reklama

SecureAPlus 4.11.0

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

SecureAPlus to zaawansowane, a zarazem nieskomplikowane i darmowe oprogramowanie zabezpieczające, łączące w sobie moduł antywirusowy oraz funkcje blokowania wybranych aplikacji. Z powodzeniem wykorzystywane może ono być jako uzupełnienie standardowych rozwiązań antywirusowych, zapewniając dodatkową ochronę przed różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem lub atakami hakerów.

Podstawą SecureAPlus jest moduł zabezpieczający komputer w czasie rzeczywistym, który skanuje na bieżąco zawartość systemu w poszukiwaniu szkodników. Pozwala on sprawnie wykrywać wszelakiego rodzaju infekcje, obsługując przy tym dokumenty stworzone przy użyciu pakietu biurowego Microsoft Office, pliki PDF czy też skompresowane archiwa ZIP. Jako uzupełnienie, mające za zadanie podnieść poziom ochrony, oferowany jest mechanizm o nazwie Application Whitelisting, którego zadaniem jest uniemożliwienie uruchomienia podejrzanego pliku wykonywalnego, programu czy gry. Umożliwia on skuteczne zabezpieczenie systemu przed potencjalnie złośliwymi komponentami, identyfikując i zezwalając na uruchomienie jedynie zaufanych aplikacji.

Program dysponuje również funkcją skanera na żądanie, pozwalającą przeprowadzać analizę zdefiniowanych przez użytkownika lokalizacji w wyznaczonym przez niego czasie, a także opcją kwarantanny, w której umieścić można pliki potencjalnie niebezpieczne. SecureAPlus wykorzystywane może być w połączeniu z standardowym oprogramowaniem antywirusowym, nie powodując kolizji i spadku wydajności komputera.

Uwaga!

  • W ramach wersji bezpłatnej producent oferuje użytkownikowi roczną licencję na oprogramowanie.
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

ilość silników AV, ochrona w czasie rzeczywistym, brak obciążenia PC, przejrzysty interfejs, łatwy w obsłudze
ClamWin
ocena użytkownika

SecureAPlus jest dodatkową aplikacją zabezpieczającą wykorzystującą 12 silników antywirusowych w chmurze (Ahnlab, AVG, Avira, Bitdefender, ClamWin, Emsisoft, ESET, McAfee, Microsoft Security Essentiales, QuickHeal, Sophos, TotalDefense), dodatkowo korzysta z Whitelist, skryptów oraz skanera offline, który również zapewnia ochronę rezydentową, dzięki czemu aplikacja skuteczniej chroni przed atakami typu Ransomware, ATP ( Advanced Persistent Threats) i rootkit.
SecureAPlus podczas pierwszego pełnego skanowania komputera tworzy listę aplikacji zaufanych (Whitelist) i wysyła pliki hashy do analizy. Pierwsze skanowanie można chwilowo wstrzymać jak i zmienić szybkość jego trwania. Jeśli nastąpi instalacja lub aktualizacja programów, zostaną wysłane tylko nowe hashe (funkcja skrótu), przesyłanie odbywa się w tle i jest niewidoczne dla użytkowników, raz dziennie aplikacja sama skanuje PC, natomiast ręczne sprawdzanie folderów i aplikacji odbywa się najpierw za pośrednictwem online później dodatkowo można przetestować przez ClamWin lub Avire (ClamWin dostępny w darmowej wersji, Avira jako dodatek do wersji Premium) Gdy SecureAPlus wykryje nowo uruchamiany program zapyta się czy ma umożliwić mu dostęp, zablokować, usunąć, dodać do kwarantanny, pokaże wynik sprawdzenia przez 12 silników AV, pozwoli na dodatkowe skanowanie offline oraz wskaże wynik na VirusTotal.
Program występuje w wersji Premium (szybsze odpowiedzi od pomocy technicznej, możliwość sprawdzenia stan bezpieczeństwa jednego lub więcej PC za pośrednictwem portalu secureaplus, 24h alerty mailowe, lokalizacja komputera, szybsze skanowanie. W wersji Premium można dodatkowo dokupić skaner offline Avira (AVIRA Add-On) oraz POLICY Add-On (możliwość eksportowania i importowania ustawień programu przydatna do zarządzania wieloma urządzeniami wśród różnych grup użytkowników komputerów. Wersje Freemium posiada 12 skanerów offline, Whitelist, skaner offline ClamWin, pomoc supportu. Freemium można przedłużyć dzięki programowi Viral Security Program
(polecanie aplikacji innym, poprzez portale społecznościowe pisanie recenzji, wysyłanie powiadomień email).
Program działa w trzech trybach: Interaktywny (użytkownik będzie powiadamiany czy zaufać i uruchomić program), Blokada (wszystkie niezaufane programy będą blokowane), Ufaj Wszystkim (Wszystkie zaufane i niezaufane programy będą tymczasowo dopuszczane). Istnieje możliwość ustalania ile z 12 dostępnych silników ma chronić PC(proponuje wyłączyć ClamWin ze względu na fałszywe komunikaty) oraz czy próbki plików będą wysyłane automatycznie. Program do pełnego działania potrzebuje dostępu do Internetu, w przypadku braku chroni nas na podstawie Whitelisting oraz skanera offline.
W ustawieniach skanowania ustalamy czy ma być włączony lub wyłączony skaner offline, skanery AV (online) oraz skanowanie w czasie rzeczywistym, znajduje się tam opcja wykluczonych plików ze skanowania, uwzględnianie inne typów (rozszerzenia) plików które maja być dodatkowo skanowane i ustawienia USB. W zakładce Biała lista aplikacji zarządzamy takimi ustawieniami jak : Lista zaufanych certyfikatów, Import / export białej listy, ograniczone aplikacje, zaufane certyfikaty, skrypty, reguły białej listy, kontrola dysków USB. Ostatnia zakładkę nazywa się Inne, znajdują się tam informacje dotyczące wersji programu jak i skanera offline, języka, zmiany skórki, zarządzanie prawami użytkowników, serwer zarządzania. W przypadku problemu z działaniem aplikacji dostaniemy stosowny komunikat. Niestety nie ma możliwości zmiany wielkości okna aplikacji, ale producent zaleca ustawienia skalowania na 100%, ponieważ zwiększenie tego parametru może spowodować ze interfejs będzie zbyt duży. Dodatkowo producent daje możliwość zmiany skórki, wybór języka z pośród 12 dostępnych, skorzystania z forum, wysłania podejrzanych plików do analizy, zgłaszania false positive. Support programu pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 18.00 (GMT + 8)
SFsrBbP3-215852 {"LARGO1201"}

28.11.2017 21:29 | Recenzja do wersji 4.7.6
Bardzo skuteczny 12 silników antywirusowych (chmura) język polski.
ClamAV
ocena użytkownika

Program charakteryzuję się 12 silnikami w chmurze co powoduje zwiększenie skuteczności zabezpieczenia systemu :)
Posiada również białą listę która jest tworzona podczas pierwszego skanowania systemu,który trwa dłużej niż kolejne.

Osobiście zainstalowałem ten AV bez silnika ClamAV pozostawiając windows defender obciążenie PC jest nieodczuwalne.
Secureaplus można używać da darmo przez rok czasu wersja "freemium" natomiast płatna wersja "premium" posiada dodatkowo silnik offline Avira koszt $19.99 roczna licencja na jeden komputer.

Testując różne AV zawsze wracam do Secureaplus miło by było jakby była ochrona WWW ,ale nie ma co narzekać :)
Bywały problemy z serwerem,ale firma "SecureAge SecureAPlus" dba o częste aktualizacje i ulepszenia programu plusem jest też język polski :)

RzAbDHaV-225540 {"LABAK19801"}

30.10.2017 07:27 | Recenzja do wersji 4.7.2
reklama

Komentarze

0 nowych
araok   3 #4091 16.08.2018 14:43
MrBeckham666   20 #4090 07.06.2018 11:59

@West1910 (niezalogowany): Posiadały viste albo xp ?

  #4089 04.06.2018 17:21

Na dwóch komputerach sterowniki programu crashowały start systemu. Po usunięciu plików saappctl.sys, oraz sascan.sys, spod linuxa, windows odpala normalnie.

  #4088 30.05.2018 11:24

@tikitaki (niezalogowany): zamiast zamiast - tu nie chodzi o podział płatne czy bezpłatne a o różnice w działaniu. Czy lepsza jest metoda blacklisty czy whitelisty. Wolę białą listę - mniejsze obciążenie systemu i nie martwię się czy baza wirusów zdążyła się zaktualizować.

  #4087 18.05.2018 18:18

Zanim zainstalujesz antywirusa zastanów co ma chronić w komputerze i jakie ma mieć funkcję i jak zależy tobie bardzo na nie utracie danych ? Gdy sobie odpowiesz to podejmiesz decyzję zamiast gdybać - czy zainstalować darmowego antywirusa okrojonego , z podstawowymi funkcjami czy płatnego antywirusa bardziej pewnego jeżeli chodzi o bezpieczeństwo i mniej będzie narzekań ,że coś jest nie tak lub słaby czy mocny .

  #4086 08.05.2018 14:25

@MrBeckham666: Comodo Cloud nie jest zamulaczem, ale ten drugi Comodo antyvirus to jest zamulacz.

MrBeckham666   20 #4085 07.05.2018 14:05

@Dementor: "VoodooShield "
vodoo shield to taki anti exe czyli ogólnie taki secureaplus :)
i ja ogólnie priorytet jak szukam jakieś oprogramowanie mam taki aby on w tle nie wpływał za bardzo na zasoby komputera.
i tutaj właśnie secureaplus ma ten stosunek zasobożerności w stosunku do skuteczności rewelacyjny :)
Kolejna sprawa jest taka że nie trawię jak mi antywirus robi cokolwiek bez mojej zgody :)

Comodo to obecnie najwiekszy zamulacz :) użycie CPU RAM i HDD jest po prostu kolosalne.

Autor edytował komentarz w dniu: 07.05.2018 14:06
Dementor   38 #4084 07.05.2018 06:22

@MrBeckham666: Defender na W10 ostatnimi czasy sprawuję się całkiem ok.https://www.dobreprogramy.pl/Windows-Defender-przed-czym-nas-chroni-i-jak-kazac-... Chociaż zgodzę sie z Tobą, że dalej nie jest demonem szybkości ;) Ale i tak jest bardziej wydajny niż jeszcze te 2/3 lata temu. Natomiast poziom ochrony ma dobry / ale nie najlepszy. I zawsze wyżej od niego będę cenił antywirusy ESET i Kaspersky. Zresztą to jak Kaspersky z powolnej kobyły przeobraził się w turborakietę wydajności to jest szok (czyt. pod K https://avlab.pl/pl/polecane-darmowe-antywirusy-na-rok-2018-od-redakcji-avlab). I to wszystko przy zachowaniu najwyższego poziomu ochrony! Dla przykładu podam, że Kaspersky Free https://www.dobreprogramy.pl/Dementor/Kaspersky-Free-najlepszy-darmowy-antywirus... na moim 11-letnim lapku Acer Extensa lepiej śmiga od ESET`a, SAP, Pandy, Bitdefendera i Comodo. ;)

Co do Avasta to już nie jest antywirus. Bałbym się go teraz nawet instalować ;) To jestem ostatnim, żeby go bronić.

PS Co myślisz o programie VoodooShield 4.28, testowałeś może jaki reprezentuje poziom ochrony?

MrBeckham666   20 #4083 07.05.2018 00:11

@Dementor: @Eryk H.
Co do skuteczności defendera czy avasta zawsze będe się spierał bo właśnie z tym oprogramowaniem komputery jakie widuję są najbardziej bogate w różnego rodzaju wirusy i adware.

Swoją drogą można powiedzieć po co mi defender który nie dość że skuteczności dobrej nie oferuje to dodatkowo potrafi zamulić :) defender naprawde intensywnie potrafi korzystać z cpu hdd i ramu :) A wiadomo bedzie to tym bardziej odczuwalne im słabsze te podzespoły :) To nie znaczy ze na wydajnym sprzecie różnicy nie ma bo jest szczególnie zauważalna kiedy sie otwiera folder z dużą ilością plików których jeszcze defender nie sprawdził :) A o jego działaniu w tle nie wspomne często potrafi sporo czasu procesora kraść :)

  #4082 24.04.2018 10:50

Spróbuj i jeżeli Defender z Windows10 go nie wyłączy na wstępie to można używać ich razem . Informuję ,że częściej nie pozwala Windows10 jak i jego fabryczny antywirus Defender na jakiekolwiek zmiany w oryginale systemu w tym doinstalowywanie z zewnątrz programów .

  #4081 27.03.2018 15:21

@Dementor: defender zużywa więcej ramu i jest mniej skuteczny, bo ma 1 silnik? Chodzi o to żeby mieć więcej za mniej.

  #4080 26.03.2018 14:25

używam w systemie windows 10 wbudowanego defendera. Ale chcę się czuć pewniej i zainstalować secureAPlus ale bez silnika ClamAv. czy jest taka możliwość? czy defender wykrywając secure nie wyłączy się? czy można używać ich razem?

Dementor   38 #4079 25.03.2018 19:25

@Eryk H.: A po Ci takie wynalazki jak SAP, czy F-Secure jeśli masz świetnie spisującego się na "dziesiątce" Windows Defendera?

Aucon   3 #4078 25.02.2018 19:29

Problemów z serwerami nie ma już od dawna, brak odpowiedzi może być przy konserwacjach, o których informują z wyprzedzeniem choćby na fb.

Program może natomiast pytać o odświeżenie listy silników, lista jak i ich ilość może się w najbliższym czasie zmieniać (w tej chwili, w opcjach nie ma bitdefendera)
https://www.secureaplus.com/quick-2018-update-universal-av-engines/

Autor edytował komentarz w dniu: 25.02.2018 19:31
  #4077 24.02.2018 20:28

Eryk zapewne masz Windows 10 a z nim są niekiedy problemy z zainstalowanymi programami , ponieważ dziesiątka nie może niektórych strawić i dostaje rozwolnienia .Dziesiątka dostaje zadyszki i buntuje się gdy instaluje się coś więcej spoza wgranego fabrycznie systemu . Nie zawsze jest to wina programu a bywa ,że komputera a konkretniej rodzaju systemu który ma .Natomiast Windows 7 przyjmie wszystkie programy,dodatki ,rozszerzenia i są bardziej zgodne i trudniej go zepsuć a później zależy głównie od mocy komputera .

  #4076 19.02.2018 21:35

@Eryk H.: eryk eryk co za z ciebie degeneryk

Eryk H.   1 #4075 19.02.2018 20:18

Albo ja mam pecha albo z tym programem cos nie tak. Instaluje go, potem robi sie skan itd itp . Troche czasu upływa i gotowe. Przeskanowane ,sprawdzone...działa. Po restarcie komputera , oczywiscie zaczyna skan i...skanuje , skanuje ....i tak bez końca. Dosłownie tygodniami. Podgląd logów informuje,że coś z serwerami. Po dwoch miesiącach wywaliłem te całe cudo= plus SA , bo ile można czekać aż skończy skan . I ciągłe problemy z serwerami.
F secure promocyjny zainstalowałem i jest ok.

  #4074 19.02.2018 11:39

W wersji 4.8 wyparował najlepszy silnik mowa o bitdefenderze ;<<<<

  #4073 26.01.2018 12:03

Jeszcze dodam ,że wnuczkowi namiętnemu graczowi komputerowemu zafundowałem na imieniny płatnego F- Secure Safe i jest zadowolony. Wcześniejszy darmowy miał z nim epizody min. nie wyłapywania szkodników i szpiegów podczas grania i ściągania czy wymiany komentarzy , różne konkursy . Może i miał też pecha bardziej ale tego nikt nie wie dokładnie . Kontakt z dystrybutorem polskim programu F- Secure jest na właściwym poziomie i pomoc techniczna do programu jest gwarantowana .Tylko nie pytajcie mnie o cenę programu bo jest niewielka .Dla mnie istotne ,że powiedział ,że program robi to co od niego zależne - skutecznie i lekko dla komputera a z tego co wiem gry ma mocne i wypasione .

  #4072 26.01.2018 11:36

Amusing89 .Dla mnie nie jest tylko to najważniejsze ,że z płatnych to najlepszy np. Bitdefender lecz istotny jest kontakt z producentem w sprawach związanych z działaniem antywirusa .Jeżeli dla kogoś jest ważne wsparcie techniczne ,kontakt z obsługą także po polsku ,naprawa zdalna inaczej na odległość ,szybki kontakt telefoniczny i odpowiedź - to niech weźmie to pod uwagę wybierając dany program. Norton spełnia te kryteria i kontakt z pomocą oceniam wysoko .Był problem z moim brakiem wiedzy i ustawieniami programu ,coś nie działało i pani z pomocy połączyła się zdalnie z moim komputerem i dokonała naprawy . Nie wiem jaki jest kontakt z innymi usługodawcami programów ale wiem ,że z tym bywa różnie i są też i niezadowoleni z pomocy lub tacy którzy tej pomocy nie uzyskali . Licząc tylko na to ,że skoro najlepszy to nie będę musiał korzystać z pomocy związanej z działaniem płatnego antywirusa jest pojęciem dyskusyjnym. Natomiast co do programów darmowych to wszystkie są na podobnym poziomie i żaden nie gwarantuje 100% skuteczności , tylko są bardziej popularne lub wyżej oceniane ale pozostałe też są instalowane i są tacy co nie narzekają . Ale dla kogoś może być ważniejsze - czy antywirus jest dla firmy czy dla domu ,czy obsługowy czy bezobsługowy , łatwy czy trudny ,czy da radę wykonać odpowiednie ustawienia , czy zawiesza się lub są z nim problemy , czy nie obciąży słabszego komputera .Czy nie "po gryzie się " z Windows 10 bo jak wiadomo siódemka wszystkie programy lub dodatki przyjmie a dla dziesiątki wiele programów ,dodatków jest niezgodnych .Może ktoś uzna mnie za niekumatego bo wybrałem ostatnio najsłabiej oceniany darmowy antywirus w rankingu choć są i entuzjaści . Na drugim komputerze i co istotne w Windows 7 mam Microsoft Security Essentials plus Zemana prawie rok i komputer działa wyśmienicie i jest czysty ,więc u mnie testowanie jest pozytywne .Na pierwszym komputerze po Comodo teraz mam Pandę Protection i dlatego piszę" teraz" bo testuję jeszcze programy. Dawniej gdy skończyły mi się okresowe triale miałem ciąg dalszy płatnego Nortona ,Ashampoo Antivirus i nie przedłużyłem subskrypcji na dalsze klucze nie dlatego ,że źle działały tylko dlatego ,że chciałem testować darmowe jak i płatne dalej ,dalej . Testowałem też wcześniej ESET Security przez 3 miesiące i wspominam dobrze .Dawniej miałem kilka lat darmowy Avast jeszcze na XP-eku a następnie na Windows 7 i wspominam dobrze ale ktoś powie bo nie miałeś pecha w przeglądaniu internetu . Jak pamiętam testowałem jeszcze inne programy z działu ochrony i bezpieczeństwa krócej lub dłużej ale nie będę wymieniał . Nie wykluczam ,że po pewnym czasie bo nasyciłem się testowaniem ,że zainstaluję jeden antywirus na dłużej a może i na stałe i tak będzie najlepiej dla mnie jak dla komputera. Antywirusy płatne szczególnie pakiety są pewniejsze i mają większy zakres funkcji i ochrony komputera i polecam tym którym zależy na nie utracie danych . Jak dla mnie przeglądacza internetu i czasami lekkiego gracza , gdy komputer będzie nadal czysty bo ochraniający go i na bieżąco aktualizowany Microsoft Scecurity Essentials i b.dobra własna zapora systemu Windows spełni pokładane w nim nadzieje - to zainstaluję na stałe na obu komputerach właśnie tego antywirusa MSE . Dam sobie spokój z szukaniem programów ,wybieraniem , instalowaniem ,testowaniem mowa oczywiście o Windows 7 .Gdy będzie inaczej np. złapię wirusa który zmusi mnie do naprawy u informatyka lub postawienia systemu na nowo nie omieszkam o tym napisać.

reklama