WindowsEdukacja i naukaFizyka i astronomiaAciqra
Aciqra ikona

Aciqra2.3.3

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item

Aciqra to darmowa aplikacja, pełniąca funkcję wirtualnego planetarium, które pozwala w domowym zaciszu oglądać mapę nieba i śledzić znajdujące się na niej ciała niebieskie.

Program działa na zasadzie symulacji aktualnego obrazu nieba, który za sprawą zastosowanych rozwiązań śledzony może być wirtualnie z dowolnego miejsca na świecie. Użytkownik posiada możliwość oglądania ponad 2,5 miliona gwiazd i niespełna 90 galaktyk, 8 planet, słońca i księżyca, ale również wielu komet, asteroidów oraz obiektów tzw. głębokiego nieba (np. mgławic, gromad kulistych itp.). Program dostarcza także szereg szczegółowych informacji o wszystkich widocznych na mapie nieba ciałach niebieskich.

Aciqra wyposażona została we wbudowaną wyszukiwarkę, upraszającą wyszukiwanie na mapie nieba wskazanych obiektów. Z jej pomocą możliwe jest również przeprowadzenie symulacji zaćmienia księżyca, a także zapis aktualnego widoku nieba z programu na dysku komputera. Aplikacja potrafi również symulować ruch obiektów w różnych odcinkach czasu - nawet do 1000 lat wstecz.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.36 ocen
Twoja ocena
ProducentCaglow
Liczba pobrań2 334
Data aktualizacji23 wrz 2013
Rozmiar pliku54.52 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Aciqra ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)