A ile Ty wydałeś na aplikacje na Androida? Nowa wersja sklepu pozwala to sprawdzić

Strona głównaA ile Ty wydałeś na aplikacje na Androida? Nowa wersja sklepu pozwala to sprawdzić
05.12.2014 13:52
A ile Ty wydałeś na aplikacje na Androida? Nowa wersja sklepu pozwala to sprawdzić
Redakcja
Redakcja
bDYlhviu

Musieliśmy czekać na to kilka lat, ale wyczekiwana przez użytkowników Androida funkcja nareszcie jest dostępna – w najnowszej wersji sklepu Google Play możemy sprawdzić jakie aplikacje kupiliśmy, kiedy miało to miejsce i jaką kwotę na nie wydaliśmy. To niejedyna zmiana, jaka zaszła w sklepie, ale chyba najważniejsza, bo w końcu zbędne stają się dodatkowe programy wymagające dostępu do naszego konta.

bDYlhvhN

Jak do tej pory Google nie umożliwiało łatwego sprawdzenia zakupów dokonanych w jego sklepie dla platformy mobilnej Android. Co prawda użytkownik mógł sprawdzić jakie aplikacje instalował, ale metoda ta nie jest wygodna, a jakiś czas temu dodatkowo ją utrudniono – przechodząc do zakładki moje aplikacje, a następnie sekcji wszystkie widzimy ogromną listę wszystkich programów, jakie znalazły się na naszych urządzeniach. Nie jest możliwe ich grupowanie, nie jest możliwe masowe czyszczenie listy, bo zaznaczenie kilku sugeruje instalacje, a nie usuwanie.

350128770730190281

Nowa wersja sklepu Google Play, która zaczyna pojawiać się na urządzeniach użytkowników rozwiązuje te problemy. Nie musimy już korzystać z dodatkowych aplikacji, które wymagają dostępu do danych naszego konta i które pozwalają sprawdzić, co kupowaliśmy. Teraz do tego celu wykorzystać możemy nową zakładkę „Moje konto”. Znajdziemy tam informacje o sposobach płatności (tak karty kredytowe jak i rachunki u operatorów), opcję dodawania nowych metod płatności, włącznie z kodami rabatowymi, oraz ich edycji. Poniżej znajduje się historia zamówień. Zawiera ona kompletną listę wszystkich zamówionych produktów, zarówno programów, muzyki, filmów jak i książek. Przy każdej pozycji znajdziemy datę i koszt zakupu.

bDYlhvhP

Dlaczego Google tak długo zwlekało z wprowadzeniem tej opcji? Być może chodzi o świadomość użytkownika. Wydanie kilku złotych na aplikację to teoretycznie niewiele, ale gdy zsumujemy wszystkie nasze zakupy to może się okazać, że zostawiliśmy w portfelu Google całkiem pokaźną kwotę. Zaletą jest za to fakt, że nawet jeżeli zapomnieliśmy o jakimś zakupie, teraz dzięki tej liście będziemy mogli powrócić do starej aplikacji i znowu ją wykorzystać. Pozostałe zmiany w nowej wersji to jeszcze lepsze dostosowanie sklepu do założeń interfejsu Material Design i naprawa znalezionych błędów. Plik APK nowej wersji możecie znaleźć w serwisie APKMirror.

Udostępnij:
bDYlhviL