r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SecureAPlus 4.6.3

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe

SecureAPlus to zaawansowane, a zarazem nieskomplikowane i darmowe oprogramowanie zabezpieczające, łączące w sobie moduł antywirusowy oraz funkcje blokowania wybranych aplikacji. Z powodzeniem wykorzystywane może ono być jako uzupełnienie standardowych rozwiązań antywirusowych, zapewniając dodatkową ochronę przed różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem lub atakami hakerów.

Galeria programu

Podstawą SecureAPlus jest moduł zabezpieczający komputer w czasie rzeczywistym, który skanuje na bieżąco zawartość systemu w poszukiwaniu szkodników. Pozwala on sprawnie wykrywać wszelakiego rodzaju infekcje, obsługując przy tym dokumenty stworzone przy użyciu pakietu biurowego Microsoft Office, pliki PDF czy też skompresowane archiwa ZIP. Jako uzupełnienie, mające za zadanie podnieść poziom ochrony, oferowany jest mechanizm o nazwie Application Whitelisting, którego zadaniem jest uniemożliwienie uruchomienia podejrzanego pliku wykonywalnego, programu czy gry. Umożliwia on skuteczne zabezpieczenie systemu przed potencjalnie złośliwymi komponentami, identyfikując i zezwalając na uruchomienie jedynie zaufanych aplikacji.

Program dysponuje również funkcją skanera na żądanie, pozwalającą przeprowadzać analizę zdefiniowanych przez użytkownika lokalizacji w wyznaczonym przez niego czasie, a także opcją kwarantanny, w której umieścić można pliki potencjalnie niebezpieczne. SecureAPlus wykorzystywane może być w połączeniu z standardowym oprogramowaniem antywirusowym, nie powodując kolizji i spadku wydajności komputera.

Uwaga!

  • W ramach wersji bezpłatnej producent oferuje użytkownikowi roczną licencję na oprogramowanie.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Twórcy SecureAPlus szykują nową wersję swojego nietypowego antywirusa

56
BEZPIECZEŃSTWO 10.09.2015 | Łukasz Tkacz

Programy antywirusowe coraz częściej nie radzą sobie z zapewnieniem odpowiedniego poziomu ochrony, producenci sięgają więc po inne, nowe rozwiązania. Zmiany widać przede wszystkim w grupie aplikacji mniej popularnych, ale za to oferujących nietypowe podejście do zabezpieczeń. Przykładem jest SecureAPlus, którego twórcy rozpoczęli właśnie program beta nowej wersji. Zapewne nie wszyscy z naszych czytelników kojarzą tę aplikację. Nie jest ona tak popularna, jak rozwiązania antywirusowe wielkich marek. Nie oznacza to jednak, że nie warto zwracać na nią uwagi. Jest wprost przeciwnie: SecureAPlus…

Recenzje użytkowników

12 engine AV w chmurce
clamAV - nie instalowac słonia :)
ocena użytkownika

witam
drodzy czytelnicy nie bede pisal o + i - tego programu ,bo opisali je juz koledzy FreeWare_RK i MrBeckham666

ps. jeszcze nie trafilem na tak dobry program antywirusowy jak ten a swoje przerobilem z roznej masci programami
sa+ jest lekki -skuteczny-darmowy
polecam i pozdrawiam :-)

16.07.2016 14:55 | Recenzja do wersji 4.2.4
Universal AV (12 silników w chmurze), prosta obsługa, ładny interfejs, integracja z VirusTotal, polski interfejs
Dla słabszych komputerów minusem jest ClamAV jako silnik offline.
ocena użytkownika

Program lekki jak piórko, jednocześnie posiada 100% skutecznośći.

Mocną zaletą tego programu jest 12 silników w chmurze.
Do tego SecureAPlus daje użytkownikowi wybrać czy chce coś uruchomić czy nie, co przydaje się w przypadku nieznanego softu. Na plus zaliczam również whitelisting, który ułatwia podjęcie decyzji o uruchomieniu bądź blokowaniu danego programu.

Dla niektórych wadą jest silnik ClamAV jako silnik offline, a nie np. Bitdefender albo Avira. ClamAV nie jest najlepszą barierą przed zagrożeniami i do tego "wcina" ~300 MB RAM-u przez co mogę go polecić tylko w przypadku komputerów, które mają co najmniej 4 GB RAM-u.

Prawie zapomniałem o programie Viral Marketing, który pozwala nam przedłużyć licencję Freemium w zamian za lajka, tweeta, dodanie do obserwowanych, polecenie programu innej osobie lub napisanie recenzji programu. Za każde działanie związane z social media (a jest ich 5) dostajemy 50 punktów, czyli za wszystkie 5 działań 250 punktów. Za każdą instalację programu z reflinka przez znajomego dostajemy 250 punktów, a za napisanie recenzji dostajemy 100 punktów za każde napisane 100 wyrazów zaczynając od 200 wyrazów i 200 punktów. Wystarczy, że wykonamy wszystkie operacje social media, napiszemy recenzje mającą 1000 wyrazów (trochę trudne, co? ;)) i polecimy program 3 znajomym, a oni go zainstalują i mamy 2000 punktów za które możemy przedłużyć licencję na okres dożywotni. Trochę trudne, ale mamy dzięki temu licencję Freemium (nie mylić z Premium, bo Premium jest niestety dodatkowo płatna) do kiedy SecureAPlus nam się znudzi ;) Do tego czasami (ale niestety bardzo rzadko) zdarzają się giveawaye, na których można upolować roczną licencję na SecureAPlus w wersji Premium. Na szczęście różnice pomiędzy SecureAPlus Freemium, a SecureAPlus Premium nie są duże, a cena wersji Premium wynosi 2$ miesięcznie, a w rocznej subskrypcji 22,50$ co nie jest wygórowaną kwotą jak za tak świetny produkt jak SecureAPlus.

Nie będę się rozwodził na temat działania i wyglądu programu, bo to już napisali koledzy poniżej ;)

SkNEVXU4S1VyTmF2UmduTnozK05QUT09

15.07.2016 13:55 | Recenzja do wersji 4.2.4
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
szadek28   5 #3972 08.08.2017 20:58

@witek111: To prawda, jest to jakaś alternatywa, ale myślę, że skuteczność nie odbiega od płatnej wersji, ponieważ opiera się na tej samej bazie wirusów, tylko darmowa wersja jest zwyczajnie okrojona w funkcje.

witek111   11 #3971 08.08.2017 20:31

@szadek28: No i darmowy kaspersky tez jest niczego sobie przynajmniej na takiego wygląda zobaczymy gdy dodadzą go w najnowszych testach jak u niego ze skutecznością ale wygląda obiecująco i mega lekko

szadek28   5 #3970 07.08.2017 19:48

@Sygusmondo (niezalogowany): Panda jak najbardziej, Bitdefender nienajgorszy, ale Comodo od wielu lat ma problem z dopracowniem softu, a jego podstawową bolączką jest przymus restartu systemu przy znalezieniu choćby jednego wirusa, ale to kwestia gustu, co kto lubi. Każdy ma prawo wyboru.

izok1980   8 #3969 07.08.2017 11:54

@TransGent: Chyba jest nowa opcja której wcześniej nie widziałem serwer zarządzania do czego to służy ? dodaje zdjęcie https://zapodaj.net/2857dcb2c4c80.png.html

  #3968 06.08.2017 18:04

@szadek28: No ja mimo wszystko z darmowych postawiłbym na Pandę, Bitdefendera lub Comodo cloud. Inne po prywatnych próbach bym odrzucił.

szadek28   5 #3967 06.08.2017 14:41

@anonim.89 (niezalogowany): Tak, jak napisałeś, Avast, Avira, AVG i cała reszta tego przereklamowanego szajsu od dawna nie nadaje się do ochrony naszych komputerów (pewnie entuzjaści kiepskich darmówek mnie zagryzą). Według mnie SA+ jest idealny nie tylko jako dodatek do głównego antywirusa, wręcz jak najbardziej polecam go, ze względu na lekkość i skuteczność (lista i jakość silników w chmurze jest imponująca), jako główny antywir w idealnym połączeniu ze zdrowym rozsądkiem. Pozdro.

TransGent   2 #3966 06.08.2017 13:48

@anonim.89 (niezalogowany): ja polecam, ponieważ używam SA+ prawie dwa lata. I to nie tylko u siebie, ale zainstalowałem go też na laptopie, kompie brata, mamy, dziewczyny i wielu innych komputerach rodziny i znajomych. Monitoruję licencje premium (troche ich mam) za pomocą konta SecureAPlus. Dotychczas nie było żadnych problemów. Wszystkie nowe pliki są blokowane, a program pozwala użytkownikowi podjąć decyzję o tym czy puścić je dalej czy zatrzymać. Eliminuje to sytuację, w której chcemy coś uruchomić a AV wie od nas lepiej co należy zrobić. Przy podjęciu decyzji pomaga nam info od 12 silników antywirusowych w chmurze oraz VirusTotal (wystarczy kliknąć link, który przenosi nas na stronę VT), wyświetlając informację o danym pliku. Nie wiem czy kiedykolwiek przesiądę się z SA+ na jakiś inny program antywirusowy. To tak jakby przesiąść się z 8 lub 4 rdzeniowego procesora na jednordzeniowy.

jarek0075   5 #3965 06.08.2017 12:38

@anonim.89 (niezalogowany): SecureAPlus to chyba jeden z nielicznych darmowych antywirusów który według testów https://avlab.pl/test-antywirusowej-ochrony-przed-atakami-drive-download zdobył rekomendacje tej firmy . Jednak mnie to nie dziwi 12 silników w chmurze robi swoje . Podsumowując jest to najlepszy antywirus jaki można uzyskać na minimum rok nawet z ciężkim silnikiem offline clam który tak naprawdę na mocnych komputerach 4 rdzeniowych chodzi całkiem przyzwoicie . Polecam . . . . . PS Avasty , AVG i podobne sobie odpuście no może poza darmowym Bitdefenderem który jeszcze nie jest taki zły .

TransGent   2 #3964 05.08.2017 02:24

Niestety, ale silnik Aviry będzie dostępny jako płatny dodatek/wtyczka do SA+ Premium(!). Czemu mnie to nie dziwi, jednak przy ograniczeniach licencji nie ma innej opcji. Na szczęście cena 8 dolarów (30 zł) nie jest jakaś szczególnie wygórowana. Do tego trzeba doliczyć koszt samej licencji. Osobiście nie używam silnika offline. Avira znajduje się na liście 12 silników w chmurze. Zastanawiam się czy dublowanie silników ma sens. W tej chwili, jeśli ktoś zainstalował SA+ z silnikiem offline ClamAV, posiada dubla w postaci ClamWin znajdującego się na liście silników w chmurze (polecam odznaczyć w ustawienaich).

  #3963 04.08.2017 19:55

Konkretne pytanie do entuzjastów a nie gdybanie . Czy polecacie ten program jako podstawowy antywirus lub jak kto woli nazwać główny antywirus do ochrony komputera ? Zamiast darmowego Avasta ,Aviry ,AVG i innych na które coraz częściej narzekamy po najnowszych aktualizacjach ,czy może być zainstalowany jako jedyny właśnie ten SecureAPlus ? Czytam ,że " SecureAPlus wykorzystywane może być w połączeniu z standardowym oprogramowaniem antywirusowym " ale czy SAP nie może być sam ,więc pytam się czy ktoś go miał jako solo w ochronie komputera ?

SebaKomp   5 #3962 02.08.2017 18:50

@TransGent: Fajnie, kiedyś używałem czystej Aviry i chętnie zobaczę ją w SAP. Może Kacperskiego zamienię xD

TransGent   2 #3961 02.08.2017 17:25

@SebaKomp tak

SebaKomp   5 #3960 01.08.2017 23:36

@TransGent: Avira?

witek111   11 #3959 01.08.2017 10:31

@TransGent: czyli Bitek lub Avira stawiam na BD :), a kiedy go wprowadzą? może już jest?

Edit: Z tego co się dowiedziałem to jednak Avira, czy offline av jest jako płatny dodatek? Widziałem że cos z add-onami teraz się bawią?

Autor edytował komentarz w dniu: 01.08.2017 22:18
TransGent   2 #3958 31.07.2017 16:01

@witek111 @SebaKomp obaj wymieniliście prawidłowy silnik

SebaKomp   5 #3957 31.07.2017 15:52

@TransGent: BD, Avira, Vipre, Trend Micro lub... Panda? :D

witek111   11 #3956 26.07.2017 11:02

UWAGA:
Kaspersky Free Antivirus
no i ten dzień nastał teraz już każdy może skorzystać z Kaspersky Free Antivirus
https://safegroup.pl/showthread.php?tid=9641&pid=214251#pid214251

EDIT: jest już dziś wydana wersja 4.6.3 oczwywiście chodzi mi o SAP, ciekawe czy już zapodali inny silnik offline jak to już ktoś wcześniej zapowiadał. Ktoś coś wie?

Autor edytował komentarz w dniu: 31.07.2017 14:20
X-Ray1970   10 #3955 25.07.2017 20:48

Coraz bardzej zastanawiam się nad jego przetestowaniem.

Autor edytował komentarz w dniu: 25.07.2017 20:49
witek111   11 #3954 23.07.2017 15:35

@TransGent: Bitek lub Avira no bo skutecznych nie ma za wiele które można zaadaptować w innym av

FreeWare_RK   21 #3953 20.07.2017 22:54

@TransGent: Pięknie, widać moje utyskiwanie na ClamAV przyniosły skutek i wreszcie zostanie zastąpiony przez coś innego. Jak mówisz lekkiego i skutecznego. Jej już nieważne co, bo większość jest lepsza od ClamAV.

Mnie się wydaje, że jak to ma być coś lekkiego i skutecznego w miarę to może być to Vipre. Ewentualnie mogli by po prostu z chmury któryś silnik uwolnić i ulokować go lokalnie. Na złe by to nie wyszło na pewno.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.