Znikły kolejne strony z pirackimi filmami

Strona główna Aktualności

O autorze

Po głośnym aresztowaniu zarządzających stronami eKino i SCS, z Sieci znikły jeszcze dwie strony z pirackimi filmami: Seansik.tv i tnttorrent.info. Wiele osób podejrzewało, że to ciąg dalszy działania policji – i słusznie.

Funkcjonariusze z komendy miejskiej i wojewódzkiej od dłuższego czasu pracowali nad tą sprawąinformuje nadkom. Krzysztof Zaporowski z dolnośląskiej policji. Policjanci zatrzymali trzy osoby, zabezpieczyli 14 komputerów, 13 dysków, karty bankomatowe, telefony przedpłacone, płyty DVD i serwery o łącznej wartości 45 tysięcy złotych. Zatrzymani już usłyszeli zarzuty z Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Straty, jakie wygenerowały serwisy, z pewnością przekraczają 5 milionów złotych.

Nie działa także strona weeb.tv, ale jej awaria nie jest efektem działania stróżów prawa. Na Facebooku administratorzy informują, że serwery nie wytrzymały obciążenia. Nic w tym dziwnego – internauci spragnieni darmowej rozrywki i z przebierający nogami z niecierpliwości przed premierą kolejnego odcinka ulubionego serialu gdzieś muszą się podziać. Dział techniczny weeb.tv pracuje 24 godziny na dobę i bardziej stara się rozwiązać problemy, niż niejedna komercyjna firma.

Tymczasem miłośnicy strony Seansik.tv odbierają zamknięcie serwisu jako cenzurę i zamach na ich wolność, przywołując na Facebooku ACTA, zamiast zapoznać się z fundamentami działania strony. Na profilach na Facebooku każdej z zamkniętych stron podawane są odnośniki do ich alternatyw. Dostaliśmy jednak czytelny sygnał, że polski wymiar sprawiedliwości nie będzie tolerował oglądania z pominięciem oficjalnych kanałów dystrybucji.

© dobreprogramy
s