Lumia 950 XL z Windowsem 10 ARM. Teraz każdy może tego dokonać w 5 minut

Lumia 950 XL z Windowsem 10 ARM. Teraz każdy może tego dokonać w 5 minut

Microsoft Lumia 950 XL / Fot. dobreprogramy (Mateusz Budzeń)
Microsoft Lumia 950 XL / Fot. dobreprogramy (Mateusz Budzeń)
Piotr Urbaniak
06.05.2019 13:18, aktualizacja: 06.05.2019 14:05

Windows 10 Mobile jest już rynkową stęchlizną, ale nie musi oznaczać to śmierci sprzedawanych z tym systemem urządzeń, a przynajmniej nie wszystkich. Scena walczy od pewnego czasu o uruchomienie na Lumii 950 XL Windowsa 10 ARM. Oto kamień milowy. ROM-y pozwalające na w pełni zautomatyzowaną instalację, w ciągu ponoć zaledwie 5 minut.

Gustave Monce, deweloper stojący za projektem, póki co udostępnił tylko ROM-y dla Lumii 950 XL, choć w planach jest co najmniej jeszcze jeden model – Lumia 950, obok inżynieryjnych próbek Hapanero. Za to od razu pamiętał o dwóch wersjach XL-ki: Single oraz Dual SIM.

Prawie dla każdego

Jak wynika z instrukcji, instalacja jest nadzwyczaj prosta. Wymaga tylko WPinternals i Windows Device Recovery Tool, a cały proces ogranicza się do sformatowania pamięci i flashowania nowym firmware'm. Krótki poradnik od samego twórcy znajdziecie pod tym adresem. Wgrany Windows 10 ARM ma być w pełni gotowy do pracy i nie wymagać żadnych dodatkowych czynności.

Dostarczone oprogramowanie zawiera system Windows 10 ARM, który działa od razu po flashowaniu. Jest gotowy do pracy i nie wymaga dalszych ruchów – czytamy na stronie internetowej.

Po zainstalowaniu systemu, Lumii 950 XL pozostaje około 25 GB pamięci na dane użytkownika (spośród 32 GB eMMC). Nie trzeba chyba dodawać, że fabryczny Windows 10 Mobile musi być bezpowrotnie usunięty. Warto zawczasu przygotować odpowiedni backup.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)