r   e   k   l   a   m   a
reklama

Ubuntu, openSUSE, Fedora oraz iTunes trafią do Windows Store

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Rozwój Windowsa 10 to także rozwój Windows Store. W ostatnim czasie stał on się tematem centralnym, głównie za sprawą Windows 10 S, czy raczej jego ograniczeń.

Jeszcze wczoraj Microsoft chwalił się osiągnięciami w kwestii zachęcania programistów do portowania oprogramowania win32 do UWP. W ten sposób do Windows Store trafić miało już tysiąc aplikacji.

Wśród nich wymienić należy na przykład Kodi czy Evernote’a. Dziś Microsoft zapowiedział kolejne: już wkrótce w Windows Store pojawi się uniwersalna aplikacja iTunes z całym bogactwem inwentarza, łącznie z klientem usługi Apple Music.

Do Windows Store trafi także Ubuntu. Po zaprezentowania podsystemu w zeszłym roku, dziś Microsoft poinformował, że z basha będzie można korzystać po instalacji za pośrednictwem sklepu, jak w przypadku każdej innej uniwersalnej aplikacji.

Jeśli to dla kogoś za mało, to nadchodzi więcej. Wkrótce w Windowsie 10, także za pośrednictwem Winows Store, dostępne będą podsystemy kolejnych dystrybucji: openSUSE i Fedory.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSą powody, dla których świat fascynuje się grą, o której nie wie absolutnie nic