Overmax Homebox
liczba publikacji: 3pierwszy wpis: 6 Czerwca 2013ostatni wpis: 12 Lipca 2013

Seria poświęcona urządzeniu Overmax Homebox.

Overmax Homebox cz. 3 - zasilacz, co wszystko psuł i co zrobić, gdy wideo jest, a obrazu nie ma

Jak zapewne pamiętacie z ostatniego wpisu, dałem skrzynce Overmax Homebox jeszcze trochę czasu na (od)zyskanie mojego zaufania, no i oczywiście poszło w drugą stronę... Dość oto powiedzieć, że machnąłem ręką i sprzęt już miał zostać oddany w inne ręce, kiedy pewnego pięknego wieczora (żeby było śmieszniej, tuż po północy) nieoczekiwanie nagle przestał działać. Światła zgaszone, prądu nie ma, dziękujemy. Ech, Made in China - pomyślałem, będąc jednak na tyle jeszcze trzeźwego umysłu, aby wykryć źródło problemu.

Overmax Homebox cz. 2 - o rzeczach wkurzających oraz wariującym Wi-Fi

Minął przeszło tydzień, odkąd poruszyłem temat istnienia multimedialnego pudełeczka Overmax Homebox na Androidzie, z dorzuconym tunerem DVB-T, i powiem szczerze, że przez ten czas niejeden raz miałem ochotę spakować sprzęt do pudełka, by go oddać. Chwaliłem, że ładnie łapie kanały, a tymczasem nagle zasięg tak spadł, że musiałem dorzucić drugą antenę, by dało się coś obejrzeć.

Overmax Homebox cz. 1 - złe dobrego początki

Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma, ja od dawna poszukuję fajnego dekodera...

Pewnie nie interesowałbym się dekoderami DVB-T (w końcu każdy nowoczesny telewizor ma wbudowany), gdyby naturalnie nie rodzina, gdzie przekrój sprzętu jest dosyć szeroki - od starych "baniek" CRT po elcedeki, ale przestarzałe. Człowiek więc szukał informacji w Internecie, wczytywał się, a jego (czyli moje) zainteresowanie rosło z każdą chwilą, bo okazało się, że na rynku dostępne są urządzenia oferujące znacznie więcej, niż proste podłącz antenę i już.