bEJJQQTF
Aciqra ikona

Aciqra2.3.3

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item

Aciqra to darmowa aplikacja, pełniąca funkcję wirtualnego planetarium, które pozwala w domowym zaciszu oglądać mapę nieba i śledzić znajdujące się na niej ciała niebieskie.

bEJJQQTH

Program działa na zasadzie symulacji aktualnego obrazu nieba, który za sprawą zastosowanych rozwiązań śledzony może być wirtualnie z dowolnego miejsca na świecie. Użytkownik posiada możliwość oglądania ponad 2,5 miliona gwiazd i niespełna 90 galaktyk, 8 planet, słońca i księżyca, ale również wielu komet, asteroidów oraz obiektów tzw. głębokiego nieba (np. mgławic, gromad kulistych itp.). Program dostarcza także szereg szczegółowych informacji o wszystkich widocznych na mapie nieba ciałach niebieskich.

Aciqra wyposażona została we wbudowaną wyszukiwarkę, upraszającą wyszukiwanie na mapie nieba wskazanych obiektów. Z jej pomocą możliwe jest również przeprowadzenie symulacji zaćmienia księżyca, a także zapis aktualnego widoku nieba z programu na dysku komputera. Aplikacja potrafi również symulować ruch obiektów w różnych odcinkach czasu - nawet do 1000 lat wstecz.

Udostępnij
Aciqra 2.3.3wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.36 ocen
Twoja ocena:
ProducentCaglow
Liczba pobrań2 264
Data aktualizacji23 wrz 2013
Rozmiar pliku54.52 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Aciqra ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEJJQQUD