r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Zaufane Kontakty 1.6.release.180974591

Strona główna Android Bezpieczeństwo Kontrola rodzicielska

Zaufane Kontakty to aplikacja do dzielenia się z wybranymi znajomymi informacjami o naszej lokalizacji w sytuacji zagrożenia. Pozwala zarówno wysyłać prośby o pomoc w formie powiadomień na telefonach znajomych, jak i prosić o informację o lokalizacji konkretne osoby. Dzięki temu możliwe będzie na przykład sprawdzenie, czy dzieci dotarły szczęśliwie do szkoły, nawet bez ich wiedzy.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta, a w pierwszym jej kroku niezbędne będzie dodanie do listy kontaktów, które chcemy uznać za zaufane. Od tej chwili będziemy mogli wysyłać tym osobom prośby o pomoc wraz z naszymi danymi GPS, jak również te osoby będą mogły wysyłać do nas prośby o udostępnienie lokalizacji. Aby program faktycznie był wykorzystywany tylko do sytuacji awaryjnych, wprowadzono zwłokę czasową, dzięki czemu nasze współrzędne udostępniane są znajomym tylko wtedy, gdy nie zareagujemy na taką prośbę w przeciągu 5 minut.

r   e   k   l   a   m   a

Informacje o wszystkich zdarzeniach zachodzących pomiędzy użytkownikami wypychane są w formie powiadomień, jak również raportowane mailowo, co przyda się osobom, które nie chcą korzystać z opisywanego programu, a mimo to wiedzieć, co dzieje się z ich znajomymi.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Zaufane Kontakty Google – z nimi łatwo sprawdzisz, gdzie znajdują się Twoi bliscy

29
OPROGRAMOWANIE 05.12.2016 | o.zio

W sklepie Play nie było trudno znaleźć aplikacje pozwalające na bieżąco obserwować na mapie swoich przyjaciół czy krewnych. Od dzisiaj jednak możemy korzystać z Zaufanych Kontaktów, które przygotowało samo Google i które zmieniają całe podejście do tego problemu. Głównym celem jest tu bowiem nie tyle śledzenie znajomych w trybie ciągłym, co możliwość sprawdzenia lokalizacji drugiej osoby w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu – na przykład gdy rodzic będzie chciał się dowiedzieć, czy jego córka bezpiecznie dotarła do domu przyjaciółki, mimo że nie odbiera telefonu. Ogólna idea działania…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.