Linux Mint – nadchodzą przydatne zmiany w tworzeniu kopii zapasowych

Linux Mint – nadchodzą przydatne zmiany w tworzeniu kopii zapasowych

06.09.2017 16:32, aktual.: 07.09.2017 12:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ponad dwa miesiące upłynęły od premiery ostatniego wydania Linuksa Mint. Coraz więcej wiadomo o następcy, Mincie 18.3. W comiesięcznym raporcie na temat rozwoju systemu opublikowane zostały informacje o ważnej nowości – do dyspozycji użytkowników zostanie oddane między innymi nowe narzędzie do tworzenia kopii zapasowych.

Zostało ono napisane w zasadzie całkowicie od nowa. Na dalszy plan schodzą tutaj zmiany w interfejsie, gdyż zyskało ono sporo potężnych możliwości. Największą różnicą w stosunku do poprzednika jest dodanie możliwości tworzenia kopii zapasowych zainstalowanych aplikacji. Nie będzie już konieczne przeglądanie wszystkich pakietów – wyświetlona zostanie przejrzysta lista programów zainstalowanych z menedżera.

Po uruchomieniu programu użytkownik będzie miał wybór pomiędzy wykonaniem backupu zainstalowanych aplikacji a kopią folderu domowego, która zostanie zapisania w postaci archiwum. Do ważnych zmian należy zaliczyć także to, że narzędzie nie będzie odtąd wymagało uprawnień roota. Kompletną kopię zapasową folderu domowego i aplikacji będzie mógł zlecić także użytkownik bez uprawnień.

Zamiast listy tysięcy zainstalowanych pakietów, nowe narzędzie zaproponuje tylko aplikacje zainstalowane za pomocą menedżera.
Zamiast listy tysięcy zainstalowanych pakietów, nowe narzędzie zaproponuje tylko aplikacje zainstalowane za pomocą menedżera.

Nowy menedżer kopii zapasowych to nie jedyne zapowiedzianie nowości. Do systemu trafi także obsługa LibXapp, dzięki której aplikacje będą mogły wysyłać informacje do menedżera okien. Oznacza to, że w Mincie z Cinnamonem będziemy mieli możliwość śledzenia postępu w trwającej operacji na liście okien na panelu.

Premiery Linuksa Mint 18.3 możemy spodziewać się pod koniec roku. Czytelników, którzy rozważają migrację do tego systemu zachęcamy do lektury naszego cyklu Linux Mint – poradnik dla zielonych.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)