r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SecureAPlus 4.8.0

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe

SecureAPlus to zaawansowane, a zarazem nieskomplikowane i darmowe oprogramowanie zabezpieczające, łączące w sobie moduł antywirusowy oraz funkcje blokowania wybranych aplikacji. Z powodzeniem wykorzystywane może ono być jako uzupełnienie standardowych rozwiązań antywirusowych, zapewniając dodatkową ochronę przed różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem lub atakami hakerów.

Podstawą SecureAPlus jest moduł zabezpieczający komputer w czasie rzeczywistym, który skanuje na bieżąco zawartość systemu w poszukiwaniu szkodników. Pozwala on sprawnie wykrywać wszelakiego rodzaju infekcje, obsługując przy tym dokumenty stworzone przy użyciu pakietu biurowego Microsoft Office, pliki PDF czy też skompresowane archiwa ZIP. Jako uzupełnienie, mające za zadanie podnieść poziom ochrony, oferowany jest mechanizm o nazwie Application Whitelisting, którego zadaniem jest uniemożliwienie uruchomienia podejrzanego pliku wykonywalnego, programu czy gry. Umożliwia on skuteczne zabezpieczenie systemu przed potencjalnie złośliwymi komponentami, identyfikując i zezwalając na uruchomienie jedynie zaufanych aplikacji.

r   e   k   l   a   m   a

Program dysponuje również funkcją skanera na żądanie, pozwalającą przeprowadzać analizę zdefiniowanych przez użytkownika lokalizacji w wyznaczonym przez niego czasie, a także opcją kwarantanny, w której umieścić można pliki potencjalnie niebezpieczne. SecureAPlus wykorzystywane może być w połączeniu z standardowym oprogramowaniem antywirusowym, nie powodując kolizji i spadku wydajności komputera.

Uwaga!

  • W ramach wersji bezpłatnej producent oferuje użytkownikowi roczną licencję na oprogramowanie.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Twórcy SecureAPlus szykują nową wersję swojego nietypowego antywirusa

56
BEZPIECZEŃSTWO 10.09.2015 | Łukasz Tkacz

Programy antywirusowe coraz częściej nie radzą sobie z zapewnieniem odpowiedniego poziomu ochrony, producenci sięgają więc po inne, nowe rozwiązania. Zmiany widać przede wszystkim w grupie aplikacji mniej popularnych, ale za to oferujących nietypowe podejście do zabezpieczeń. Przykładem jest SecureAPlus, którego twórcy rozpoczęli właśnie program beta nowej wersji. Zapewne nie wszyscy z naszych czytelników kojarzą tę aplikację. Nie jest ona tak popularna, jak rozwiązania antywirusowe wielkich marek. Nie oznacza to jednak, że nie warto zwracać na nią uwagi. Jest wprost przeciwnie: SecureAPlus…

Recenzje użytkowników

ilość silników AV, ochrona w czasie rzeczywistym, brak obciążenia PC, przejrzysty interfejs, łatwy w obsłudze
ClamWin
ocena użytkownika

SecureAPlus jest dodatkową aplikacją zabezpieczającą wykorzystującą 12 silników antywirusowych w chmurze (Ahnlab, AVG, Avira, Bitdefender, ClamWin, Emsisoft, ESET, McAfee, Microsoft Security Essentiales, QuickHeal, Sophos, TotalDefense), dodatkowo korzysta z Whitelist, skryptów oraz skanera offline, który również zapewnia ochronę rezydentową, dzięki czemu aplikacja skuteczniej chroni przed atakami typu Ransomware, ATP ( Advanced Persistent Threats) i rootkit.
SecureAPlus podczas pierwszego pełnego skanowania komputera tworzy listę aplikacji zaufanych (Whitelist) i wysyła pliki hashy do analizy. Pierwsze skanowanie można chwilowo wstrzymać jak i zmienić szybkość jego trwania. Jeśli nastąpi instalacja lub aktualizacja programów, zostaną wysłane tylko nowe hashe (funkcja skrótu), przesyłanie odbywa się w tle i jest niewidoczne dla użytkowników, raz dziennie aplikacja sama skanuje PC, natomiast ręczne sprawdzanie folderów i aplikacji odbywa się najpierw za pośrednictwem online później dodatkowo można przetestować przez ClamWin lub Avire (ClamWin dostępny w darmowej wersji, Avira jako dodatek do wersji Premium) Gdy SecureAPlus wykryje nowo uruchamiany program zapyta się czy ma umożliwić mu dostęp, zablokować, usunąć, dodać do kwarantanny, pokaże wynik sprawdzenia przez 12 silników AV, pozwoli na dodatkowe skanowanie offline oraz wskaże wynik na VirusTotal.
Program występuje w wersji Premium (szybsze odpowiedzi od pomocy technicznej, możliwość sprawdzenia stan bezpieczeństwa jednego lub więcej PC za pośrednictwem portalu secureaplus, 24h alerty mailowe, lokalizacja komputera, szybsze skanowanie. W wersji Premium można dodatkowo dokupić skaner offline Avira (AVIRA Add-On) oraz POLICY Add-On (możliwość eksportowania i importowania ustawień programu przydatna do zarządzania wieloma urządzeniami wśród różnych grup użytkowników komputerów. Wersje Freemium posiada 12 skanerów offline, Whitelist, skaner offline ClamWin, pomoc supportu. Freemium można przedłużyć dzięki programowi Viral Security Program
(polecanie aplikacji innym, poprzez portale społecznościowe pisanie recenzji, wysyłanie powiadomień email).
Program działa w trzech trybach: Interaktywny (użytkownik będzie powiadamiany czy zaufać i uruchomić program), Blokada (wszystkie niezaufane programy będą blokowane), Ufaj Wszystkim (Wszystkie zaufane i niezaufane programy będą tymczasowo dopuszczane). Istnieje możliwość ustalania ile z 12 dostępnych silników ma chronić PC(proponuje wyłączyć ClamWin ze względu na fałszywe komunikaty) oraz czy próbki plików będą wysyłane automatycznie. Program do pełnego działania potrzebuje dostępu do Internetu, w przypadku braku chroni nas na podstawie Whitelisting oraz skanera offline.
W ustawieniach skanowania ustalamy czy ma być włączony lub wyłączony skaner offline, skanery AV (online) oraz skanowanie w czasie rzeczywistym, znajduje się tam opcja wykluczonych plików ze skanowania, uwzględnianie inne typów (rozszerzenia) plików które maja być dodatkowo skanowane i ustawienia USB. W zakładce Biała lista aplikacji zarządzamy takimi ustawieniami jak : Lista zaufanych certyfikatów, Import / export białej listy, ograniczone aplikacje, zaufane certyfikaty, skrypty, reguły białej listy, kontrola dysków USB. Ostatnia zakładkę nazywa się Inne, znajdują się tam informacje dotyczące wersji programu jak i skanera offline, języka, zmiany skórki, zarządzanie prawami użytkowników, serwer zarządzania. W przypadku problemu z działaniem aplikacji dostaniemy stosowny komunikat. Niestety nie ma możliwości zmiany wielkości okna aplikacji, ale producent zaleca ustawienia skalowania na 100%, ponieważ zwiększenie tego parametru może spowodować ze interfejs będzie zbyt duży. Dodatkowo producent daje możliwość zmiany skórki, wybór języka z pośród 12 dostępnych, skorzystania z forum, wysłania podejrzanych plików do analizy, zgłaszania false positive. Support programu pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 18.00 (GMT + 8)
SFsrBbP3-215852 {"LARGO1201"}

28.11.2017 21:29 | Recenzja do wersji 4.7.6
Bardzo skuteczny 12 silników antywirusowych (chmura) język polski.
ClamAV
ocena użytkownika

Program charakteryzuję się 12 silnikami w chmurze co powoduje zwiększenie skuteczności zabezpieczenia systemu :)
Posiada również białą listę która jest tworzona podczas pierwszego skanowania systemu,który trwa dłużej niż kolejne.

Osobiście zainstalowałem ten AV bez silnika ClamAV pozostawiając windows defender obciążenie PC jest nieodczuwalne.
Secureaplus można używać da darmo przez rok czasu wersja "freemium" natomiast płatna wersja "premium" posiada dodatkowo silnik offline Avira koszt $19.99 roczna licencja na jeden komputer.

Testując różne AV zawsze wracam do Secureaplus miło by było jakby była ochrona WWW ,ale nie ma co narzekać :)
Bywały problemy z serwerem,ale firma "SecureAge SecureAPlus" dba o częste aktualizacje i ulepszenia programu plusem jest też język polski :)

RzAbDHaV-225540 {"LABAK19801"}

30.10.2017 07:27 | Recenzja do wersji 4.7.2
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #4076 19.02.2018 21:35

@Eryk H.: eryk eryk co za z ciebie degeneryk

Eryk H.   1 #4075 19.02.2018 20:18

Albo ja mam pecha albo z tym programem cos nie tak. Instaluje go, potem robi sie skan itd itp . Troche czasu upływa i gotowe. Przeskanowane ,sprawdzone...działa. Po restarcie komputera , oczywiscie zaczyna skan i...skanuje , skanuje ....i tak bez końca. Dosłownie tygodniami. Podgląd logów informuje,że coś z serwerami. Po dwoch miesiącach wywaliłem te całe cudo= plus SA , bo ile można czekać aż skończy skan . I ciągłe problemy z serwerami.
F secure promocyjny zainstalowałem i jest ok.

  #4074 19.02.2018 11:39

W wersji 4.8 wyparował najlepszy silnik mowa o bitdefenderze ;<<<<

  #4073 26.01.2018 12:03

Jeszcze dodam ,że wnuczkowi namiętnemu graczowi komputerowemu zafundowałem na imieniny płatnego F- Secure Safe i jest zadowolony. Wcześniejszy darmowy miał z nim epizody min. nie wyłapywania szkodników i szpiegów podczas grania i ściągania czy wymiany komentarzy , różne konkursy . Może i miał też pecha bardziej ale tego nikt nie wie dokładnie . Kontakt z dystrybutorem polskim programu F- Secure jest na właściwym poziomie i pomoc techniczna do programu jest gwarantowana .Tylko nie pytajcie mnie o cenę programu bo jest niewielka .Dla mnie istotne ,że powiedział ,że program robi to co od niego zależne - skutecznie i lekko dla komputera a z tego co wiem gry ma mocne i wypasione .

  #4072 26.01.2018 11:36

Amusing89 .Dla mnie nie jest tylko to najważniejsze ,że z płatnych to najlepszy np. Bitdefender lecz istotny jest kontakt z producentem w sprawach związanych z działaniem antywirusa .Jeżeli dla kogoś jest ważne wsparcie techniczne ,kontakt z obsługą także po polsku ,naprawa zdalna inaczej na odległość ,szybki kontakt telefoniczny i odpowiedź - to niech weźmie to pod uwagę wybierając dany program. Norton spełnia te kryteria i kontakt z pomocą oceniam wysoko .Był problem z moim brakiem wiedzy i ustawieniami programu ,coś nie działało i pani z pomocy połączyła się zdalnie z moim komputerem i dokonała naprawy . Nie wiem jaki jest kontakt z innymi usługodawcami programów ale wiem ,że z tym bywa różnie i są też i niezadowoleni z pomocy lub tacy którzy tej pomocy nie uzyskali . Licząc tylko na to ,że skoro najlepszy to nie będę musiał korzystać z pomocy związanej z działaniem płatnego antywirusa jest pojęciem dyskusyjnym. Natomiast co do programów darmowych to wszystkie są na podobnym poziomie i żaden nie gwarantuje 100% skuteczności , tylko są bardziej popularne lub wyżej oceniane ale pozostałe też są instalowane i są tacy co nie narzekają . Ale dla kogoś może być ważniejsze - czy antywirus jest dla firmy czy dla domu ,czy obsługowy czy bezobsługowy , łatwy czy trudny ,czy da radę wykonać odpowiednie ustawienia , czy zawiesza się lub są z nim problemy , czy nie obciąży słabszego komputera .Czy nie "po gryzie się " z Windows 10 bo jak wiadomo siódemka wszystkie programy lub dodatki przyjmie a dla dziesiątki wiele programów ,dodatków jest niezgodnych .Może ktoś uzna mnie za niekumatego bo wybrałem ostatnio najsłabiej oceniany darmowy antywirus w rankingu choć są i entuzjaści . Na drugim komputerze i co istotne w Windows 7 mam Microsoft Security Essentials plus Zemana prawie rok i komputer działa wyśmienicie i jest czysty ,więc u mnie testowanie jest pozytywne .Na pierwszym komputerze po Comodo teraz mam Pandę Protection i dlatego piszę" teraz" bo testuję jeszcze programy. Dawniej gdy skończyły mi się okresowe triale miałem ciąg dalszy płatnego Nortona ,Ashampoo Antivirus i nie przedłużyłem subskrypcji na dalsze klucze nie dlatego ,że źle działały tylko dlatego ,że chciałem testować darmowe jak i płatne dalej ,dalej . Testowałem też wcześniej ESET Security przez 3 miesiące i wspominam dobrze .Dawniej miałem kilka lat darmowy Avast jeszcze na XP-eku a następnie na Windows 7 i wspominam dobrze ale ktoś powie bo nie miałeś pecha w przeglądaniu internetu . Jak pamiętam testowałem jeszcze inne programy z działu ochrony i bezpieczeństwa krócej lub dłużej ale nie będę wymieniał . Nie wykluczam ,że po pewnym czasie bo nasyciłem się testowaniem ,że zainstaluję jeden antywirus na dłużej a może i na stałe i tak będzie najlepiej dla mnie jak dla komputera. Antywirusy płatne szczególnie pakiety są pewniejsze i mają większy zakres funkcji i ochrony komputera i polecam tym którym zależy na nie utracie danych . Jak dla mnie przeglądacza internetu i czasami lekkiego gracza , gdy komputer będzie nadal czysty bo ochraniający go i na bieżąco aktualizowany Microsoft Scecurity Essentials i b.dobra własna zapora systemu Windows spełni pokładane w nim nadzieje - to zainstaluję na stałe na obu komputerach właśnie tego antywirusa MSE . Dam sobie spokój z szukaniem programów ,wybieraniem , instalowaniem ,testowaniem mowa oczywiście o Windows 7 .Gdy będzie inaczej np. złapię wirusa który zmusi mnie do naprawy u informatyka lub postawienia systemu na nowo nie omieszkam o tym napisać.

  #4071 24.01.2018 16:27

@stefan999 (niezalogowany): Jeśli masz Win10 to wystarczy sam Defender, jeśli masz Win7, to wystarczy darmowy MSE.

Amusing89   11 #4070 23.01.2018 23:31

@stefan999 (niezalogowany): Z płatnych Bitdefender z bezpłatnych Panda Dome.

Kisielek   10 #4069 23.01.2018 18:52

@grześ12: no chyba nie... według AVLAB.PL tylko emsisoft lub bit-defender. Comodo i Kaspersky są niezaufane teraz.

Autor edytował komentarz w dniu: 23.01.2018 18:52
  #4068 23.01.2018 10:19

stefan999 .Opłaca się inwestować jeżeli zależy tobie na większym zakresie ochrony komputera i na nie utracie danych .Programy darmowe jak wiesz zdania są podzielone bo są narzekania jak i pochwały a dużo zależy też od szczęścia w przeglądaniu .Norton Security skoro masz go w aktualnym zainteresowaniu i pierwsza myśl co wybrać może być dobra ,więc trzeba tę myśl zrealizować. Program Norton Security jest z wyższej pułki programów i nie jest antywirusem bo jest z działu programów tzw. pakietów zabezpieczających . Są osoby które instalują wyłącznie płatne programy z wielu względów w tym pomoc techniczna oraz usuwanie problemu zdalnie . Dla tych co wyszukują tylko darmowe antywirusy lub biorą udział w konkursach w których szansa wylosowania jest znikoma zapewne będą innego zdania lub do płatnych podchodzić mniej entuzjastycznie . Ja też mam obecnie płatnego antywirusa i nie żałuję . Dobrze zaprzyjaźnić się z antywirusem na dłużej ,więc skoro komputer działa prawidłowo i jest czysty to warto przedłużyć licencję na kolejny klucz .

  #4067 23.01.2018 09:52

Do przytulenia za darmo dla bardziej obytych z komputerem jest -Xvirus Personal Firewall PRO (100% discount) .Podobnie jest w nim czarna i biała lista oraz wychwytuje mocne szkodniki ostatnio opisywane w internecie i te które nie wychwytują niektóre antywirusy .

grześ12   11 #4066 22.01.2018 18:54

@stefan999 (niezalogowany): z płatnych wybrałbym emsisoft lub kaspersky, z bezpłatnych to zostaje tylko Avira lub comodo

  #4065 20.01.2018 15:27

kończy mi się licencja na avg is, ale po tym co przeczytałem na forum dp i w sieci nie zdecyduję się kolejny raz na ten program.. który z pakietów is czyli antywirusów z wbudowanymi firewall'ami, płatnych lub nie (jeżeli wogóle są takie), byście polecili? Zależy mi na tym by antywirus bazował na plikach umieszczonych na dysku (taka sama wykrywalność offline i online) a nie w chmurze. Co myślicie o norton security, opłaca się w niego zainwestować?

izok1980   9 #4064 18.01.2018 11:15

@grześ12: Możliwe że od tej wersji tak jest dotychczas nowa instalacja to nowe ID stare trzeba było dezaktywować logując się na stronie producenta

grześ12   11 #4063 18.01.2018 09:56

@izok1980: zdawało mi się że w wersji 4,7,7 poprawili, ponieważ po reinstalacji programu nie musiałem ponownie wpisywać klucza

izok1980   9 #4062 18.01.2018 09:04

@grześ12: Wiele razy instalowałem SA + ponownie i za każdym razem jest inna data ważności i ID programu.

grześ12   11 #4061 17.01.2018 23:02

@izok1980: tak to nie działa

  #4060 17.01.2018 20:45

Powiem wam szczerze ,że przestały mnie bawić programy czasowo instalowane jak antywirusy na 30 dni ,3 miesiące ,pół roku czy na rok. Namieszałem w systemie częstym instalowaniem i odinstalowaniem tym bardziej ,że pozostawiają ślady w systemie przez wielu nie zauważone lub śmieci niedokładnie usunięte .Wiem co nie co o obsłudze i jakoś sam doprowadziłem komputer do prawidłowego działania .Niestety wielu internautów przegina pałę z tym namiętnym pobieraniem i wyszukiwaniem okazji ,że w końcu narzeka na antywirusa lub na źle działający komputer . Ja pozostaję przy jednym darmowym antywirusie na dłużej a może i na stałe . Najlepiej wolę kupić na rok i odnawiać klucz konkretnym , sprawdzonym , pewnym antywirusem płatnym . Może komuś wyda się to oświadczenie zbyt sensacyjne lub nie do zaakceptowania bo powie poco przypłacać czy za drogo . Nie róbmy z siebie żebraków i wydatek 80 zł ,120 lub 180 zł rocznie to nie jest dużo w porównaniu do tego co wydamy na naprawy lub będziemy mieli niepotrzebną irytację , stracimy czas na głowienie się ,że coś jest nie tak .Ta wypowiedź nie dotyczy SecureAplus lecz ogólnie do problemu nawykowego wyszukiwania tzw. okresowych darmówek i rozczarowań z braku wylosowania w konkursach .Widziałem już mocne komputery które dostawały zadyszki a co dopiero starsze i słabsze od namieszania i zamulenia kompa. To co piszę nie jest wzięte z sufitu ponieważ niektórzy doświadczyli to na własnej skórze tutaj czy gdzie indziej a jest sporo narzekań lub problemów . Ostatnio kupiłem antywirusa i ze względu aby mnie ktoś nie posądził o sponsorowaną wypowiedź nazwy nie podaję . Nic nie mam do darmowych programów w sensie wyłącznie negatywnym i są plusy i minusy ale jeżeli mają to być dobre programy to proszę zastanowić się nad tym co piszę wyżej . Wybór zależy też co kto od nich oczekuje w ochronie i częste odinstalowanie nie jest obojętne dla komputera w rękach mało doświadczonego internauty .Sam kiedyś miałem obsesję na punkcie bezpieczeństwa ,że miałem dwa antywirusy a później jeden stały a drugi uzupełniający do antywirusa ,dwa skanery antywirusowe jakiś jeszcze program do szkodników typu ransomware lub do exploitów .Wystarczy jeden pewny ,skuteczniejszy antywirus i jakiś skaner i to wszystko .Nie ma dowodów na to ,że ten kto ma antywirusa i do tego pomocniczo Zemana ,Malwarebytes , SecureAplus łapie mniej lub pobiera mniej wirusów z internetu i jest wiele czynników które mają wpływ na wdarcie się szkodnika do systemu w tym i pech .Ktoś pisał pobrałem skaner ESET czy F-Secure lub inne narzędzie antywirusowe który nic nie znalazło i z reguły to jest dobra informacja ,że komputer czysty a nie ,że skaner do kitu . Wydaje mi się ,że niektóre skanery to zabawki lub reklamodawcy ,więc cała nadzieja w głównym i najważniejszym antywirusie . Widocznie antywirus robi to co do niego zależy a być może mamy dużo szczęścia w przeglądaniu bo nie wierzę w to ,że nie ma wirusów w internecie .

izok1980   9 #4059 17.01.2018 20:22

@el-mike: wydaje mi się że odinstalowanie i ponowna instalacja zmieni licencję na kolejny rok.

  #4058 17.01.2018 19:28

Zainstalowałem na Win 10 wersję domową podczas rozdania konkursowego i do tej pory doświadczyłem 2-3 poważnych awarii w moim systemie. Uwielbiam oprogramowanie , ale chciałem poinformować wydawcę, że jest jakiś błąd w programie lub na moim komputerze, o którym mnie nie poinformowano.

grześ12   11 #4057 17.01.2018 15:04

@tikitaki (niezalogowany):
SAP jest darmowy przez 12 miesięcy, później należy wziętość udział w programie lojalnościowym(VIRAL SECURITY PROGRAM) na stronie producenta lub kupić wersje płatną

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.