Zbliża się Mandriva Linux 2008.1 Install Fest

Strona główna Aktualności

O autorze

12 i 14 czerwca w kilku miastach Polski odbędą się spotkania z cyklu Mandriva Linux 2008.1 Install Fest.

Jest to kolejna edycja spotkań Mandriva Install Party, które są organizowane na całym świecie. Install Fest to imprezy podczas których użytkownicy spotykają się w celu instalacji i konfiguracji systemu operacyjnego i oprogramowania. Celem akcji jest pomoc początkujących użytkownikom - mogą oni (a właściwie powinni) przynieść na spotkanie swój komputer, a osoby zaawansowane pomagają im w stawianiu pierwszych kroków i rozwiązywaniu ewentualnych problemów. Podczas Mandriva Linux 2008.1 Install Fest organizatorzy zazwyczaj będą omawiać także zalety samego systemu. Ponieważ spotkania są kierowane do osób początkujących, nie należy się obawiać tzw. technicznego bełkotu. Organizatorami spotkań są lokalne grupy pasjonatów Wolnego Oprogramowania.

Imprezy z cyklu Mandriva Linux 2008.1 Install Fest będą odbywać się 12 czerwca w Łodzi i Pleszewie oraz 14 czerwca w Gdańsku, Brzegu Dolnym oraz Prudniku. Lista nie jest jednak jeszcze ostatecznie zamknięta warto więc śledzić stronę Wiki gdzie wymienione są lokalizacje i organizatorzy.

Warto dodać, że własny komputer (laptop) w większości przypadków nie jest obowiązkowy, jednakże zazwyczaj liczba komputerów dostępnych na miejscu jest ograniczona. Na niektóre spotkania wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Szczegóły można znaleźć pod powyższymi linkami.

© dobreprogramy