r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

SecureAPlus 4.6.1

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe

SecureAPlus to zaawansowane, a zarazem nieskomplikowane i darmowe oprogramowanie zabezpieczające, łączące w sobie moduł antywirusowy oraz funkcje blokowania wybranych aplikacji. Z powodzeniem wykorzystywane może ono być jako uzupełnienie standardowych rozwiązań antywirusowych, zapewniając dodatkową ochronę przed różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem lub atakami hakerów.

Galeria programu

Podstawą SecureAPlus jest moduł zabezpieczający komputer w czasie rzeczywistym, który skanuje na bieżąco zawartość systemu w poszukiwaniu szkodników. Pozwala on sprawnie wykrywać wszelakiego rodzaju infekcje, obsługując przy tym dokumenty stworzone przy użyciu pakietu biurowego Microsoft Office, pliki PDF czy też skompresowane archiwa ZIP. Jako uzupełnienie, mające za zadanie podnieść poziom ochrony, oferowany jest mechanizm o nazwie Application Whitelisting, którego zadaniem jest uniemożliwienie uruchomienia podejrzanego pliku wykonywalnego, programu czy gry. Umożliwia on skuteczne zabezpieczenie systemu przed potencjalnie złośliwymi komponentami, identyfikując i zezwalając na uruchomienie jedynie zaufanych aplikacji.

Program dysponuje również funkcją skanera na żądanie, pozwalającą przeprowadzać analizę zdefiniowanych przez użytkownika lokalizacji w wyznaczonym przez niego czasie, a także opcją kwarantanny, w której umieścić można pliki potencjalnie niebezpieczne. SecureAPlus wykorzystywane może być w połączeniu z standardowym oprogramowaniem antywirusowym, nie powodując kolizji i spadku wydajności komputera.

Uwaga!

  • W ramach wersji bezpłatnej producent oferuje użytkownikowi roczną licencję na oprogramowanie.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Twórcy SecureAPlus szykują nową wersję swojego nietypowego antywirusa

56
BEZPIECZEŃSTWO 10.09.2015 | Łukasz Tkacz

Programy antywirusowe coraz częściej nie radzą sobie z zapewnieniem odpowiedniego poziomu ochrony, producenci sięgają więc po inne, nowe rozwiązania. Zmiany widać przede wszystkim w grupie aplikacji mniej popularnych, ale za to oferujących nietypowe podejście do zabezpieczeń. Przykładem jest SecureAPlus, którego twórcy rozpoczęli właśnie program beta nowej wersji. Zapewne nie wszyscy z naszych czytelników kojarzą tę aplikację. Nie jest ona tak popularna, jak rozwiązania antywirusowe wielkich marek. Nie oznacza to jednak, że nie warto zwracać na nią uwagi. Jest wprost przeciwnie: SecureAPlus…

Recenzje użytkowników

12 engine AV w chmurce
clamAV - nie instalowac słonia :)
ocena użytkownika

witam
drodzy czytelnicy nie bede pisal o + i - tego programu ,bo opisali je juz koledzy FreeWare_RK i MrBeckham666

ps. jeszcze nie trafilem na tak dobry program antywirusowy jak ten a swoje przerobilem z roznej masci programami
sa+ jest lekki -skuteczny-darmowy
polecam i pozdrawiam :-)

16.07.2016 14:55 | Recenzja do wersji 4.2.4
Universal AV (12 silników w chmurze), prosta obsługa, ładny interfejs, integracja z VirusTotal, polski interfejs
Dla słabszych komputerów minusem jest ClamAV jako silnik offline.
ocena użytkownika

Program lekki jak piórko, jednocześnie posiada 100% skutecznośći.

Mocną zaletą tego programu jest 12 silników w chmurze.
Do tego SecureAPlus daje użytkownikowi wybrać czy chce coś uruchomić czy nie, co przydaje się w przypadku nieznanego softu. Na plus zaliczam również whitelisting, który ułatwia podjęcie decyzji o uruchomieniu bądź blokowaniu danego programu.

Dla niektórych wadą jest silnik ClamAV jako silnik offline, a nie np. Bitdefender albo Avira. ClamAV nie jest najlepszą barierą przed zagrożeniami i do tego "wcina" ~300 MB RAM-u przez co mogę go polecić tylko w przypadku komputerów, które mają co najmniej 4 GB RAM-u.

Prawie zapomniałem o programie Viral Marketing, który pozwala nam przedłużyć licencję Freemium w zamian za lajka, tweeta, dodanie do obserwowanych, polecenie programu innej osobie lub napisanie recenzji programu. Za każde działanie związane z social media (a jest ich 5) dostajemy 50 punktów, czyli za wszystkie 5 działań 250 punktów. Za każdą instalację programu z reflinka przez znajomego dostajemy 250 punktów, a za napisanie recenzji dostajemy 100 punktów za każde napisane 100 wyrazów zaczynając od 200 wyrazów i 200 punktów. Wystarczy, że wykonamy wszystkie operacje social media, napiszemy recenzje mającą 1000 wyrazów (trochę trudne, co? ;)) i polecimy program 3 znajomym, a oni go zainstalują i mamy 2000 punktów za które możemy przedłużyć licencję na okres dożywotni. Trochę trudne, ale mamy dzięki temu licencję Freemium (nie mylić z Premium, bo Premium jest niestety dodatkowo płatna) do kiedy SecureAPlus nam się znudzi ;) Do tego czasami (ale niestety bardzo rzadko) zdarzają się giveawaye, na których można upolować roczną licencję na SecureAPlus w wersji Premium. Na szczęście różnice pomiędzy SecureAPlus Freemium, a SecureAPlus Premium nie są duże, a cena wersji Premium wynosi 2$ miesięcznie, a w rocznej subskrypcji 22,50$ co nie jest wygórowaną kwotą jak za tak świetny produkt jak SecureAPlus.

Nie będę się rozwodził na temat działania i wyglądu programu, bo to już napisali koledzy poniżej ;)

SkNEVXU4S1VyTmF2UmduTnozK05QUT09

15.07.2016 13:55 | Recenzja do wersji 4.2.4
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
izok1980   8 #3897 23.06.2017 23:15

@Aucon: dzięki za wyjaśnienie w takim razie trochę kiepsko

Aucon   2 #3896 23.06.2017 16:58

@izok1980:

https://avlab.pl/secureaplus-zmiany-w-dzialaniu-skaner-drugiej-opinii-od-wersji-462

Wychodzi na to, że rezygnują z Jotti, przy otrzymaniu komunikatu, bezpośrednio będą tylko wyniki z ich chmury. Będzie jednak można odpalić odnośnik, który uruchomi domyślną przeglądarkę i stronę Virus Total z wynikami na dany plik. Jeżeli VT nie ma wyniku, trzeba samemu go tam wysłać do analizy. Czyli skaner drugiej opinii znika z programu i nie będzie bezpośrednio z nim zintegrowany, ten będzie działać tylko zewnętrznie na żądanie.

Autor edytował komentarz w dniu: 23.06.2017 17:00
izok1980   8 #3895 23.06.2017 04:58

@FreeWare_RK: Kumasz coś z tego ? PS tłumaczone przez translate dostałem dzisiaj taka wiadomość jak odpaliłem PC.


Druga opinia mechaniki skanowania ma zostać zaktualizowana po wydaniu następnej wersji programu SecureSplit.

Aplikacja na białej liście zawsze była najważniejszą częścią rozwiązania SecureAPlus. W rzeczywistości SecureSplaw początkowo miał być czystym rozwiązaniem dla białych aplikacji. To właśnie dzięki opinii naszej społeczności Beta podjęliśmy decyzję o zintegrowaniu możliwości skanowania, które ostatecznie doprowadziły do ??tego, co jest obecnie Universal AV.

Ponieważ możliwości skanowania stały się integralną częścią programu SecureStlus jako rozwiązania zabezpieczającego, niektórzy użytkownicy wyrazili chęć uzyskania konsultacji z innymi usługami online w celu dalszej diagnozy na tle tego, co zostało przedstawione przez silniki cloud w firmie Universal AV. Stało się to prekursorem dodania drugiej funkcji skanowania opinii z integracją VirusTotal i później Jotti.

Integracja drugiej opinii skanowania dla programu SecureAPlus dotyczyła wyłącznie poleceń dotyczących trybu Whitelistyk aplikacji i była przeznaczona dla użytkowników, którzy preferowali dodatkowe informacje, do których mogą uzyskać dostęp, odwiedzając drugie portale skanowania opinii. Lista dozwolonych aplikacji w programie SecureAPlus była tak skuteczna w blokowaniu zagrożeń na poziomie zero-dniowym, że stała się niezawodnym sposobem zabezpieczenia przed nieznanym złośliwym oprogramowaniem oraz przyczyniała się do społeczności zabezpieczeń, dając wygodną możliwość przesyłania próbek do tych drugich skanerów opinii.

To jednak wprowadziło pewne kwestie, a mianowicie zmiany w polityce usług internetowych, które pozostają poza naszą kontrolą, użytkownicy troszczyli się o przesyłanie do tych rozwiązań przez osoby trzecie, a niektórzy użytkownicy nie mogą zdecydować o działaniu, czekając na Universal AV & Drugi skaner opinii, aby dać diagnozę.

Nadchodząca zmiana sposobu działania drugiego skanowania opinii jest zgodna z następującymi kwestiami:

 
To teraz całkowicie opcjonalne

Wraz ze zmianą nie będziemy automatycznie uwzględniać wyników skanowania opinii drugiej. Pomaga to szybkim podejmowaniu szybkich decyzji dotyczących aplikacji Whitlisting dla tych, które są zgodne z wynikami Universal AV lub skanowaniami w trybie offline.

 
Możesz jeszcze uzyskać drugą opinię z wyników skanowania (z pewnymi zastrzeżeniami)

Drugą diagnozę opinii można nadal łatwo zobaczyć. Zamiast tego znajduje się w samym wierszu, uruchamiana jest domyślna przeglądarka, którą można przeglądać bezpośrednio z witryny internetowej VirusTotal.

Jednakże, ponieważ wysyłamy tylko skróty zablokowanego pliku (bez rozmiaru pliku), istnieją pewne przypadki, w których może się to zderzyć z innym plikiem z tym samym haszem, ale różnym rozmiarem pliku. Najprostszym sposobem powiedzenia jest sprawdzenie, czy nazwa pliku nie pasuje do programu VirusTotal.

Chociaż przypadki kolizji z zatykają się rzadko, to wprowadza dodatkowy poziom dbałości o szczegóły, które użytkownicy powinni zwracać uwagę. W takim przypadku należy traktować ją jako nieznaną próbkę (patrz poniżej).

 
Przesyłanie nieznanych próbek (i przynależność do społeczności zabezpieczeń) jest nadal wygodne

Jeśli VirusTotal nie ma jeszcze diagnozy, podobnie jak w przypadku zagrożeń z dniami zero, łatwo znaleźć zablokowany plik bez podejmowania decyzji o zablokowaniu lub zaufaniu, a następnie przesłać do drugiego skanowania opinii.

Wystarczy kliknąć nazwę pliku w wierszu, aby przejść do lokalizacji pliku, którą można łatwo przeciągnąć i usunąć do programu VirusTotal w celu przeprowadzenia analizy. Umożliwia to użytkownikom dodawanie nowych próbek do rozwijającej się bazy danych zagrożeń VirusTotal.

Mamy nadzieję, że dzięki tej zmianie użytkownicy programu SecureAPlus będą nadal korzystać z listy dostępnych na białej liście aplikacji, jednocześnie zachęcając do bardziej świadomych starań, aby skonsultować się z drugą opinią bezpośrednio z dostawcami, czyniąc z interfejsu SecureAPlus niezwykle prostą obsługę.

Zmiany zastosowane w nadchodzącej aktualizacji z czerwca
Poprawiona funkcjonalność wchodzi w życie z wydaniem Secureaplus 4.6.2 do końca miesiąca. Zaleca się, aby użytkownicy otrzymywali aktualizację, gdy tylko zostaną wydane, ponieważ starsze wersje po prostu zwracają komunikat o błędzie w drugiej sekcji skanowania opinii w monitach.

Z poważaniem,

Zespół SecureAPlus

Tagi: cloud antivirus, jotti, drugie skanowanie opinii, virustotal

  #3894 17.06.2017 16:24

@jarek0075: Niestety wlazł Pan między ''wrony'' i będziesz Pan krakał tak jak one, czy tego chcesz, czy nie, a jak Ci coś nie pasi to fora ze dwora.

jarek0075   5 #3893 17.06.2017 13:07

Widzę że panowie zrobili sobie z dobrych programów forum do kłótni . Do redakcji proszę wszystkie komentarze nie związane z programem usunąć . A jest ich większość

FreeWare_RK   21 #3892 17.06.2017 11:46

@izok1980: Miałem okazję zapoznać się z tym testem. Całkiem ok, nie ma się co czepiać.

izok1980   8 #3891 15.06.2017 14:41

@FreeWare_RK Mały test :) https://m.youtube.com/watch?v=MV342yGou_o

Autor edytował komentarz w dniu: 17.06.2017 08:40
FreeWare_RK   21 #3890 13.06.2017 22:37

@LakiLuzer: Aleś przyrównał. Boki zerwałem ze śmiechu :) .

@SebaKomp: Jestem tu. Z mniejszą ilością czasu ale jestem.

Właśnie odkrywam wspaniałości związane z aplikacją AV z logiem MIŚKA.

LakiLuzer   7 #3889 12.06.2017 12:38

@Don Pedro.13 (niezalogowany):
Myślałeś o tym, żeby do .Nowoczesnej wstąpić?
Jako celebryta szybko będziesz na świeczniku.
Takie głupoty jakie Ty wszędzie wypisujesz, świetnie nadają się do telewizji.
Karierę zrobisz błyskawicznie i na pewno Ryszarda Petru prześcigniesz w ośmieszaniu się.

Autor edytował komentarz w dniu: 12.06.2017 12:45
  #3888 12.06.2017 11:43

@Don Pedro.13 (niezalogowany): Nie ma nic gorszego niż człowiek wykształcony ponad swoją inteligencję.
Jesteś klinicznym przykładem osoby, która cierpi na pomroczność jasną.

SebaKomp   5 #3887 11.06.2017 09:55

Wróciłem! :D Gdzie @FreeWare_RK?

Autor edytował komentarz w dniu: 11.06.2017 09:55
  #3886 10.06.2017 12:18

Te " pierdoły " są do dyskusji w temacie a piszę" głupoty" dlatego aby inni mądrzejsi lub fachowcy wypowiedzieli się lub osoby co coś o SecureAPlus wiedzą z praktyki .Gdyby byli wszyscy mądrzy na tej stronie to kto czytałby te wypowiedzi i kto zadawałby pytania aby inni bardziej kumaci mogli na nie odpowiedzieć . W tej mojej wypowiedzi nie ma bzdur tylko fakty i zadane w formie pytań .Należę do tych co interesują się tym programem ale nie na zasadzie pobierz i zainstaluj. Program ma potencjał ale dla mnie jako przeciętniaka komputerowego jak wielu jest ciekawe ,że mając 12 silników antywirusowych jego moduł antywirusowy powinien być najlepszy i instalowany jako główny czy nr.1 antywirus na danym komputerze .Być może jest to głupie rozumowanie ale matematyka ilościowa z opisu technicznego nie daje mi spokoju- dlaczego SecureAPlus instalują głównie jako dodatkowy inaczej uzupełnienie antywirusów a nie jako antywirus wiodący ? Nie widzę tu szoku lecz temat do dyskusji dlaczego antywirus płatny z jednym silnikiem lub dwoma - może być skuteczniejszy od tego co ma ich aż 12 ? Wszystkim tym co pojęcia nie mają a chcą zaistnieć bardzo dziękuje i proszę się nie wypowiadać - no właśnie mi o to chodzi i dzięki ,że o tym napomniałeś . Zgadzam się z tym co napisałeś jako jarek0075 ale Emerytus Wredotus niewiele ma do powiedzenia oprócz tego ,że ktoś pisze głupoty. Pytanie do jarek0075 - czy masz SAP zainstalowany to jeżeli tak , to czy jest on głównym antywirusem czy tylko dodatkiem do wcześniej zainstalowanego innego antywirusa ?

jarek0075   5 #3885 09.06.2017 23:21

Witam wszystkich , mam takie pytanie czy ten antywirus sprawdza też pocztę czy nie ma tego modułu . Proszę o odpowiedz kogoś kto ma tego antywirusa już bardzo długo i coś o nim wie . Wszystkim tym co pojęcia nie mają a chcą zaistnieć bardzo dziękuje i proszę się nie wypowiadać . Pozdrawiam

  #3884 08.06.2017 14:54

@Don Pedro.13 (niezalogowany): Ogarnij się człowieku. Piszesz takie pierdoły, że szok. Dawno już takich głupot nie czytałem.

  #3883 08.06.2017 11:20

Dwanaście silników w chmurze to rewelacja i powinien być najlepszy i po co instalować inne płatne czy darmowe ? Pytanie trochę przewrotnie napisane ale dlatego bo są entuzjaści jak i malkontenci tego antywirusa z tendencjami uzasadnionymi ze swojego punktu widzenia. Gdyby SecureAPlus był taki dobry to by puścił z torbami producentów antywirusów jednosilnikowych czy dwu ,trzy silnikowych a tak nie jest .Owszem warto go zainstalować , spróbować ,użytkować w celu ochrony .Nie wiem dlaczego głównie instaluje się SAP jako dodatkowego drugiego ,uzupełniającego antywirusa do już zainstalowanego antywirusa który j.w gra w orkiestrze pierwsze skrzypce ? Myśląc matematycznie powinno być odwrotnie a raczej jako solo w komputerze skoro masz 12 w 1 produkcie .

witek111   11 #3882 07.06.2017 19:43

@MrBeckham666: Nie to nie przez OpenCandy tylko przez toolbar który się zainstaluje gdy się nie od ptaszkuję podczas instalacji....

MrBeckham666   19 #3881 05.06.2017 14:10

@witek111: a czy ccleaner nie zawiera open candy ? a akurat eset jest wrażliwy na to :)

witek111   11 #3880 04.06.2017 18:00

@MrBeckham666: Mam Zemane ale ona nie wskazuje takich rzeczy jako zagrożenie bo tak naprawdę nim nie jest...

MrBeckham666   19 #3879 04.06.2017 12:36

@witek111: Nie mogłeś napisać tak odrazu. Teraz wiadomo dokładnie jak to wyglądało :) Ogólnie to dość dziwny przypadek bo nawet raz jeszcze tak nie miałem (znajomi również) tym bardziej że SA+ nie odpali pliku którego nie uzna za zaufany powinno wywalić błąd brak dostepu. hmm dziwne. Nie masz czegoś dodatkowo do ochrony zainstalowanego ?

Autor edytował komentarz w dniu: 04.06.2017 12:36
MrBeckham666   19 #3878 04.06.2017 12:32

@lukash86: Wybacz ale się z tym nie zgodzę użytkownik który zanosi komputer do serwisu najcześciej ma zainstalowanego avasta/avg. Ktoś kto z regóły instaluje tak mało znane softy szczególnie w polsce wie jak pozbyć się zagrożeń.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.