TinkerTool 6.1

Strona główna Mac Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program

TinkerTool to niewielki program, który pozwala dostać się do ukrytych ustawień systemu macOS. Zmiana wielu z tych opcji wymaga korzystania z Terminala i znajomości specyficznych poleceń, ale dzięki TinkerTool można to zrobić jednym kliknięciem.

TinkerTool pozwala na zmianę ustawień Docka, animacji okien i przewijania, Biurka, Findera i niektórych programów. Dzięki temu można włączyć widoczność ukrytych plików systemowych w Finderze, tryb jednego programu w Docku, wyłączyć efekt „gumki” przy przewijaniu, wyłączyć Dashboard, zmienić fonty wykorzystywane przez programy czy zezwolić na połówkowe oceny utworów w iTunes.

Z ustawieniami, do których dostęp daje TinkerTool, warto się zapoznać – wiele z nich sprawia, że praca z systemem OS X jest przyjemniejsza i łatwiejsza. Jeśli jednak przyjdzie potrzeba przywrócenia domyślnych wartości, także można to zrobić jednym kliknięciem na karcie „Wyzeruj”.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Jak przyspieszyć Maka? Garść doświadczeń z optymalizacją macOS na MacBooku Pro

127
05.10.2016  •  Tomek Bryja

Ponieważ moje ostatnie publikacje poświęcone problemom z systemem macOS (a wcześniej OS X) spotykają się z uroczym zarzutem, że to hejt i herezja, pomyślałem że dla odmiany popełnię coś bardziej konstruktywnego. Oczywiście, jeśli problemów z wydajnością Maka i prędkością działania nie widzicie, czytać dalej nie musicie, ale jeśli chcielibyście jednak żeby działał lepiej, to poniżej zbiór moich doświadczeń. Jest to wynik eksperymentów organoleptycznych, znaczy przestawiam i patrzę, czy działa lepiej. Wyczucie zwykle mam dość celne, ale oczywiście jest też możliwe, że część z tych sztuczek ma…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi