r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Solaris 10 5/08 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Sun udostępniła nową wersję systemu operacyjnego Solaris 10 oznaczoną symbolem 5/08, która dedykowana jest na platformę Sparc, x86 i x86-64.

Najnowsza wersja środowiska operacyjnego Solaris 10 to wiele zmian i ulepszeń w stosunku do poprzednich edycji, najważniejsze z nich to m.in. ulepszenie wykorzystania zasobów nowoczesnych procesorów Xeon, AMD64, UltraSPARC T1 i T2 oraz obsługi zarządzania energią w procesorach Intel i AMD. Poprawione zostało również narzędzie do administracji Sun StorEdge Traffic Manager, mechanizm służący do aktualizacji Solaris Live Upgrade oraz protokoły druku Internet Printing Protocol (IPP) i Open Printing API (PAPI). Wraz z systemem operacyjnym w ręce użytkownika trafia także platforma programistyczna Sun Studio 12, aplikacja do tworzenia klastrów HPC Cluster Tools 7.1 oraz pakiet NetBeans IDE 6.0.1.

System Solaris 10 5/08 pobrać można w postaci obrazów płyt CD i DVD, które dostępne są na oficjalnej stronie producenta. Możliwy jest także zakup środowiska operacyjnego w tzw. wersji pudełkowej, zestaw z nośnikami DVD lub CD kosztuje 35 USD.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.