reklama

Wielka Brytania migruje na Open Source

Strona główna Aktualności

O autorze

Brytyjski rząd zaprezentował plan dotyczący procesu migracji na rozwiązania Open Source w administracji publicznej. Prócz oszczędności, krok ten jest tłumaczony chęcią uniknięcia zamkniętych rozwiązań i standardów w usługach publicznych.

Migracja obejmować ma kategorie takie jak aplikacje biurowe czy zarządzanie dokumentami i infrastrukturą baz danych. Plan rządu zakłada przyjęcie otwartych standardów i używanie ich w komunikacji z obywatelami i firmami, które opowiedziały się za rozwiązaniami Open Source oraz wybieranie tego rodzaju rozwiązań tam, gdzie stanowią najlepszy stosunek jakości do ceny.

Kolejne założenia dotyczą szkoleń pracowników w zakresie posługiwania się tego rodzaju rozwiązaniami, zainicjowaniem kultury dzielenia się i współpracy pomiędzy rządem a firmami z sektora IT, a także upewnienia się, że integratorzy systemów i dostawcy oprogramowania wykazują elastyczność i możliwość ponownego wykorzystywania rozwiązań.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić