ABBYY FineReader 14: jeszcze lepszy OCR i nacisk na zarządzanie PDF-ami

ABBYY FineReader 14: jeszcze lepszy OCR i nacisk na zarządzanie PDF-ami27.01.2017 18:02
ABBYY FineReader 14: jeszcze lepszy OCR i nacisk na zarządzanie PDF-ami

Jeden z najpopularniejszych programów do rozpoznawania tekstu z zeskanowanych dokumentów – ABBYY FineReader, doczekał się aktualizacji do wersji oznaczonej numerem 14. Przynosi ona kilka istotnych zmian, obok których ulepszeniom poddano również samą technologię OCR, która powinna działać teraz jeszcze precyzyjniej. Sprawdźmy dokładniej, jakie nowości można znaleźć w tej edycji.

Przy okazji aktualizacji, producent położył w niej nacisk przede wszystkim na możliwości programu związane z obsługą plików PDF. Od teraz, w jednym miejscu znajdziemy tu edycję, konwersję na inne formaty, dodawanie komentarzy, przeszukiwanie dokumentów, wypełnianie formularzy, podpisywanie oraz zabezpieczanie plików, a wreszcie opcje związane ze współpracą z innymi użytkownikami.

Nowością jest również porównywarka plików, która automatycznie wskazuje na różnice pomiędzy dwoma analizowanymi dokumentami. Co istotne – nie muszą być one zapisane w tym samym formacie. Można zatem porównać ze sobą na przykład cyfrowy oryginał dokumentu w formacie PDF z jego zeskanowanym odpowiednikiem zapisanym jako zdjęcie JPG.

Jedną z nowości jest porównywarka dokumentów
Jedną z nowości jest porównywarka dokumentów

Algorytmy rozpoznające tekst powinny teraz działać jeszcze sprawniej, potrafiąc analizować również proste matematyczne wzory oraz fonetyczny zapis tekstów anglojęzycznych. Listę obsługiwanych języków rozszerzono do ponad 190, a wśród nich znalazły się również te trudniejsze do graficznej analizy, takie jak chiński, japoński, koreański, arabski oraz hebrajski.

W w naszej bazie program cieszy się sporą popularnością, zainteresowanie nim nie maleje mimo upływającego czasu. Pokazuje to, jak istotnym jest wciąż obieg dokumentów papierowych i konieczność digitalizacji niektórych z nich. Trend ten potwierdzają także słowa Ivana Bodygaina, wiceprezesa działu FineReader Product Department w ABBYY:

Papier wciąż jest podstawowym elementem procesów biznesowych. Z badań przeprowadzonych przez IDC w USA wynika, że 65% organizacji nadal w znacznym stopniu opiera swoją działalność na obrocie dokumentami papierowymi. (…)

Wykorzystując ponad 20-letnie doświadczenie w rozwijaniu technologii OCR, firma ABBYY zbliża do siebie światy dokumentów cyfrowych i papierowych, ułatwiając wszelkie procesy związane z przetwarzaniem dokumentów.

Wersję testową programu ABBYY FineReader 14 można pobrać z naszej bazy oprogramowania dla systemu Windows.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)