r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Wirtualizacja kolejnym orężem Psystara

Strona główna Aktualności

Psystar - firma znana głównie ze sprzedaży komputerów PC z systemem Mac OS X - od dłuższego czasu toczy batalię sądową z Apple. Producent Maków oskarża Psystara o łamanie zapisów licencyjnych ich systemu i twierdzi, że Mac OS X może być fabrycznie instalowany wyłącznie na maszynach z logo Apple. Psystar postanowił więc nieco zmodyfikować swoją ofertę, by sprzedawane przez niego produkty nie łamały postanowień licencyjnych - jest to bardzo ważne, gdyż już w styczniu 2010 rusza kolejny proces w tej sprawie.

Firma zdecydowała się na stworzenie pakietu do wirtualizacji umożliwiającego zainstalowanie na wybranych maszynach dowolnego systemu operacyjnego, w tym Mac OS X 10.6 Snow Leopard. Psystar zajmie się certyfikowaniem sprzętu zgodnego z opracowaną technologią i zaoferuje pozostałym producentom komputerów możliwość zakupienia licencji na nią. Dzięki tym działaniom klient uzyska możliwość nabycia sprzętu, na którym bez problemu da się zainstalować system Apple (zagwarantuje to certyfikat) a Psystar pozbędzie się oskarżeń o łamanie postanowień licencji, gdyż komputery będą sprzedawane z domyślnie zainstalowanym systemem Windows Vista, Windows 7 lub jedną z kilku dostępnych dystrybucji Linuksa.

Zapewne także i te działania Psystara spotkają się z ostrą reakcją Apple. Tym razem jednak producent Maków będzie miał trudności z uzyskaniem korzystnego dla siebie wyroku sądu, gdyż amerykańskie prawo nie zabrania sprzedaży oprogramowania do wirtualizacji. Jaką linię oskarżenia wybierze więc Apple, czas pokaże.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.