WinToHDD WinToHDD 5.0

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

WinToHDD to bezpłatne (do zastosowań domowych) narzędzie, umożliwiające przeprowadzenie procesu instalacji systemu Windows bezpośrednio z plików ISO, WIM, ESD, SWM, VHD i VHDX bez konieczności wykorzystania w tym celu nośników CD/DVD, pendrive itp.

Program wyposażony został w funkcje reinstalacji systemu na dysku, na którym jest on już zainstalowany oraz przeprowadzania tzw. czystej instalacji. W obu przypadkach wymagany jest obraz dysku w jednym z obsługiwanych formatów zawierający instalatora systemu Windows Vista/7/8/8.1/10 (wersja komercyjna wspiera dodatkowo edycje serwerowe). Cała operacja opiera się o kreator, który prowadzi użytkownika przez cały proces instalacji środowiska operacyjnego.

Kolejne funkcje tego niewielkiego narzędzia to klonowanie systemu oraz tworzenie nośników USB z wieloma instalatorami systemu Windows (dla komputerów z BIOS-em i UEFI). O ile drugiej z przytoczonych opcji tłumaczyć nie trzeba, tak pierwsza przeznaczona jest do przenoszenia istniejącej instalacji Windowsa na nowy dysk HDD lub SSD.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!