SuprNova powraca jako serwis wideo

Strona główna Aktualności

O autorze

Wraca SuprNova, popularny niegdyś serwis z plikami torrent. Jej właściciel tym razem proponuje całkowicie legalne przedsięwzięcie.

Jeszcze kilka lat temu SuprNova była jednym z najbardziej popularnych serwisów wśród użytkowników sieci BitTorrent. Strona notowała nawet milion odwiedzin dziennie. W grudniu 2004 roku właściciel serwisu, Andrej Preston, zadecydował o jego zamknięciu. Powodem były, jak można się domyślać, oskarżenia o piractwo ze strony właścicieli praw autorskich. SuprNova wróciła w 2007 roku, nie udało się jej jednak na nowo zdobyć popularności. Teraz Preston postanowił diametralnie zmienić profil strony.

Nowa SuprNova w wersji 3.0 to serwis z legalnymi materiałami wideo. Jak powiedział Preston w rozmowie z serwisem TorrentFreak, celem strony jest udostępnianie krótkich, zabawnych klipów, które można obejrzeć na przykład podczas przerwy w pracy. Na razie na stronach serwisu znajdziemy zaledwie cztery serie, w tym na przykład 1000 rzeczy, których nienawidzę. Problem w tym, że podobnych klipów jest w Sieci ogromna liczba, SuprNova nie proponuje tutaj niczego wyjątkowego.

SuprNova nie jest pierwszą stroną, która od udostępniania plików torrent przechodzi do legalnej działalności. Podobna transformacja miała miejsce w przypadku Mininovy. Serwis ten po przegranym procesie sądowym został zmuszony do publikowania torrentów, które w żaden sposób nie naruszają praw autorskich. Skutek był natychmiastowy - oglądalność serwisu spadła o 66%. SuperNova na razie przyciąga użytkowników jedynie znaną nazwą. Czy to wystarczy na dalszy rozwój?

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji