuklejszą obudowę ekranu. Komputer będzie dostępny z procesorem Intel Core i7 ósmej generacji oraz kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 1050. Zen AiO 27 oferuje także funkcję bezprzewodowego ładowania Qi, która jest zintegrowana w podstawie i umożliwia szybkie ładowanie urządzeń mobilnych. Zen AiO 27 dostał 27-calowy ekran 4K UHD NanoEdge zatwierdzony przez PANTONE, charakteryzujący się 100% pokryciem przestrzeni barwnej sRGB oraz dokładnością wyświetlania kolorów Delta-E na poziomie niższym niż 3. Wygląda na to, że iMac ma niezłego konkurenta.

Obraz

ZenBook S: 20 godzin pracy i wojskowa wytrzymałość

Na koniec trzeba powiedzieć kilka słów o ciekawie zapowiadającym się ZenBooku S (UX391FA). To 13,3-calowy laptop klasy premium z systemem Windows 10, wyposażony w energooszczędne komponenty, w tym procesor Intel Core najnowszej generacji. Według producenta ma zapewnić nawet 20 godzin pracy na akumulatorze. Oferuje on mobilność, wysoką wydajność i szerokie możliwości łączności, a ponadto wytrzymałość klasy wojskowej (MIL-STD-810G).

Obraz

Ceny i informacje o możliwościach zakupu prezentowanych laptopów poznamy w późniejszym terminie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)