Przetasowanie na średnim szczeblu: test RTX 3060 Ti

Za nami ostatnia zeszłoroczna (papierowa) premiera Nvidii – RTX 3060 Ti. Mimo legendy, jaką owiane są karty Zielonych z liczbą siedemdziesiąt w swojej nazwie, tak chyba w tej generacji to zawodnik z sześćdziesiątką ma szansę ukraść dla siebie ten zaszczytny tytuł. Oczywiście o ile do sklepów w końcu zawita odpowiednia ilość kart, ale na takie dobre nowiny musimy poczekać przynajmniej do wiosny. Referencyjna 3060-tka pierwotnie została wyceniona na czterysta dolarów, co stawia ją w identycznej pozycji, co kiedyś RTX 2060 Super oraz RX 5700 XT.

Wstawaj samuraju, mamy test RTX 3070 do ogarnięcia

Nie zwlekając zbytnio Inno3D podesłało kolejną w hierarchii kartę z asortymentu Nvidii – RTX 3070. Od lat zwyczajem jest, że w każdej generacji układy z liczbą „siedemdziesiąt” w nazwie to herosi w oczach entuzjastów o mniej zasobnych portfelach. Właściciele kart GTX 970 oraz GTX 1070 coś na ten temat wiedzą. Zatem w teorii 3070-tka ma szansę na rynkowy sukces, o ile odpowiednia ilość egzemplarzy zawita w końcu na półki sklepowe. W skrócie zespół Zielonych obiecuje sprawność nowego układu na poziomie RTX 2080 Ti w cenie nieprodukowanego już RTX 2070 Super.

Home office – rzut oka na bezprzewodowe zestawy Natec i Ugo

Tym razem przyjrzę się tanim zestawom akcesoriów komputerowych o nazwie Tetra i Etna CW110. W skład pierwszego wchodzi bezprzewodowa klawiatura, mysz, głośniki i podkładka. W cenie poniżej stówy wydaje się to bardzo dobry deal. Drugi pakiet jest dużo skromniejszy, bo obejmuje wyłącznie klawiaturę i mysz, ale za to cena jest odpowiednio niższa. Pytanie pozostaje jedno, mianowicie czy oba produkty warte są swojej ceny?

Natec wprowadził rozwiązanie mające na celu doposażyć każde biuro w zestaw bezprzewodowych akcesoriów.

Odrobina luksusu. Test RTX 3090 iChill X4

Gdy tylko nadarzy się możliwość przetestowania nowinki nie trzeba mnie dwa razy namawiać. Dzięki temu do moich rąk wpadł RTX 3090 – najszybszy układ graficzny w ofercie Nvidi. Jakby nie patrzeć produkt ten jest dość problematyczny. Po pierwsze dostępność. Brak egzemplarzy na półach hurtowni powoduje, że tekst ten póki, co należy traktować raczej w ramach ciekawostki aniżeli realnej porady konsumenckiej. Po drugie marketing. Nie wiedzieć czemu mądre głowy w szeregach Zielonych 3090-tkę w pierwszej kolejności kierują do graczy za sprawą głośnych haseł pokroju 8K.

Snow White: Test obudowy Zalman R2

Testowana poprzednim razem obudowa Z3 Neo pozostawiła pewien niesmak względem firmy Zalman. Co prawda była to skrzynka stosunkowo tania, ale ewidentnie odstająca jakością wykonania w porównaniu do swoich bezpośrednich konkurentów. Na szczęście Koreańczycy mają dziś niezrównaną okazję na rozgrzeszenie. Pod recenzencką lupę trafiła właśnie buda R2 w kolorze białym. Po jej finalnych oględzinach nasuwa się tylko jedna myśl, mianowicie jak to możliwe, że podobnie wycenione obudowy jednego producenta mogą różnić się aż tak bardzo?

Atak klonów! Test stacji dokującej Delock z funkcją klonowania

Stacja dokująca dla dysków 2.5” z funkcją klonowania za około trzysta pięćdziesiąt złotych? Taki właśnie gadżet podesłała do mnie firma Delock, trudniąca się produkcją wszelakiej maści akcesoriów PC. Ponieważ ostatnimi czasy przyszło mi naprawić, usprawnić tudzież złożyć od zera sporo zestawów komputerowych narzędzie tego typu przywitałem z otwartymi ramionami. O moich wrażeniach z użytkowania opowiem w kilku treściwych akapitach. Zapraszam!

Test obudowy Zalman Z3 NEO

Obudowa Z3 w portfolio koreańskiej marki Zalman zasadniczo gości już od bardzo dawna. Natomiast Z3 Neo to nowinka, którą swoją premierę miała na przestrzeni bodajże ostatnich dwóch miesięcy. W naszym nadwiślańskim kraju jest to skrzynka wyceniona na kwotę poniżej dwustu pięćdziesięciu złotych. Wydaje się to dość kusząca oferta. Zwłaszcza, że na tym polu jej konkurentami będą konstrukcje sygnowane logiem popularnego SilentiumPC a także walczącego o większą rozpoznawalność Genesis.

Mniej papieru, więcej treści. Test IRIScan Desk 5 Pro

Dziś chciałbym powrócić do tematu marki Iris, będącej częścią grupy Canon. Bogata oferta nietypowych akcesoriów do skanowania dokumentów oferowana przez firmę wpisuje się raczej w pewnego rodzaju niszę. Nie inaczej jest z urządzeniem IRIScan Desk 5 Pro, łączącym kilka funkcji w jednym.

Desk 5 Pro to poręczny skaner z funkcją kamerki internetowej. Brzmi przewrotnie? Poczekajcie na dalsze rewelacje. Urządzenie oferowane jest w dwóch wersjach: „Pro” i zwykłej. Różnią się one nie tylko pewnym dodatkiem w pudełku, ale i parametrami pracy.