Trend Micro przejmuje HijackThis

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Trend Micro poinformowała o przejęciu popularnego programu HijackThis stworzonego przez duńskiego studenta Merijna Bellekoma.

HijackThis to program pomagający w uporaniu się ze złośliwym oprogramowaniem np. podmieniającym stronę startową przeglądarki internetowej. Program umożliwia wyszukanie komponentów takich jak dodatkowe paski narzędzi (toolbars), kontrolki ActiveX, dialery, programy szpiegujące itd. Każdy z wykrytych wpisów, komponentów czy programów można naprawić bądź usunąć. Wyniki wyszukiwania są prezentowane w postaci logu, który można np. zapisać do pliku w celu późniejszej analizy bądź konsultacji z ekspertem.

Jak informuje Bellekom na łamach swojej strony, nie miał już czasu na rozwijanie i aktualizowanie stworzonego przez siebie programu. Ostatnia aktualizacja miała miejsce w połowie listopada 2005 r. Przejęcie HijackThis przez Trend Micro daje szansę na dalszy rozwój tego niezwykle przydatnego narzędzia. Już teraz można pobrać rozwojową wersję HijackThis 2.0 beta, która działa pod kontrolą systemu Windows Vista oraz współpracuje z przeglądarką Internet Explorer 7.0.

Przypomnijmy, że wcześniej Trend Micro przejęło wraz z firmą InterMute, program CWShredder, który został również stworzony przez Merijna Bellekoma. Program ten jest nadal udostępniany bezpłatnie, a jego rozwiązania zostały zaimplementowane w pakiecie zabezpieczającym producenta - PC-cillin Internet Security.

© dobreprogramy

Komentarze