r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wal-Mart rezygnuje z komputerów z Linuksem

Strona główna Aktualności

Największa na świecie sieć supermarketów - Wal-Mart oficjalnie zakończyła sprzedaż w USA komputerów z preinstalowanym systemem Linux. Komputery Everex Green gPC wyposażone były w system gOS 2.0 bazujący na Ubuntu. Green gPC do drogich nie należał (199 $) jednak przedstawiciele Wal-Mart twierdzą, że wyniki sprzedaży nie są satysfakcjonujące, a klienci nie są zainteresowani produktami. GPC wprowadzone zostały do sieci sprzedaży w październiku ubiegłego roku, pojawiły się w około 600 marketach. GPC będzie można nadal nabyć jedynie w sklepie internetowym Wal-Mart.

Przedstawiciele Everex nie do końca zgadzają się z tym, że sprzedaż gPC była na fatalnym poziomie, można jednak przypuszczać, że furory "zielone" komputery nie zrobiły. Trudno jednoznacznie stwierdzić czy "opór materii" związany jest jedynie z systemem operacyjnym, gPC to wyjątkowo uboga konfiguracja co również mogło odstraszać nabywców. Wal-Mart próbował już kilka lat temu zainteresować swoich klientów alternatywnymi systemami również bez efektów. Oferowane przez niego komputery z Lindows na pokładzie jednak również były oferowane za ok. 200 $ co wiązało się z dość przeciętnymi parametrami.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.