Zoner Photo Studio X 19.2009.2.286

Strona główna Windows Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Zoner Photo Studio to przeglądarka plików graficznych urozmaicona o wiele narzędzi umożliwiających szybką edycję zdjęć fotograficznych.

Wśród nich znajdziemy między innymi przewodnik dla fotografii panoramicznej umożliwiający stworzenie zdjęcia panoramicznego z kilku poszczególnych obrazów oraz funkcję do realizacji obrazów w pseudo-3D (anaglify). Wiele wbudowanych filtrów i gotowych efektów specjalnych umożliwia w łatwy sposób przerobienie obrazów w grafiki nie do poznania.

Narzędzia takie jak żelazko, wypełnienie czy pędzel zapewniają precyzyjny retusz fotografii. Żelazko używane jest do opracowania delikatnych detali, na przykład zdjęcie portretowe. Wypełnienie jest stosowane do wypełnienia powierzchni tym samym odcieniem koloru, natomiast Pędzel do lokalnego kolorowania.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez okres 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

wygodny interfejs, wywoływałka RAW, rozbudowany edytor zdjęć, oprócz filtrów własnych instalacja filtrów 8bi (np. Topaza)
zbyt słaba funkcja wydobywania cieni, wyraźnie gorsza jakość bez wyostrzenia
ocena użytkownika
19.09.2017 15:28 • Recenzja do wersji 19.1709.2.39

Od 4 lat używam Zoner Photo Studio, w wersji 16, ostatnio w wersji 18. I na tej wersji skończę. Wersja 18 to spory postęp w stosunku do 16. O zaletach tego programu napisano sporo, w pełni podzielam. Poza tym firma udziela sporych rabatów dla stałych klientów. Plusem jest to, że można importować pliki PNG ale do pełnej obsługi warstw dużo brakuje. Opłata jednorazowa, program godny polecenia.
Natomiast Program w wersji Studio X rozczarowuje i to bardzo. Do funkcji Devenlop dodano co prawda De Henze ale sama obsługa warstw jest niedostateczna. Wstawiając plik PNG i np. poleceniem "odbij w poziomie" zmieniamy nie tylko zaznaczoną warstwę ale i background. Dodano również moduł Create - ale jak na program obsługujący RAw'y i zaawansowany edytor JPEG to trochę za dużo. Darmowy Paint.Net obsługuje warstwy w zgodzie z formatem PSD, natomiast w Studio X zabrakło tej funkcji. Interfejs zmieniono, stał się mniej czytelny, szczególnie dla korzystających z programów tej firmy od lat. Program usiłuje być "małym Photoshopem" i np. Fotorem w jednym. Nie wyszło to na dobre. Co roczna licencja również nie zachęca. Ja na wersji 18 zakończę. Być może firma opracuje jakiś bardziej nowatorski program.

wygodny interfejs, wołarka raw oparta o Adobe DNG Converter, rozbudowany edytor zdjęć, ilość gotowych filtrów, możliwość stosowania presetów,
słabe odzyskiwanie cieni i prześwietleń, powolne otwieranie dużych plików RAW (szczególnie z aparatów Fuji)
ocena użytkownika
16.03.2016 14:36 • Recenzja do wersji 18.0.1.8

Zoner PhotoStudio to menadżer plików graficznych, przeglądarka i coraz lepszy edytor. To jeszcze nie ta liga, co Adobe LightRoom czy Capture One, ale dla osób mniej zaawansowanych w edycji fotografii będzie wystarczającym narzędziem do edycji i publikacji zdjęć. ZPS świetne narzędzie, które pozwala zarządzać plikami od importu z karty czy bezpośrednio z aparatu, do momentu publikacji w internecie czy wydruku. Aktualnie ZPS wspiera publikację tylko w albumach Zonerama.com, jednak wcześniej wersje, często dostępne za darmo w serwisach typu giveaways, wspierają także publikację w serwisie flickr.com (wcześniej także w albumach picasa).

Jako edytor ZPS oferuje spory zestaw narzędzi, od prostych stempla korygującego czy korekcji horyzontu, przez szereg szybkich filtrów efektowych, po mikser kanałów czy edycję krzywych i dodawanie warstw, oprócz tego w programie znajdziemy prosty kreator panoram, generator HDR, generator obrazów 3D czy prezentacji w formacie PDF. Cieszy też narzędzie do obróbki wsadowej oraz możliwość tworzenia i stosowania presetów.

Nie można nie wspomnieć o prostej wywoływarce plików RAW, która działa w oparciu o Adobe DNG Converter. Ogromnym plusem tego rozwiązania jest fakt, że nawet starsze nie aktualizowane już wersje programu, mają wsparcie dla plików RAW z najnowszych aparatów. Doświadczenie z innymi programami pozwala mi stwierdzić, że to narzędzie, mimo iż nie dorównuje topowym programom odrawiania, to jednak działa jednak całkiem dobrze i wygrywa z konkurentami ze stajni CyberLink czy Ashampoo.