WebSite X5 v13 pozwoli wyklikać efektowne strony z paralaksą. My pozwolimy Ci wygrać na niego licencję! (aktualizacja)

Strona główna Aktualności

O autorze

Coraz mniej trzeba potrafić, by robić coraz lepiej wyglądające strony internetowe. Flagowy produkt firmy Incomedia, WebSite X5, w swojej najnowszej odsłonie przynosi nie tylko znacznie większą wydajność, ale też możliwość wyklikania w pięciu krokach witryn, które wyróżnią się efektem paralaksy, przyklejanym do krawędzi menu, lepszą kontrolą nad SEO i w pełni modyfikowalnymi nagłówkami i stópkami kilkuset załączonych szablonów.

Uporządkowano w nowej wersji tę koncepcję pięciu kroków tworzenia witryny. Zaczynamy teraz od określenia ustawień projektu, by przejść przez wybranie wzorca graficznego, stworzenie mapy witryny, zbudowanie poszczególnych stron, aż do analizy poprawności i eksportu na serwer. Przechodzenie między tymi krokami jest znacznie szybsze – 64-bitowa wersja programu działa odczuwalnie płynniej.

By przyciągnąć wzrok internautów, strony tworzone w WebSite X5 mogą korzystać ze sporej biblioteki efektów przejść i animacji, które możemy stosować na obiektach strony, w tym modnych efektów paralaksy. Obiekty osadzimy teraz nie tylko w treści, ale też w nagłówek i stopkę strony.

Twórcy programu dostrzegli rosnącą różnorodność warunków przeglądania stron internetowych na urządzeniach mobilnych, dlatego zdecydowali się zrezygnować z tworzenia oddzielnych widoków na desktopowe i mobilne przeglądarki. Teraz można wygenerować jedną witrynę responsywną, która dopasowywać się będzie do dostępnej szerokości ekranu, według kryteriów podanych przez jej twórcę.

Przydatnym rozwiązaniem jest nowy panel kontrolny, pozwalający monitorować ruch na witrynie, statystyki użytkowników, komentarze na blogach czy nawet zamówienia w sklepie internetowych. W wersji Professional zarządzanie możliwe jest także za pomocą urządzeń mobilnych – Incomedia przygotowała aplikacje WebSite X5 Manager w wersjach na iOS-a oraz Androida.

Finalnie należy wspomnieć o darmowym przez rok hostingu na witryny stworzone za pomocą tego narzędzia: dostajemy 15 GB na dane, z darmową domeną i pocztą elektroniczną. Dostawcą usługi jest partner Incomedia, firma One.com. Można oczywiście korzystać z innych własnych hostingów, jak również podpiąć do darmowego hostingu własną domenę.

Website X5 v13 jest dostępne w trzech odmianach – Start, Evolution i Professional. Różnice między nimi możecie zobaczyć w powyższej tabeli. Ich wersje testowe możecie pobrać z naszej bazy oprogramowania. W założeniu wersja Start (79 zł) przeznaczona jest praktycznie dla każdego, wersja Evolution (259 zł) to coś dla projektantów, blogerów i freelancerów, zaś wersja Professional (799 zł) jest narzędziem dla biznesu i agencji interaktywnych. Ceny podane są z VAT-em, oczywiście nie ma tu żadnych dodatkowych ukrytych opłat (poza kosztem przedłużenia hostingu o kolejny rok, w razie jego wykorzystywania).

Więcej informacji o tym narzędziu firmy Incomedia znajdziecie na stronie producenta.

Uwaga, konkurs!

Każdy zalogowany Czytelnik, który w komentarzu pod tym tekstem pozostawi swoją opinię o WebSite X5 i napisze, jakich funkcji w tym programie by jeszcze chciał, weźmie udział w losowaniu licencji na WebSite X5 v13 Evolution. Do rozdania mamy ich tym razem aż 15, więc szansa wygrania jest spora. W losowaniu wezmą udział komentarze opublikowane do 24 października, godziny 23:59.

Listę zwycięzców przedstawimy we wtorek, 25 października, pod tym tekstem.

Aktualizacja
Licencje na WebSite X5 v13 Evolution trafiają do użytkowników:

edelmann, s77s, Vidivarius, Kłębek drutu, mokujin, Emigrant Sebastian, Gallusik, jonbonjovi, WODZU, Meszuge, zeki, adamk1985, DeePdIVEr, tarantul, Mruczaczo

Dziękujemy wszystkim za udział! Już niebawem do wygrania kolejne licencje na inne programy.

© dobreprogramy
s