r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Transportoid vs. Urząd Miasta Krakowa: bezczynność nie miała miejsca

Strona główna Aktualności

W kwietniu informowaliśmy o problemach Tomasza Zielińskiego, autora Transportoida, w grodzie Kraka. Tamtejsze Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji odmówiło udostępnienia mu rozkładu jazdy i danych słupków przystankowych, bez czego niemożliwe jest uwzględnienie w aplikacji kursów odbiegających od normy (zjazdy do zajezdni, wyjątkowe skrócenie kursu), co jest kluczowe dla użyteczności aplikacji. Zieliński nie pogodził się z odmową i złożył na MPK i Urząd Miasta Krakowa skargi w lokalnym sądzie. Skarga na MPK została rozpatrzona we wrześniu, zaś 26 listopada odbyła się rozprawa w sprawie skargi na bezczynność krakowskiego Urzędu Miasta. Sąd zgodził się na rejestrację posiedzenia, nagranie zostało udostępnione w Sieci.

Tym razem autor Transportoida może nie być do końca zadowolony z decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie. Po odczytaniu obu złożonych wcześniej na UMK skarg podczas rozprawy, która miała miejsce 12 listopada, sąd zobowiązał Prezydenta Miasta Krakowa do wydania aktu lub podjęcia czynności w sprawie w ciągu 14 dni od ogłoszenia wyroku. Skarga w sprawie rzekomej bezczynności została jednak oddalona, gdyż nie miała miejsca bezczynność z rażącym naruszeniem prawa. Strony czekają teraz na szczegółowe uzasadnienie, ale wiadomo już, że w oczach sądu informacje o rozkładach jazdy są informacją publiczną i Prezydent Miasta musi określić swoje stanowisko — czyli zgodzić się na udostępnienie ich lub wydać uzasadnioną odmowę. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

r   e   k   l   a   m   a

Dostępne jest także nagranie z sali sądowej z 12 listopada.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.