Windows Firewall Control Windows Firewall Control 6.4.0.0

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Zapory sieciowe (firewalle)
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Windows Firewall Control to darmowe narzędzie rozszerzające funkcjonalność zapory sieciowej systemu Windows.

Korzystając z tego niewielkiego oprogramowania możemy zapewnić sobie szybki dostęp do najważniejszych funkcji i opcji konfiguracyjnych zapory systemowej. Aplikacja dodaje nowe przydatne funkcje wspomagające zarządzanie zaporą. Dodatkowo ukrywa się w zasobniku systemowym, nie przeszkadzając użytkownikowi podczas codziennej pracy na komputerze.

Windows Firewall Control oferuje cztery tryby filtrowania, które różnią się między sobą poziomem bezpieczeństwa. Wysoki tryb filtrowania blokuje wszystkie połączenia wychodzące i przychodzące, średni tryb filtrowania blokuje połączenia, które nie pasują do reguł zapory systemowej. W celu nawiązania połączenia z siecią, należy dodać odpowiednie aplikacje do wyjątków. Z kolei Niski otwiera wszystkie połączenia i umożliwia ręczne zablokowanie aplikacji. Ostatni tryb wyłącza całkowicie zaporę systemową. Jest on szczególnie przydatny, gdy zamierzamy zainstalować inne oprogramowanie z zaporą sieciową.

Na szczególną uwagę zasługuje również pełna integracja programu z menu kontekstowym w Eksploratorze Windows. W ten sposób możemy w prosty sposób zablokować i odblokować dostęp do Internetu wybranym aplikacjom. Oprócz tego znajdziemy w nim też czytelny i rozbudowany menedżer do zarządzania wszystkimi regułami.

Uwaga!

  • Spolszczenie do programu dostępne jest w naszym dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Polskie lokalizacje (patrz: Programy powiązane).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Lekki, prosty, tani
dla mnie brak
ocena użytkownika
27.09.2014 18:31 • Recenzja do wersji 4.1.5.0

Na program ten natrafiłem jakiś czas temu. Systemowy firewall mi pasował z jednym wyjątkiem. Chciałem wiedzieć i mieć kontrolę nad programami, które łączą mi się z internetem w tle.
WFC działa dokładnie tak jak chciałem.
Wyświetla informacje o programach, które chcą dostępu i daje możliwość wyboru czy im na to pozwolić czy nie.
Większość pakietów z zaporami na to pozwala (chyba), ale nie raz miałem problem z ustawianiem reguł.
Dziś dopiero zauważyłem, że program jest polskiej wersji :)