W tym roku zobaczymy dwie duże aktualizacje Windowsa 10. Redstone 3 już w listopadzie?

Strona główna Aktualności
image

O autorze

W tym roku zobaczymy dwa duże wydania Windowsa 10 – oficjalnie potwierdził Microsoft podczas odbywającej się w Australii konferencji Ignite. Aktualizacja Creators Update (Redstone 2) jest tymczasem ukończona pod względem planowanych dla niej funkcjonalności, jeśli faza testów przejdzie bez problemów, jej oficjalne wydanie przypadnie na kwiecień.

Na zaprezentowanym podczas Ignite slajdzie możemy zobaczyć zapowiedź wydania aktualizacji Redstone 3, o nieokreślonej jeszcze finalnej nazwie, jak również niezadeklarowanym oficjalnie terminie debiutu. Z dotychczasowej aktywności Microsoftu, jak i z nieoficjalnych przecieków wynika jednak, że to Redstone 3 wydane byłoby w listopadzie, jako build 1711.

Członkowie programu Windows Insider powinni więc dostać pierwsze buildy z gałęzi Redstone 3 już w kwietniu. W wypadku Creators Update te pierwsze „insiderskie” wydania nie przynosiły niczego ciekawego, kładąc jedynie podwaliny pod radykalne zmiany, jakie przyniesie kwietniowa aktualizacja. Niewykluczone, że tak będzie i tym razem – podczas Ignite firma nie chciała nic konkretnego mówić o zakresie zmian, jakie planuje w Redstone 3.

Nie byłaby to raczej kontynuacja trendów z Redstone 2 – gdzie wielki nacisk położono na wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość. Wskazuje na to pośrednio rezygnacja firmy z Redmond z przygotowywania gogli Hololens drugiej generacji i przejścia bezpośrednio do opracowywania Hololens 3, planowanych na 2019 rok. Problemem może być wciąż niewystarczająca wydajność dostępnego dla przeciętnych użytkowników sprzętu – doświadczenia VR, oferowane nawet przez najlepsze, najdroższe urządzenia, nie są w stanie oszukać nawet wzroku, nie mówiąc już o innych zmysłach.

Czego byście oczekiwali w kolejnej dużej aktualizacji Windowsa 10? Czy Waszym zdaniem Microsoft zdoła do tego czasu ujednolicić choćby interfejs użytkownika Windowsa, dziś przypominający trochę potwora dra Frankensteina? Czekamy na opinie.

© dobreprogramy