A1 Website Download pobierze całe witryny na dysk do przeglądania offline

A1 Website Download pobierze całe witryny na dysk do przeglądania offline
Oskar Ziomek

20.12.2016 22:32

Przeglądając zasoby Sieci, często natrafiamy na strony, których treść szczególnie nas zainteresuje. Najłatwiej wówczas dodać wybrany adres do zakładek, by mieć do niego łatwiejszy dostęp w przyszłości. To rozwiązanie nie uchroni nas jednak przed awarią techniczną lub brakiem zasięgu WiFi, o ile łączymy się z Internetem bezprzewodowo, nie mówiąc już o najgorszej z opcji: zniknięciu witryny z Sieci, po której pozostaje wówczas tylko mizerny ślad w Internet Archive.

W takich sytuacjach z pomocą może przyjść oprogramowanie, które pozwoli pobrać całą stronę WWW na dysk – zyskamy tym samym dostęp do jej treści w trybie offline, co najczęściej będzie dużo wygodniejsze od wydruku lub ręcznego kopiowania tekstu ze strony do notatnika. Jednym z takich programów jest tytułowy A1 Website Download, który dopiero co otrzymał aktualizację do wersji 8.0.

Zadaniem aplikacji jest przeanalizowanie wszystkich linków, które rozpoznane zostaną w treści wskazanej strony internetowej, a następnie pobranie całej struktury serwisu na dysk komputera. Wszystkie pliki są ze sobą odpowiednio łączone i rozmieszczane w katalogach, by nawigacja po stronie z wykorzystaniem plików offline działała w miarę możliwości tak samo, jak w przypadku internetowej witryny.

Zamiast ręcznie przeszukiwać foldery w eksploratorze systemu, pobraną zawartość można przeglądać offline bezpośrednio w oknie aplikacji
Zamiast ręcznie przeszukiwać foldery w eksploratorze systemu, pobraną zawartość można przeglądać offline bezpośrednio w oknie aplikacji

Program oferuje wiele szczegółowych opcji pobierania, ale cały proces można ograniczyć wyłącznie do wpisania adresu witryny i rozpoczęcia skanowania. Operacja może okazać się czasochłonna, ale na bieżąco wyświetlana jest informacja o liczbie wykrytych elementów i postępie prac.

Bardziej dociekliwi użytkownicy będą mogli dostosować sobie opcje pobierania. Dotyczą one głównie sposobu zapisu plików i hiperłączy. Najbardziej użytecznym aspektem są tu jednak szablony. Dzięki nim, bez wgłębiania się w ustawienia, będziemy mogli wskazać najbardziej optymalną konfigurację, do pobierania na przykład stron Wikipedii, czy też blogów opartych na WordPressie.

Widok postępu skanowania na bieżąco informuje o liczbie przeanalizowanych elementów pobieranej witryny
Widok postępu skanowania na bieżąco informuje o liczbie przeanalizowanych elementów pobieranej witryny

Jako ciekawostkę warto dodać, że producent zadbał o to, by w przypadku Windowsa program dobrze działał począwszy od systemu 98. Nie wyklucza także, że część opcji będzie funkcjonować poprawnie nawet na Windowsie 95. Wsparcie dla tak leciwych systemów jest zaskoczeniem, w tym przypadku oczywiście pozytywnym, jednak zapewne z tego samego powodu aplikacja cechuje się klasycznym wyglądem i mało nowoczesnymi paskami narzędzi, typowymi dla starszych wersji systemów Microsoftu.

A1 Website Download występuje jako wersja testowa z 30-dniowym okresem próbnym. Możecie pobrać ją z naszej bazy w wersji dla Windowsa oraz na macOS-a. Pełna edycja programu została wyceniona na niecałe 40 dolarów. Producent gwarantuje, że w cenie tej otrzymamy wszystkie kolejne aktualizacje wersji 8.x, a nawet edycję oznaczoną numerem 9, o ile ta zostanie wydana w przeciągu roku od zakupu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)