A ile Ty wydałeś na aplikacje na Androida? Nowa wersja sklepu pozwala to sprawdzić

A ile Ty wydałeś na aplikacje na Androida? Nowa wersja sklepu pozwala to sprawdzić

A ile Ty wydałeś na aplikacje na Androida? Nowa wersja sklepu pozwala to sprawdzić
Redakcja
05.12.2014 13:52

Musieliśmy czekać na to kilka lat, ale wyczekiwana przez użytkowników Androida funkcja nareszcie jest dostępna – w najnowszej wersji sklepu Google Play możemy sprawdzić jakie aplikacje kupiliśmy, kiedy miało to miejsce i jaką kwotę na nie wydaliśmy. To niejedyna zmiana, jaka zaszła w sklepie, ale chyba najważniejsza, bo w końcu zbędne stają się dodatkowe programy wymagające dostępu do naszego konta.

Jak do tej pory Google nie umożliwiało łatwego sprawdzenia zakupów dokonanych w jego sklepie dla platformy mobilnej Android. Co prawda użytkownik mógł sprawdzić jakie aplikacje instalował, ale metoda ta nie jest wygodna, a jakiś czas temu dodatkowo ją utrudniono – przechodząc do zakładki moje aplikacje, a następnie sekcji wszystkie widzimy ogromną listę wszystkich programów, jakie znalazły się na naszych urządzeniach. Nie jest możliwe ich grupowanie, nie jest możliwe masowe czyszczenie listy, bo zaznaczenie kilku sugeruje instalacje, a nie usuwanie.

Obraz

Nowa wersja sklepu Google Play, która zaczyna pojawiać się na urządzeniach użytkowników rozwiązuje te problemy. Nie musimy już korzystać z dodatkowych aplikacji, które wymagają dostępu do danych naszego konta i które pozwalają sprawdzić, co kupowaliśmy. Teraz do tego celu wykorzystać możemy nową zakładkę „Moje konto”. Znajdziemy tam informacje o sposobach płatności (tak karty kredytowe jak i rachunki u operatorów), opcję dodawania nowych metod płatności, włącznie z kodami rabatowymi, oraz ich edycji. Poniżej znajduje się historia zamówień. Zawiera ona kompletną listę wszystkich zamówionych produktów, zarówno programów, muzyki, filmów jak i książek. Przy każdej pozycji znajdziemy datę i koszt zakupu.

Dlaczego Google tak długo zwlekało z wprowadzeniem tej opcji? Być może chodzi o świadomość użytkownika. Wydanie kilku złotych na aplikację to teoretycznie niewiele, ale gdy zsumujemy wszystkie nasze zakupy to może się okazać, że zostawiliśmy w portfelu Google całkiem pokaźną kwotę. Zaletą jest za to fakt, że nawet jeżeli zapomnieliśmy o jakimś zakupie, teraz dzięki tej liście będziemy mogli powrócić do starej aplikacji i znowu ją wykorzystać. Pozostałe zmiany w nowej wersji to jeszcze lepsze dostosowanie sklepu do założeń interfejsu Material Design i naprawa znalezionych błędów. Plik APK nowej wersji możecie znaleźć w serwisie APKMirror.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)