YouTube doradza jak oglądać filmy. Oto 19 smartfonów, które nadają się do tego najlepiej

Strona główna Aktualności
image
YouTube wybrał najlepsze smartfony do oglądania filmów (depositphotos)

O autorze

YouTube wychodzi naprzeciw klientom, którzy chętnie oglądają filmy z serwisu na smartfonach. Użytkownicy, chcący kupić nowy telefon, który ma jak najlepiej sprawdzić się w tej roli, mogą od teraz polegać na liście proponowanych modeli stworzonej przez samego YouTube'a. Znalazło się na niej 19 modeli i jak w tym przypadku nie trudno się domyślić, zabrakło tu propozycji z podwórka Apple. Wszystkie modele, które uznano za godne polecenia otrzymały tytuł YouTube Signature Devices.

Smartfony, które znalazły się w zestawieniu spełniają określone kryteria. Wszystkie muszą sprawnie radzić sobie z dekodowaniem rozdzielczości 4K, odtwarzaniem filmów w 360°, obsługą HDR, wysokich wartości FPS, radzić sobie z DRM i obsługiwać kodeki nowej generacji. Topowy, a na pewno najnowszy smartfon, który spełnia wszystkie te wymagania - i polecany jest na pierwszym miejscu - to Samsung Galaxy Note 9, który dopiero co został zaprezentowany.

W zestawieniu nie zabrakło jednak innych modeli, z których część jest wyraźnie tańsza. Cała lista to obecnie 19 (flagowych) smartfonów, ale w przyszłości będzie się ona zapewne powiększać. Wśród dodatkowych informacji o programie, YouTube informuje bowiem producentów w jaki sposób mogą zgłaszać swoje urządzenia, które spełniają wspomniane wymagania, a przez to powinny zasługiwać na miano polecanych do oglądania filmów w serwisie.

Na tę chwilę poza Samsungiem Galaxy Note 9, na liście YouTube Signature Devices znajdują się również: Samsung S9/S9+, Samsung S8/S8+, Samsung Note 8, LG G7 ThinQ, LG V30, Sony Xperia XZ2, XZ2 Compact i XZ2 Premium, OnePlus 6, Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi Mix 2S, HTC U12+, Nokia 8 Sirocco, Huawei Mate 10 Pro oraz Google Pixel 2 i Pixel 2 XL. Naturalnie nie oznacza to, że inne smartfony poradzą sobie wyraźnie gorzej. Zestawienie może być jednak cenne dla osób oczekujących najwyższej jakości obrazu, dla których przeglądanie YouTube'a na smartfonie to codzienność.

© dobreprogramy