r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Thunderbird 52.5.2

Strona główna Mac Internet i komunikacja Klienty poczty e-mail
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Mozilla Thunderbird to darmowy i otwarty klient poczty z wbudowanym filtrem antyspamowym, komunikatorem, klientem grup dyskusyjnych i czytnikiem kanałów informacyjnych. Na Makach program instalowany jest od razu z rozszerzeniem, które dodaje do niego kalendarz z przypomnieniami i listą rzeczy do zrobienia. Funkcje, możliwości i wygląd programu można dodatkowo modyfikować za pomocą darmowych dodatków.

Thunderbird jest w stanie połączyć się z serwerami poczty korzystającymi z protokołów POP3, SMTP, IMAP, LDAP i NNTP, także z szyfrowaniem i różnymi metodami autoryzacji. Dla wielu popularnych usług, jak Gmail, Outlook.com i podobne, Thunderbird potrafi sam dobrać konfigurację. Jeśli nie posiada odpowiednich ustawień, może sam je pobrać, sprawdzając działanie serwerów poczty.

Pobierane listy elektroniczne Thunderbird filtruje pod kątem spamu, niebezpiecznych załączników i wiadomości będących częścią ataków phishingowych. Dzięki dodatkom można tę ochronę jeszcze wzmocnić i na przykład zablokować reklamy. Ponadto otrzymane wiadomości można oznaczać kolorowymi etykietami, zapisywać jako rzeczy do zrobienia w kalendarzu i błyskawicznie przeszukiwać. Nie zabrakło łatwej w obsłudze książki adresowej, słownika i automatycznego sprawdzania pisowni przy pisaniu wiadomości. Wysyłane wiadomości można podpisywać cyfrowo i szyfrować, możliwość korzystania z kilku sygnaturek można do Thunderbirda dodać odpowiednim rozszerzeniem. Thunderbird potrafi także otwierać wiadomości zapisane w formacie Outlooka.

W przeciwieństwie do klienta poczty, wbudowany w Thunderbirda komunikator dostarcza jedynie podstawowe funkcje, bez możliwości ustawiania własnych dźwięków dla kontaktów czy modyfikowania wyglądu kart rozmów. Znajdziemy tu prostego klienta Jabbera (XMPP), który obsłuży także Google Talka i czat Facebooka, oraz klienta IRC-a.

Podobnie prosty jest czytnik wiadomości, przy czym nieintuicyjne jest dodawanie do niego nowych odnośników Atom/RSS, co należy zrobić w ustawieniach kont. Artykułom można przypisywać etykiety i przekazywać je dalej, a także otworzyć w przeglądarce, ale na tym możliwości czytnika się kończą.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Znamy przyszłość Thunderbirda: klient zostaje w rękach Mozilli

94
09.05.2017  •  Maciej Olanicki

Pod koniec zeszłego roku Mozilla podjęła decyzję, że popularny klient poczty Thunderbird nie będzie dłużej rozwijany pod skrzydłami (i z kieszeni) Mozilli. Ponad rok trwały namysły i negocjacje, dzięki którym Thunderbird miał znaleźć nowy dom. Dziś znamy już ich rezultaty. O ustaleniach poinformował Philipp Kewisch z Mozilli. Fundacja podjęła decyzję, że projekt jednak wciąż będzie rozwijany pod jej skrzydłami, choć na nieco innych warunkach niż przez lata dotychczasowego rozwoju. Tym samym odrzucono alternatywne ścieżki w postaci oddania rozwoju Thunderbirda w ręce Software Freedom…

Thunderbird 52 dostępny z nową obsługą obrazków i kilkoma poprawkami

74
04.04.2017  •  Maciej Olanicki

Dostępna jest już nowa wersja popularnego klienta poczty Mozilla Thunderbird, oznaczona numerem 52. Nie jest to bynajmniej jedynie zbiór poprawek – nowości jest sporo, podobnie jak zmian. Nie są one jednak na tyle rewolucyjne, wymagały czasu na przyzwyczajenie. Zacznijmy jednak od nowości. Najważniejszą z nich stanowi nowa obsługa obrazków w mailach. Odtąd będą one osadzane jako data URl, dzięki czemu obrazki, które są linkami, nie będą już automatycznie pobieranie razem z wiadomością. Nowości pojawiły się także w kalendarzu Lightning, który umożliwia wygodną edycję wydarzeń w kartach. …

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.