r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Thunderbird 45.7.0

Strona główna Mac Internet i komunikacja Klienty poczty e-mail
Pobierz program wersja stabilna (Mac)

Mozilla Thunderbird to darmowy i otwarty klient poczty z wbudowanym filtrem antyspamowym, komunikatorem, klientem grup dyskusyjnych i czytnikiem kanałów informacyjnych. Na Makach program instalowany jest od razu z rozszerzeniem, które dodaje do niego kalendarz z przypomnieniami i listą rzeczy do zrobienia. Funkcje, możliwości i wygląd programu można dodatkowo modyfikować za pomocą darmowych dodatków.

Galeria programu

Thunderbird jest w stanie połączyć się z serwerami poczty korzystającymi z protokołów POP3, SMTP, IMAP, LDAP i NNTP, także z szyfrowaniem i różnymi metodami autoryzacji. Dla wielu popularnych usług, jak Gmail, Outlook.com i podobne, Thunderbird potrafi sam dobrać konfigurację. Jeśli nie posiada odpowiednich ustawień, może sam je pobrać, sprawdzając działanie serwerów poczty.

Pobierane listy elektroniczne Thunderbird filtruje pod kątem spamu, niebezpiecznych załączników i wiadomości będących częścią ataków phishingowych. Dzięki dodatkom można tę ochronę jeszcze wzmocnić i na przykład zablokować reklamy. Ponadto otrzymane wiadomości można oznaczać kolorowymi etykietami, zapisywać jako rzeczy do zrobienia w kalendarzu i błyskawicznie przeszukiwać. Nie zabrakło łatwej w obsłudze książki adresowej, słownika i automatycznego sprawdzania pisowni przy pisaniu wiadomości. Wysyłane wiadomości można podpisywać cyfrowo i szyfrować, możliwość korzystania z kilku sygnaturek można do Thunderbirda dodać odpowiednim rozszerzeniem. Thunderbird potrafi także otwierać wiadomości zapisane w formacie Outlooka.

W przeciwieństwie do klienta poczty, wbudowany w Thunderbirda komunikator dostarcza jedynie podstawowe funkcje, bez możliwości ustawiania własnych dźwięków dla kontaktów czy modyfikowania wyglądu kart rozmów. Znajdziemy tu prostego klienta Jabbera (XMPP), który obsłuży także Google Talka i czat Facebooka, oraz klienta IRC-a.

Podobnie prosty jest czytnik wiadomości, przy czym nieintuicyjne jest dodawanie do niego nowych odnośników Atom/RSS, co należy zrobić w ustawieniach kont. Artykułom można przypisywać etykiety i przekazywać je dalej, a także otworzyć w przeglądarce, ale na tym możliwości czytnika się kończą.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Thunderbird 45.5 dostępny z poprawkami irytujących błędów

57
OPROGRAMOWANIE 21.11.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Thunderbird to jeden z najbardziej lubianych klientów poczty, a jego popularności w ogóle nie zaszkodziła perspektywa porzucenia projektu przez Mozillę oraz rosnąca popularność aplikacji przeglądarkowych. Thunderbird nadal ma się dobrze, właśnie wyszła jego najnowsza wersja, oznaczona numerem 45.5. Już sama numeracja wskazuje na to, że nie należy spodziewać się nowych przełomowych funkcji. Wersja 45.5 to przede wszystkim poprawki błędów. Rozwiązany został między innymi problem z rekonstrukcją poziomów cytowania przy odpowiadaniu na maile przez zaznaczanie fragmentu odebranej wiadomości. …

Thunderbird rozwija skrzydła – wysyp nowości w wersji 45

74
OPROGRAMOWANIE 14.04.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Przyszłość niezwykle popularnego, i po prostu bardzo dobrego, klienta poczty email Thunderbird prezentuje się dość niepewnie, głównie za sprawą rezygnacji Mozilli z rozwijania projektu. Nie zraziło to jednak prężnej społeczności, praca której poskutkowała premierą nowej wersji Thunderbrida oznaczonej numerem 45. Nowości jest całkiem sporo i nie są to bynajmniej jedynie kosmetyczne poprawki. Zmiany są widoczne na pierwszy rzut oka, zaraz po uruchomieniu programu. Lista wiadomości posiada bowiem nową kolumnę: Korespondenci. Jest ona wyświetlana w miejscu, gdzie dotychczas zobaczyć można było…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.