r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ubuntu Feisty Fawn już jest!

Strona główna Aktualności

O autorze

Właśnie ukazała się oficjalna, stabilna wersja systemu Ubuntu 7.04 Feisty Fawn. Najważniejsze nowości to kreator migracji, trójwymiarowe efekty pulpitu i lepsza obsługa sieci.

Instalator nowego Ubuntu posiada od teraz nowe narzędzie migracji. Pozwala ono na skopiowanie do Ubuntu ustawień użytkownika z poprzednio używanego Windows. Przenoszone są zakładki Internet Explorera i Firefoksa, kontakty z komunikatorów AOL i Yahoo, tapeta pulpitu oraz pliki i dokumenty użytkownika. Menedżer migracji jest jeszcze rozwijany, ale już teraz może okazać się przydatny, zwłaszcza dla początkujących użytkowników.

W Feisty Fawn znajdziemy także udoskonalony aplet łączenia się z sieciami (także bezprzewodowymi), wspierający szyfrowanie WPA, a także implementację protokołu automatycznej konfiguracji sieci ZeroConf. Pojawił się także instalator "zamkniętych" kodeków multimedialnych, narzędzie do analizy zapełnienia dysków, a także dwie nowe gry - Sudoku i szachy.

Przygotowano także łatwiejsze w obsłudze centrum pomocy i odświeżono grafiki. Nowe Ubuntu posiada wsparcie dla trójwymiarowych efektów pulpitu (Compiz/Beryl), które ze względu na to, że są one jeszcze w stadium eksperymentalnym, są domyślnie wyłączone.

Szczegółowe informacje na temat zmian w Ubuntu, a także obrazy płyt LiveCD/DVD i instalacyjnych znaleźć można na oficjalnej stronie dystrybucji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.