Amiga
liczba publikacji: 12pierwszy wpis: 7 Stycznia 2015ostatni wpis: 28 Listopada 2016

O Amidze chyba każdy słyszał. Wielu z nas miało taka zabawkę w domu (jam mam po dziś dzień A1200). Przydałoby się więc poczytać o tym co ten producent miał w zanadrzu.

Amiga – przegląd systemów operacyjnych (cz.12.1)

W zeszłym roku pisałem trochę o Amidze, nie udało mi się jednak napisać nic o oprogramowaniu które zarządzało tymi komputerami. Czas najwyższy więc nadrobić te zaległości i coś trochę wspomnieć o tym systemie.

Pierwszy prototypowy system został ukończony na początku 1985 roku, jednakże już po ukończeniu komputera okazało się, że pojawiły się problemy, a kolejne ulepszone wersje okazywały się fiaskiem.

Amiga w salonie – CDTV w akcji (cz.9)

Równoległe z klasycznymi komputerami Commodore International postanowił wypuścić na rynek coś innego, a mianowicie protoplastę dzisiejszych komputerów typu Media-Center. W zamyśle konstruktorów miał to być jeden z pierwszych komputerów, który można postawić w salonie obok telewizora, a swoim kształtem nie będzie odbiegał od sprzętów stosowanych w tamtych czasach jako "dostawki do telewizorów", taki jak np. odtwarzacz VHS. Głównym zamysłem było rozpowszechnienie nowego nośnika informacji jakim wówczas była płyta CD.