r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

UBOOT – spektakularna polska gra o słynnym okręcie już na Kickstarterze

Strona główna AktualnościROZRYWKA

W zbiorowej świadomości funkcjonują kategorie, które wywoływać mogą tylko jedno natychmiastowe skojarzenie. Na przykład gdy myślimy o karabinkach automatycznych, przed oczami pojawia się automat Kałasznikowa. Podobnie jest z okrętami podwodnymi – ich wieczną reprezentacją pozostanie zapewne drugowojenny U-Boot. Ta imponująca konstrukcja stała się głównym elementem świetnie zapowiadającej się polskiej produkcji.

UBOOT powstaje w warszawskim studiu PlayWay i trzeba przyznać, że pierwszy zwiastun robi ogromne wrażenie. Tematyka wojenna być może od premiery This War of Mine nie została podjęta z taką oryginalnością. Nie brakuje zresztą podobieństw, szczególnie w kwestii prezentowania rozgrywki – wnętrze U-Boota gracz bowiem będzie śledził w przekroju.

Rozgrywka opiera się na mechanizmach przypominających połączenie Commandosa i This War of Mine, wszystko to w formie sandboksowej. Gracz będzie zatem przełączał się pomiędzy kolejnymi żołnierzami III Rzeszy pełniącymi na pokładzie zróżnicowane obowiązki, nawigował oraz podejmował strategiczne decyzje militarne. Celem jest przetrwanie.

r   e   k   l   a   m   a

Istotny aspekt rozgrywki będzie także stanowiła troska gracza o załogę. Nie chodzi tu tylko o morale, ale o ich przetrwanie w ekstremalnych warunkach panujących w U-boocie i wiążące się z tym problemy z higieną czy zaopatrzeniem. Według informacji opublikowanych przez PlayWay, przed graczem, który wcieli się w rolę kapitana, stoi zatem ciężkie zadanie wyważenia dyscypliny i wysokich morale.

To wciąż nie wszystko: U-boot nie będzie jedynie środkiem czy miejscem akcji – ma on zostać bowiem wiernie odwzorowany, wraz z obsługą napędu oraz innych złożonych systemów, z którymi gracz będzie musiał zapoznać się, by przetrwać. Kompresory powietrza, obsługa balastu i pomp – wszystko to zostanie oddane w nasze ręce.

Zbiórka na produkcję UBOOT-a rozpoczęła się już w serwisie Kickstarter. Celem jest 20 tys. dolarów, jednak już przy wyniku 30 tys. otrzymamy niemieckojęzyczną załogę, co będzie wspaniałym smaczkiem, a przy 75 tys. – okręty aliantów. Niewiele powstaje tak ambitnych projektów, tym bardziej cieszy fakt, że dzieje się to w Polsce. Wkrótce wywiad z twórcami ze studia PayWay ukaże się na łamach dobrychprogramów w cyklu Polskie dobre programy.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.