A1 Website Download pobierze całe witryny na dysk do przeglądania offline

A1 Website Download pobierze całe witryny na dysk do przeglądania offline20.12.2016 22:32
A1 Website Download pobierze całe witryny na dysk do przeglądania offline

Przeglądając zasoby Sieci, często natrafiamy na strony, których treść szczególnie nas zainteresuje. Najłatwiej wówczas dodać wybrany adres do zakładek, by mieć do niego łatwiejszy dostęp w przyszłości. To rozwiązanie nie uchroni nas jednak przed awarią techniczną lub brakiem zasięgu WiFi, o ile łączymy się z Internetem bezprzewodowo, nie mówiąc już o najgorszej z opcji: zniknięciu witryny z Sieci, po której pozostaje wówczas tylko mizerny ślad w Internet Archive.

W takich sytuacjach z pomocą może przyjść oprogramowanie, które pozwoli pobrać całą stronę WWW na dysk – zyskamy tym samym dostęp do jej treści w trybie offline, co najczęściej będzie dużo wygodniejsze od wydruku lub ręcznego kopiowania tekstu ze strony do notatnika. Jednym z takich programów jest tytułowy A1 Website Download, który dopiero co otrzymał aktualizację do wersji 8.0.

Zadaniem aplikacji jest przeanalizowanie wszystkich linków, które rozpoznane zostaną w treści wskazanej strony internetowej, a następnie pobranie całej struktury serwisu na dysk komputera. Wszystkie pliki są ze sobą odpowiednio łączone i rozmieszczane w katalogach, by nawigacja po stronie z wykorzystaniem plików offline działała w miarę możliwości tak samo, jak w przypadku internetowej witryny.

Zamiast ręcznie przeszukiwać foldery w eksploratorze systemu, pobraną zawartość można przeglądać offline bezpośrednio w oknie aplikacji
Zamiast ręcznie przeszukiwać foldery w eksploratorze systemu, pobraną zawartość można przeglądać offline bezpośrednio w oknie aplikacji

Program oferuje wiele szczegółowych opcji pobierania, ale cały proces można ograniczyć wyłącznie do wpisania adresu witryny i rozpoczęcia skanowania. Operacja może okazać się czasochłonna, ale na bieżąco wyświetlana jest informacja o liczbie wykrytych elementów i postępie prac.

Bardziej dociekliwi użytkownicy będą mogli dostosować sobie opcje pobierania. Dotyczą one głównie sposobu zapisu plików i hiperłączy. Najbardziej użytecznym aspektem są tu jednak szablony. Dzięki nim, bez wgłębiania się w ustawienia, będziemy mogli wskazać najbardziej optymalną konfigurację, do pobierania na przykład stron Wikipedii, czy też blogów opartych na WordPressie.

Widok postępu skanowania na bieżąco informuje o liczbie przeanalizowanych elementów pobieranej witryny
Widok postępu skanowania na bieżąco informuje o liczbie przeanalizowanych elementów pobieranej witryny

Jako ciekawostkę warto dodać, że producent zadbał o to, by w przypadku Windowsa program dobrze działał począwszy od systemu 98. Nie wyklucza także, że część opcji będzie funkcjonować poprawnie nawet na Windowsie 95. Wsparcie dla tak leciwych systemów jest zaskoczeniem, w tym przypadku oczywiście pozytywnym, jednak zapewne z tego samego powodu aplikacja cechuje się klasycznym wyglądem i mało nowoczesnymi paskami narzędzi, typowymi dla starszych wersji systemów Microsoftu.

A1 Website Download występuje jako wersja testowa z 30-dniowym okresem próbnym. Możecie pobrać ją z naszej bazy w wersji dla Windowsa oraz na macOS-a. Pełna edycja programu została wyceniona na niecałe 40 dolarów. Producent gwarantuje, że w cenie tej otrzymamy wszystkie kolejne aktualizacje wersji 8.x, a nawet edycję oznaczoną numerem 9, o ile ta zostanie wydana w przeciągu roku od zakupu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)